ABSOLUTNÍ VÍTĚZ A VÍTĚZ KATEGORIE SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

DŮM V JINONICÍCH S VLAŠSKÝM KROVEM, PRAHA

Nejstarší kamenná část spletence prostor byla ponechána a k ní přistavěn nový dům. S původním tvaroslovím domu lehce kontrastuje současné minimalistické pojetí. Interiéru dominuje dřevo ve své přírodní podobě. Hlavní obytná místnost se otevírá do krovu, jehož vlašské krokve se stávají významným interiérovým prvkem.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Barbora Weinzettlová, Jiří Weinzettl, Veronika Indrová, ATELIER 111 ARCHITEKTI s.r.o., www.atelier111.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

DŮM PRO BABIČKU

Návrh domu byl ovlivněn nejen okolními stavbami, ale také životním stylem a nároky jeho obyvatelky. Tvar, objem a orientace domu byly jasně definovány. Velkorysé členění na velké plochy hladkých omítek, zasklení ve smrkových rámech, neopakovatelné výhledy a průhledy působí příjemně zklidňujícím dojmem.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dominik Saitl, MSc., NOT BAD, www.notbad.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

ATELIER VILLA COSTA RICA

Resort Art villas v kostarické džungli tvoří tři unikátní vily a multifunkční tropický pavilon. Atelier villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu. Snahou autorů bylo nejen smazat hranice mezi interiérem a exteriérem, ale také konstrukční jednoduchost a čisté linie. Celý interiér je laděn do teplých zemitých tónů za použití přírodních materiálů.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Dagmar Štěpánová a Martina Homolková, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

BAUGRUPPE – TŘIPODLAŽNÍ VILA PRO TŘI RODINY, PRAHA

Tři rodiny spojily své síly a zakoupily vilu před rekonstrukcí nedaleko stanice metra. Autoři navrhli v každém podlaží zcela individuální byt pro jednu rodinu. Místo sklepa vznikly společné prostory prádelny, technického zázemí, společná klubovna a také sklepy. Byty odrážejí osobitý životní jazyk jednotlivých rodin, vše ale v rámci ducha domu samotného.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jakub Filip Novák, Daniela Nováková Baráčková, Barbora Jelínek, Martin Hlusička, NO ARCHITECTS s.r.o., www.noarchitects.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

DŘEVOSTAVBA VE STODOLE, LOUBÍ

Původním záměrem bylo postavit novostavbu vedle stodoly. Ten však nebyl úřady schválen, a proto byla dřevostavba vyřešena vestavbou do zadní části stodoly. V prostoru původního mlata vznikl přirozeně obytný prostor s otevřeným ohništěm. Moderní udržitelný interiér se tu snoubí s původní stavbou, respektuje minulost a je současně provázaný s přítomností.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Martin Kalhous, Adam Jirkal, Jerry Koza, Tomáš Kalhous, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

VINOHRADSKÝ BYT PRO MLADOU RODINU, PRAHA

Interiér vznikl spojením dvou bytů. Celá dispozice byla zcela pozměněna, z původních prvků zbyla jen okna. Kromě chodby a koupelen se autoři vrátili na celé ploše bytu ke dřevu. Stěny i strop jsou v hlavní obytné části pokryty stěrkou, jejíž struktura se podobá staré omítce. Bílá barva je v elegantně laděném interiéru doplněna světlejšími i tmavšími odstíny šedé.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Klára Valová, Ing. arch. Eva Mohylová, SMLXL s.r.o., www.smlxl.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

WINE AND CHAMPAGNE BAR AUTENTISTA, PRAHA

V klenutém prostoru domu na Starém Městě měl dle zadání vzniknout příjemný a útulný prostor vhodný k degustaci skvostných naturálních vín, na které se tento vinný bar specializuje. Pro investory bylo zásadní, aby vytvořený prostor svou atmosférou s víny souzněl. Měl působit distatečně přepychově, ale zároveň prostě a přirozeně.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Katarína Varsová, Jan Roučka, Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

ÁJURVÉDSKÝ PAVILON V RESORTU SVATÁ KATEŘINA, POČÁTKY

Ájurvédský pavilon je koncipován jako architektonické dílo, jehož celek i každá součást má přímý terapeutický účinek. Architektura pavilonu zhmotňuje myšlenku, že zdrojem vnějšího i vnitřního klidu je řád a pravidelnost. Pavilon je postaven s převahou přírodních materiálů. Stavbu nese devadesát osm monolitických žulových pilířů z místních lomů.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: MgA. Jakub Tejkl, ARCHITECTURE ONE, s.r.o., www.architektura1.cz; přihlašovatel: ŠÉM, a.s., www.katerinaresort.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

MOON CLUB AND LOUNGE, PRAHA

Dříve zde bývaly kanceláře, dnes nabízí nově otevřený klub v centru metropole několik různých zón: bar, taneční parket, útulná zákoutí s loungovým nábytkem, salónky, apod. Každá část reprezentuje svým interiérorvým řešením odlišnou atmosféru, přináší nový zážitek, avšak stále ve spojení s tématem tajemna a mystiky.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Machar a Ing. arch. Radek Teichman, MACHAR TEICHMAN s.r.o., Ing. arch. Katarína Varsová a Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL s.r.o., www.macharteichman.com, www.formafatal.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA AMOS PRO PSÁRY A DOLNÍ JIRČANY

Nová škola volně doplňuje zástavbu na okraji obce. Její společné prostory slouží také jako komunitní centrum. Interiér budovy je volně plynoucí prostor vytvářející přirozeně ohraničené zóny s rozdílnou mírou intimity podle plánovaného využití. Srdcem školy se stal multifunkční prostor jídelny. Výukové prostory jsou umístěny v přilehlých křídlech budovy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Štefan Šulek, SOA ARCHITEKTI, s.r.o., www.s-o-a.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

GALERIE A PROSTOR, ZNOJMO

Prostor pro pořádání komunitních workshopů, komorního divadla nebo přednášek ve městě chyběl. A také Galerie. Jednotlivé funkce se v interiéru prolínají a ovlivňují, hranice jsou vyznačené jen odstínem materiálu: tmavá část pro kavárnu a světlá pro galerii. Autoři navrhli výrazný vstup, který je sám o sobě kultivovaným poutačem a zve k prozkoumání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Hora, Barbora Hora a Jan Veiser, spolupráce Barbora Ochotná a Matyáš Cígler, STUDIO ORA, www.o-r-a.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

MATEŘSKÁ ŠKOLKA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, HOSTAVICE

Soukromá základní škola spojená s Montessori mateřskou školkou byla umístěna do budovy zámku z druhé poloviny 19, století, který byl postaven v novorenesančním stylu. Záměrem autorů bylo propojit interiér s nádherným exteriérem zámeckého parku. Interiér zámku byl očištěn od předchozích zásahů a prostor se co nejvíc otevřel, aby působil vzdušně.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Matúš Opálka, OPÁLKA DESIGN, www.opalkadesign.com)

VÍTĚZ KATEGORIE - INTERIER ROKU SOMFY

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

SÍDLO FIRMY LASVIT, NOVÝ BOR

Zadáním klienta bylo vytvořit sídlo firmy, která navazuje na silnou sklářskou tradici a spojuje sklo a světlo současným jazykem. Klient zakoupil dva historické domy v centru, které byly doplněny o dva nové domy, jejichž tvar byl abstrahován do jednoduché formy obdélníkového půdorysu. Interiér samotný má charakter za sebou řazených komnat.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Štěpán Valouch a Ing. arch. Jiří Opočenský, OV ARCHITEKTI s.r.o., www.ov-a.cz)

FINALISTA KATEGORIE - INTERIER ROKU SOMFY

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

DEPO BUSINESS PARKING, BRNO

Bývalá výrobní budova Chemoplastu se postupně přeměňuje na industriální kanceláře. Cílem je nabídnout nájemcům unikátní místo vytvořené na klíč a proměnit areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu. V budoucnu by to měla být adresa, která bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Lazarov, Ing. arch. Markéta Míčová, Ing. arch. Stanislav Hýbl, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu)

FINALISTA KATEGORIE - INTERIER ROKU SOMFY

22.09.2020
ilustrační obrázek

 

