DEPO BUSINESS PARKING, BRNO

Bývalá výrobní budova Chemoplastu se postupně přeměňuje na industriální kanceláře. Cílem je nabídnout nájemcům unikátní místo vytvořené na klíč a proměnit areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu. V budoucnu by to měla být adresa, která bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Lazarov, Ing. arch. Markéta Míčová, Ing. arch. Stanislav Hýbl, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu)

Bývalá výrobní budova Chemoplastu, kde se vyráběly hračky značky CHEVA a známý hrací stolní fotbal, se postupně pod taktovkou Fandament Architects přeměňuje na industriální kanceláře. Zrekonstruovaná část výrobní budovy se nachází v 1. patře a na 950m2 skýtá šest stylových kanceláří. Cílem je zrekonstruovat celou budovu a každému nájemci nabídnout unikátní prostor pro své podnikání na klíč a proměnit celý areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu.

V roce 2018 započala rekonstrukce bývalé výrobní haly, s vizí vybudovat opravdové industriální ateliéry, určené zejména pro kreativní profese z řad architektů, grafiků, fotografů apod. Při rekonstrukci zůstal zachovaný železobetonový skelet a pro docílení co nejnižší spotřeby energií byl objekt zateplen a proběhla výměna výplní otvorů. Podlaha byla vyrovnaná anhydridem a pokryta stěrkovou podlahou.  V kancelářích jsou mezipatra tvořená ocelovými rámy s výdřevou stropu.

Nábytek a vybavení kanceláří jsou v duchu industriálního stylu, vyrobené na míru. Nosná skeletová konstrukce z monolitického betonu byla otrýskána a zůstává jako přiznaná. Stejně tak jsou přiznané cihly nabarveny černou barvou. Okna i dveře byly vyrobeny na míru v jednotném stylu. Okna jsou tvořena téměř pravidelným rastrem. Rozvody elektřiny viditelně vedou po nosných sloupech, stejně tak vzduchotechnika zůstala nezakrytá. Barevnost interiéru kombinuje tmavé stěny, beton, lesklé černé povrchy, doplněné o světlou podlahu, skleněné příčky a dřevěný nábytek s konstrukcí z roxoru.

Cílem proměny objektu je vytvořit adresu, známé místo v blízkosti městského okruhu Brna, které bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky.

22.09.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše