ZÁMEK DUKOVANY

ZÁMEK DUKOVANY

 

I když investor koupil tento klasicistní zámek v poměrně dobrém stavu, rozhodl se změnit interiér nikoli dispozičně, ale ve vybavení a dekoracích. Snahou bylo nabídnout hostům zázemí boutique hotelu s příjemnou atmosféru a dokonalým komfort. Veškerý nábytek a většina svítidel se vyráběla na míru pro tento projekt.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jiří Hejátko, HABITAT a.s., www.habitat-cz.cz)

Investor tento klasicistní zámek koupil v poměrně dobrém stavu jak vnitřní povrchy, tak dveře či okna nebyly víceméně poničené předchozím používáním.

Stejně tak nástěnné fresky v hlavní budově.

Bohužel ještě během „kapitalismu“ se prováděli poměrně necitlivé stavební úpravy při pokusu předělat zámek na hotel.

Přesto že nebyly nijak kvalifikovaně provedené, úřad památková péče trval na zachování projektu.

Současný investor ani naše firma nebyli tedy schopni měnit rozestavení příček. Při tvorbě interiéru jsme byli poměrně omezeni rozdělením místností. Přesto byla snaha o změnu ze „standardního“ hotelu na boutique hotel, který poskytne hostům potřebnou atmosféru a komfort (prostor v pokoji, postavení postele vůči dennímu světlu)

Při práci na interiéru jsme se snažili navodit dojem autenticity místa, ale zároveň vytvořit praktický (pohodlný hotel) s nejvyššími standardy na hygienu, kvalita koupelny, tak komfort, kvalita spaní.

Veškerý nábytek a většina svítidel se navrhovala a vyráběla na míru pro tento projekt , typových věcí je minimum.

Zámek je během týdne využíván jako business hotel a během víkendu se plní svatebčany případně hosty cestujícími za kulturou. V přilehlém parku se pravidelně konají divadelní představení či koncerty klasické hudby …

Restaurace má podle zadání investora lákat „běžné“ místní uživatele, tak hosty cestujícími za gastronomií a v neposlední řadě hosty hotelu. Proto jsme se snažili o kombinaci restaurace venkovského rázu s klasicistní stavbou.

Sály hlavní budovy jsme se spolu s investorem vybavili, tak abychom „nepoškodili“ dojem ze zámku a zároveň umožnili personálu využívat prostor na různé výše zmíněné akce (svatby, oslavy, konference …)

13.03.2018