ATELIER RONY PLESL, PRAHA

V Karlíně jsou dva ateliéry, které byly pro majitele nevyhovující, a tak si je vzájemně vyměnili. Razantní proměna nového ateliéru Ronyho Plesla spočívala v tom, že do centra dispozice byla umístěna vestavba. Je to takový hybrid – stroj, který v sobě ukrývá dutiny, výřezy, otvory a absorbuje i technické funkce. Současně schovává rušivou instalační šachtu a sloupy.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Josef Pleskot, Ing. arch. Michaela Košařová, Ing. arch. Michaela Zucconi, AP ATELIER, www.apatelier.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - CENA GENERÁLNÍHO PARTNERA VELUX

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

APARTMÁNY HARRACHOV

V bývalém uhelném dole v Harrachově vznikl areál nových bytových domů. V areálu se kromě bytových domů nachází i sportovní centrum, spa nebo restaurace. Obytné domy ukrývají několik luxusních apartmánů, které slouží vlastníkům k víkendovým pobytům, sportovní rekreaci a sezónnímu využívání. Interiéry si uchovaly příjemnou horskou atmosféru.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: arch. Jiří Dohnal, KVALITÁŘ s.r.o., www.kvalitar.cz)

FINALISTA KATEGORIE - CENA GENERÁLNÍHO PARTNERA VELUX

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

PODKROVNÍ BYT NA KRÁTKODOBÝ PRONÁJEM, PRAHA

Zadáním pro architekty bylo vyřešit přespání dvou osob s veškerým komfortem navzdory nevýhodám bytu. Základem byl zajímavý interiér, který obstojí v rámci široké nabídky platformy Airbnb. Neokoukaným řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překlížky s několika funkcemi.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek, DESIGNPRO.CZ, www.designpro.cz)

FINALISTA KATEGORIE - CENA GENERÁLNÍHO PARTNERA VELUX

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

VEŘEJNÉ WC V UHŘÍNĚVSI, PRAHA

Nové veřejné toalety byly umístěny nedaleko budovy radnice a blízko centra, kde se konají různé společenské akce, a tudíž zde mají své opodstatnění. Nový svébytný objekt se nesnaží podobat okolí, snaží se jej doplnit. Dispozičně se skládá ze tří kruhů, které se navzájem prolínají a tvoří přirozený labyrint zajišťující dostatek soukromí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Kryštof Štulc, ATELIER.., www.architecture.cz, přihlašovatel: MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 22 – UHŘÍNĚVES, www.praha22.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - CENA NOVINÁŘŮ

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

ŠPETKA ASIE NA ŽIŽKOVĚ, PRAHA

Atmosféra rekonstruovaného typického prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu dohromady. V novém interiéru se nakonec česká elegance začátku 19. století prolnula s trochou Asie a vznikl moderní, nadčasový a neokázalý luxusní byt v pastelových tónech v kombinaci s luxusními materiály.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Iva Hájková, www.ivahajkova.cz)

FINALISTA KATEGORIE - CENA NOVINÁŘŮ

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

BYT S VÝHLEDEM NA VLTAVU, PRAHA

Smíchovský byt v domě po celkové rekonstrukci se nachází ve staré zástavbě, má krásný výhled na řeku a prostorný interiér s vysokými stropy. Zadáním od investora bylo vytvořit reprezentativní byt s dvěmi ložnicemi pro občasné obývání. V interiéru byly použity kvalitní nadčasové materiály a tlumené odstíny studených barev v kombinaci s přírodním dřevem.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Zuzana Tomčíková, GIGA-LINE s.r.o., www.gigaline.cz, přihlašovatel: MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz)

FINALISTA KATEGORIE - CENA NOVINÁŘŮ

23.09.2020
ilustrační obrázek

 

LETNÍ SÍDLO VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Dům poskytuje zázemí pro tři generace jedné rodiny. Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci tu mají dost prostoru trávit společně léto a víkendy během celého roku. Je poskládán z několika menších na sebe navazujících prostorů, z nichž každý slouží jinému účelu. Srdcem domu je prostor otevřený do zahrady, kde je obývací pokoj s krbem, jídelna a kuchyně,

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Daniel Baudiš a Daniel Rohan, DDAANN, www.ddaann.cz)

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše