VILA MARINA V RESORTU MARINA LIPTOV, LIPTOVSKÁ MARA

VILA MARINA V RESORTU MARINA LIPTOV, LIPTOVSKÁ MARA

 

Vila s výhledem na štíty Vysokých Tater nabízí klientům maximální pohodlí při rekreačních pobytech rodin s dětmi. Cílem investora bylo vytvořit ojedinělý interiér, který bude snoubit prvky Yachtingu a místního horského koloritu. V návaznosti na již realizovaný pilotní projekt bude postaveno dalších 24 vil a yachtařská marina pro 25 plachetnic.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Aleš Havlický, HAVLICKÝ DESIGN a.s., www.havlicky.com)

Interiér vily vznikl na základě zadání investora, jehož přáním bylo osobité vybavení určené pro specifickou rekreaci klientů v moderní jednopodlažní vile na břehu  Liptovské Mary s výhledem na štíty Vysokých tater. Interiér vily je pilotním (realizovaným) projektem, který bude následovat dalších 24 individuálních vil vystavených na stráni nad zátokou Bobrovník. V zátoce Bobrovník je současně budována yachtařská marina s molem pro 25 plachetnic.

Základní požadavky na interiér byly tyto :

-        Vytvořit ojedinělý interiér, ve kterém se budou snoubit prvky Yachtingu a místního horského koloritu.

-        Vilu uzpůsobit k dlouhodobějšímu rekreačnímu pobytu rodiny v maximálním pohodlí

Parametry vily :

-        Kapacita 5 osob

-        Užitná plocha : 90,7 m2

-        Zastavěná plocha s terasou a přístřeškem : 203,4 m2

-        Venkovní krb s posezením

-        Vnitřní krb obložený kamenem ( pásky andezitu )

-        Kuchyň

-        Sklad s prádelnou

-        Samostatná toaleta

-        2x koupelna ( 1x vana + toaleta / 1x sprch. kout + toaleta )

-        Ložnice dětí

-        Ložnice rodičů

-        Obytná hala

-        Parkovací přístřešek pro dva vozy

-        Topení podlahové

Základní popis interiérového řešení :

Hlavními atributy řešení interiéru je přizpůsobení účelu, tedy vše je podřízeno zážitkovému pobytu rodiny s dětmi v prostředí vysokých hor -  na břehu jezera s yachtařským klubem.

Vila má celé prosklené průčelí orientované k zátoce a štítům Tater  a interiér je tomu v hlavní obytné místnosti uzpůsobený. Dominantou je nevšední sedací souprava složená z textilních polštářů, evokující pohodlí a zvoucí k výhledům na jezero a hory. Interiér je obložený dřevěnými fošnami spojovanými na rybinu – v kombinaci s obkladem z rostlého kamene ( andezitu) .Podlaha hlavní místnosti je keramická, v provedení velmi zdařilé imitace dubových prken) . V ložnicích je na podlahách použit polyamidový koberec a na stěnách tematické tapety. Horskou atmosféru podtrhuje krbová vložka s obložením kamenem. Součástí obytné haly je jídelní stůl s proutěnými židlemi a skříň na nádobí s naloženými posuvnými dveřmi. Lodní tématiku pak doplňuje velkoplošná fotografie vložená do dřevěného obložení a  lodní svítidla z mosazi.  Důležitou součástí interiérů jsou dřevěné podhledy – přiznané trámy a záklopy z desek.
Hlavním znakem koupelen jsou kamenné mozaiky na podlaze a stěny obložené štípaným a černěným kamenem.
Kuchyně je laděna také do horského stylu dřeva a kamene a ostřikovou plochu má řešenu sklem s dekorem. Kuchyň je plnohodnotně vybavena spotřebiči.

13.03.2018