ATELIER VILLA COSTA RICA

Resort Art villas v kostarické džungli tvoří tři unikátní vily a multifunkční tropický pavilon. Atelier villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu. Snahou autorů bylo nejen smazat hranice mezi interiérem a exteriérem, ale také konstrukční jednoduchost a čisté linie. Celý interiér je laděn do teplých zemitých tónů za použití přírodních materiálů.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Dagmar Štěpánová a Martina Homolková, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz)

Atelier villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu.

26m dlouhá hranolovitá hmota je osazena do prudkého svahu a částečně levituje nad bujnou tropickou vegetací. Všechny výhledy směřují do dálky směrem k oceánu, nebo do zelených kopců, zatímco zadní fasáda orientovaná k příjezdu a k dalším vilám je navržena, s požadavkem na soukromí, záměrně bez oken.

Největší důraz jsme vedle myšlenky “smazat hranice mezi interiérem a exteriérem” kladli na konstrukční jednoduchost a čisté linie (pura vida >> pura arquitectura).

Zvoleným konstrukčním systémem je ocelový skelet o rozponech 4x4m.

Nenápadná barevnost fasád, stejně tak jako zelená střecha, nechává vilu ještě více splynout s okolím. Všechny fasády orientované s výhledy do džungle a k oceánu jsou navrženy z velkoformátových hliníkových perforovaných dílců, které se jednak na slunci nerozpálí a navíc nereznou. Při vysunutí slouží jako stínící prvky. Míra a vzor perforace se na každém panelu liší a vytváří tak zajímavou hru světla a stínů v interiéru vily. Tyto dílce jsou opatřeny nástřikem v barvě cor-tenu. Zadní plná fasáda je v celé své ploše obložena dřevěnými opalovanými prkny pomocí staré japonské techniky Shou-sugi-ban, která  dřevo chrání před stárnutím a vnějšími vlivy.

Dispozičně je vila navržená ve stejně minimalistickém duchu, jako už napovídá její tvar. Podél plné zadní fasádní stěny jsme rozmístili technické místnosti, sklady, koupelny a kuchyni.

Zbytek se odehrává v otevřené dispozici, kde hranice mezi interiérem a exteriérem mizí a celý prostor je vnímán jako zastřešená terasa. Pomocí lehkých posuvných příček lze prostor měnit a dle potřeb vytvářet soukromé zóny.

Do terasy je vsazen infinity bazén, který je částečně krytý střechou domu - tudíž chráněný před prudkým sluncem.

Celý interiér je laděn do teplých zemitých tónů za použití přírodních materiálů. Vyjma křesel a židlí u jídelních stolů je veškěrý mobiliář navržen přímo pro vilu a vyroben na zakázku. Nábytek se z velké části zadával a realizoval na místě za pomoci lokálních řemeslníků. Některé prvky byly naopak na zakázku vyráběny v Čechách a následně přepravovány na místo realizace.

Z českých výrobců jsme se rozhodli pro renomovanou sklářskou značku Bomma, jejíž svítidla Shibari dotváří světelnou atmosféru tropickému interiéru vily.

Práce na projektu Art Villas byla jedinečná a velmi obohacující i přes různé překážky a složitější procesy. Přinesla nám hodně nových zkušeností, které budeme s radostí prohlubovat dál.

 

22.09.2020

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše