GALERIE A PROSTOR, ZNOJMO

Prostor pro pořádání komunitních workshopů, komorního divadla nebo přednášek ve městě chyběl. A také Galerie. Jednotlivé funkce se v interiéru prolínají a ovlivňují, hranice jsou vyznačené jen odstínem materiálu: tmavá část pro kavárnu a světlá pro galerii. Autoři navrhli výrazný vstup, který je sám o sobě kultivovaným poutačem a zve k prozkoumání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Hora, Barbora Hora a Jan Veiser, spolupráce Barbora Ochotná a Matyáš Cígler, STUDIO ORA, www.o-r-a.cz)

Na začátku byla idea vytvořit ve Znojmě prostor pro vystavování současného umění, a tím je zpřístupnit široké veřejnosti. Zároveň jsme navrhli prostor, který bude sloužit jako základna pro místní spolek, prostor pro pořádání komunitních workshopů, komorního divadla nebo přednášek. Součástí je i malá kavárna, která zajišťuje udržitelnost projektu. Jednotlivé funkce se v interiéru prolínají a ovlivňují, hranice jsou vyznačené jen odstínem materiálu - tmavá část pro kavárnu, světlá pro galerii. Zatímco prostor kavárny je zhusta vyplněný policovým systémem pro vystavování kvalitního českého designu, prostor galerie je prázdný a univerzální.

Protože jde o prostor veřejné služby, navrhli jsme výrazný vstupní portál s kšiltem z ohýbaných ocelových plechů, který je sám o sobě kultivovaným poutačem a zve k prozkoumání.

Galerie se promítá díky velkým výlohám do ulice, člověk nemusí vstoupit, může jen nakukovat.

 

22.09.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše