HOTEL PRINCE DE LIGNE, TEPLICE

HOTEL PRINCE DE LIGNE, TEPLICE

 

V historickém centru lázeňského města Teplice byl v roce 1824 postaven v empírovém slohu luxusní lázeňský dům, který fungoval až do dvacátých let minulého století. Přáním současného investora bylo budovu zrekonstruovat a vrátit hotelu původní slávu a lesk. V přízemí byla nově upravena recepce, lobby, konferenční místnost a restaurace.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Blanka Běhounková, www.designer-dekorater.cz)

Hotel Prince de Ligne je situován v historickém centru lázeňského města Teplic v západním čele Zámeckého náměstí. Dům v němž se hotel nachází byl postaven roku 1824 Antonem Richterem v Empírovém stylu a sloužil jako luxusní lázeňský dům vyhledávaný slavnými osobnostmi své doby. Hostil družiny tří panovníků a příslušníky známých šlechtických rodů.

Svému účelu sloužil objekt do první poloviny 20. století. Poté byl využíván k různým nevhodným účelům. Zanedbávání údržby objektu vedlo až k úplnému zchátrání. Roku 1986 začala jeho rekonstrukce, při které byla zachována prakticky jen průčelí do náměstí a boční ulice. Od počátku 90. let minulého století funguje dům opět jako hotel.

V roce 2016 koupil hotel nový majitel s cílem přivést ho na špičkovou úroveň včetně kvality technického vybavení a interiérů.  Od roku 2017 probíhá postupná renovace jednotlivých provozních částí hotelu, jednotlivých pokojů a apartmá.

V přízemí hotelu byla nově upravena recepce, jednací prostor Lobby, nově vybavena byla konferenční místnost Finlandia a hotelová restaurace. Z původní mexické restaurace byla vytvořena a zařízena snídaňová místnost.

Předmětem návrhu a realizace interiérů v přízemí hotelu byla renovace kamenných podlah, nová výmalba a tapetování obvodových stěn a kompletní vybavení novým nábytkem. Ve všech místnostech byly opraveny a vyčištěny stávající lampy a lustry.

V 2. patře hotelu byly v roce 2017 zrekonstruovány 2 dvoulůžkové pokoje, prezidentské apartmá a apartmán Ludvík XV. V pokojích a apartmánech byly provedeny nové elektroinstalace a nové osvětlení. Obvodové stěny a stropy byly opatřeny novými vliesovými tapetami a výmalbou, podlahy novými koberci. Nábytek byl zachován původní, byl opraven, vyčištěn a nově počalouněn. Okna byla vybavena novými záclonami a zatemňujícími závěsy.

Rekonstrukce prostorů v 1. patře hotelu proběhne v letošním roce.

13.03.2018