BAR HOTELU KINGS COURT, PRAHA

BAR HOTELU KINGS COURT, PRAHA

 

Prostor hotelového lobby baru vedle recepce byl rozšířen o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem do vnitřního dvora. V baru se přes den podává hostům menší občerstvení, večer funguje jako klasický bar s hudební produkcí a příjemnou atmosférou nejen pro hotelové hosty, ale i návštěvníky metropole.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: David Chromík, Lenka Chromíková a Barbora Langová, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz)

Lobby bar v Hotelu Kings Court je situovaný v přízemí u recepce. Naším úkolem bylo původní prostor baru rozšířit o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem na malý dvorek. Bar má sloužit přes den jako lounge - to znamená pro menší občerstvení hotelových hostů a večer jako klasický bar s možností hudební produkce, s nabídkou míchaných nápojů a s navýsost příjemnou atmosférou. 

Původní zadání o rozšíření baru bez větších zásahů do stávajícího interiéru se postupem projektování měnil a dospěl do úplné výměny všech povrchů, zázemí baru, mobiliáře i osvětlení. Na zdi jsme použili tapety v tmavě hnědém odstínu, na podlahu na míru vyrobený koberec s abstraktním vzorem v přírodních barvách. Problém jsme měli s proskleným stropem - příliš světla přes den a nemožnost umístit světla do podhledu na večerní osvětlení - jsme se pokusili využít v náš prospěch. Na stávající ocelovou konstrukci jsme umístili LED pásy s difuzorem a pod strop zavěsili jemný baldachýn tmavšího odstínu. Osvětlení dokáže měnit jak intenzitu, tak i barevnost, takže bar může ladit do správné večerní atmosféry, nebo do konkrétního ročního období.

Vestavěné interiérové prvky navazují na používané materiály ve společných prostorech hotelu - ořechová dýha, černá žula, bílý vápenec. Tuto materiálovou škálu jsme doplnili o obklady z matného skla, které jsme v stříbrné barvě použili pro hlavní stěnu baru a v bronzové barvě pro obklad nového krbu.

Vytvořili jsme tak tlumenou obálku prostoru, do kterého jsme vložili mobilní nábytek jasných zlatavých odstínů - atypické široké sedačky se sametovými a koženkovými potahy. Zlatou barvu jsme zvolili na základě původního obkladu barového pultu.

Stěny zdobí originální obrazy českých a slovenských umělců, které si návštěvníci v případě zájmu mohou koupit.

13.03.2018