RESTAURACE 49, OSTRAVA

RESTAURACE 49, OSTRAVA

 

V bývalém hornickém domečku v Michálkovicích byla otevřena nová restaurace. Autoři i inevstor se rozhodli pro zcela odlišný koncept, kdy se nabízená zážitková gastronomie dostává do lehkého kontrastu s prvky použitými v prostoru. Celým interiérem se prolíná zdánlivá a úmyslná nedokonalost s precizně zpracovanými detaily.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz)   

Jelikož je objekt umístěný v Ostravě, byla zadání dvě. V žádném případě by neměl být interiér pojat jako “průmyslový design”, který by se v této lokalitě nabízel téměř logicky... Druhé zadání bylo, aby celý interiér nepřipomínal žádný soudobý trend, tzn. abychom vytvořili něco nezařaditelného.  Investor byl zároveň významným spoluautorem celé koncepce stavby a jejího interiéru.

Koncepcí celého zařízení je důsledné řešení neobvyklých detailů propojených s nabízenou zážitkovou gastronomií, celým interiérem se prolíná zdánlivá a úmyslná nedokonalost s precizně zpracovanými detaily. 

Jsou to například:

- část fasády- ručně malovaná majolika, jejíž motiv se objevuje také v interiéru na šálcích, prostírání, závěsu.

- sádrokartonové stěny v bleděmodré barvě- jednotlivé desky nejsou mezi sebou vytmelené a jsou ponechané viditelné nepravidelné spáry

- Neobvykle řešené čalouněné sedáky na lavicích, atd.

Zastřešení objektu bylo řešeno polykarbonátovými sendvičovými panely, tím vytváří za každého počasí a ročního období proměnlivou atmosféru.

Celá restaurace je umístěná v bývalém hornickém domečku v rámci obytné části Ostravy Michálkovice, která je v současné době sociálně velice slabá a vytváří velký kontrast k okolní zástavbě.

I přes tuto zdánlivě nevýhodnou pozici se během několika měsíců stala restaurace velice úspěšnou.

11.03.2018