ŠPETKA ASIE NA ŽIŽKOVĚ, PRAHA

Atmosféra rekonstruovaného typického prvorepublikového bytu se na přání majitelky měla nést v duchu etno a boho stylu dohromady. V novém interiéru se nakonec česká elegance začátku 19. století prolnula s trochou Asie a vznikl moderní, nadčasový a neokázalý luxusní byt v pastelových tónech v kombinaci s luxusními materiály.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Iva Hájková, www.ivahajkova.cz)

Když investorka miluje exotický styl interiérů, etno a boho styl dohromady, je velkým oříškem dostat do nově rekonstruovaného prvorepublikového domu na Žižkově, správnou atmosféru. Interiérový designer, smýšlející nad propojením místa, domu a investora, by se mohl vyděsit. Ovšem pokud je investorka naslouchavá a dá designerovi důvěru, může vzniknout splynutí zdánlivě neslučitelné. Byt, kde se kořeny české prvorepublikové elegance prolnou se špetnou Asie a vytvoří moderní, nadčasový a neokázale luxusní byt. Byt, kde jemné pastelové barvy v kombinaci s luxusními materiály působí harmonicky a stylově i v odvážně zvolené minimalistické scéně.

Dovedete si představit, že povečeříte u oblíbeného jezera, za zády Vám šumí rákosí, obklopeni jste typicky žíhanými asijskými skalami a nad hlavou zapadá slunce? Asi ano. Dovedete si to představit v interiéru žižkovského bytu? My jsme se investorce pokusili toto přání splnit. Vytvořili jsme zcela unikátní stůl, který představuje vodní hladinu. Je vyroben z několika vrstev překližky, která má na sobě drobné vlnky evokující vlnky na jezeře. Celý stůl je vyřezán do tvaru oblíbeného jezera a díky skleněným nohám jako by levitoval nad zemí. Ke stolu jsme přidali židle z přírodního lýka představující rákosí. Za zády na stěně je nádherný kus mramorového kamene Statuarieto, který vnáší do prostoru stabilitu, neokázalý luxus a vyjadřuje skálu u jezera. A konečně, nad hlavou svítí prvorepublikový mosazný lustr evokující slunce. Místo obvyklého křišťálu jsou na něm zavěšeny miniaturní skleněné korálky, které reprezentující zapadající slunce nad obzorem. Tato kompozice je stěžejní myšlenku celého bytu.  

Z praktického hlediska je byt velmi nenáročný na údržbu, většina věcí je ukryta ve vestavbách a skryté šatně. Byt je originálem do posledního detailu, převážná většina vybavení je navržena na míru, včetně úchytek, nožiček, kování. Všechny úchytky, nožky k nábytku, kuchyňská skříňka na digestoř, skrytá nika za mramorovým obkladem stěny, panty, úchytky na míru vytvořeného sprchového koutu a mnoho dalšího, je vyrobeno na zakázku z mosazi podle individuálního návrhu. Mosaz byla zvolena broušená, protože působí moderním dojmem, přesto se odkazuje materiálově na doby dávno minulé. Další perlou celé realizace je podlaha. Terazzová dlažba dovezená z Itálie o tloušťce 3cm ve velkém formátu. Barvy kamínků v podlaze se opakují barevně v celém interiéru. Jelikož se jedná o skutečné terazzo, tloušťka dlažby umožňuje pro budoucí generace probudit její krásu pouhým vybroušením. Stejnou dlažbu se podařilo použít i místo klasických parapetů. Dveře byly zvoleny bezrámové, aby nechaly chodbě nerušenou atmosféru vycházejícího slunce. Za zrcadlem jsou chytře schované veškeré elektrické zázemí bytu, stačí odklopit. Jako poslední tečka byl byt doplněn reprosoustavou českého výrobce, která ladně doplní nejen zvukovou složku, ale také materiálovou a barevnou skladbu bytu.

Byt je rozložením 2až3+kk. Z hlavního obytného prostoru je možné skleněnou stěnou oddělit pracovnu, kde je sklopná postel a vytvořit tak intimní ložnici. Obývací pokoj je pojat jako zenové místo k poslechu hudby, povídání a relaxaci. Dále je součástí šatna, dětský pokoj a koupelna s oddělenou toaletou. Byt slouží pro dny, které investorka tráví ve městě.

Spolupráce probíhala v průběhu celého projektu velmi inspirativně a kreativně pro obě strany. Na začátku vzniklo nadšení z myšlenky, hlavního konceptu a poté byl pro nás velký prostor na kreativu a vymýšlení, již bez omezení ze strany investorky. Vzhledem k absolutní důvěře mezi investorem a designerem prošly i věci, které se zdály zpočátku jako bláznivé a díky tomu, vznikl byt s atmosférou prvorepublikové elegance s drobnými prvky odkazující daleko na východ od nás, které objevíte až na druhý pohled.

23.09.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše