MONOGRAM ESPRESSO BAR, BRNO

MONOGRAM ESPRESSO BAR, BRNO

 

Na Kapucínském náměstí v centru moravské metropole byl v památkově chráněném domě navržen denní espresso bar. Interiér je pomysně rozdělen na dvě částí jejichž materiály se liší a současně i vzájemně prolínají.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Vojtíšek a Ing. Jakub Staník, STUDIO AEIOU, www.aeiou.cz)

Denní espresso bar byl navržen v památkově chráněném domě na Kapucínském náměstí v centru města Brna. Dominantním prvkem v interiéru je materiálové členění dvou pomyslných částí - posezení pro návštěvníky a příprava kávy s případnou prezentací. Obě části jsou materiálově kontrastně řešeny (dřevo a stěrka), vzájemně se propojují a prolínají. Prezentačním a přípravným účelům slouží velký samostatně stojící bar, jehož část lze využít i pro oboustranné barové sezení. Toto posezení umožňuje rozšíření počtu míst, ale i vtáhnutí návštěvníka do centra dění při přípravě kávy. Do druhé části místnosti je situován jeden velký “rodinný“ stůl. Návštěvnický prostor je obložen dřevěným obkladem do výšky výkladců, podlaha je rovněž dřevěná. V obložení je navrženo několik výklopných dvířek, plnící funkci výstavních polic. Dvě místa na sezení jsou navržena v podobě dřevěných pódií i ve výkladcích, které slouží jako úložný prostor, odkládání kabátů, nebo umístění denního tisku. V podhledu je umístěná síť s ocelovými lany a atypickými svítidly navrženými na míru pro espresso bar. Tato síť slouží i pro zavěšení prezentací či expozic. 

13.03.2018