SOUKROMÝ INTERIÉR (novostavba)

SOUKROMÝ INTERIÉR (novostavba)


DŮM V ŠÁRECKEM ÚDOLÍ S DOPLŇKY PODLE ROČNÍCH OBDOBÍ, PRAHA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Studio navrhovalo interiér domu v projektu rezidence v Šáreckém údolí pro mladou rodinu. Hlavní materiálem byla zvolena dřevěná podlaha, která byla použita i na některých stěnách v ložnici a koupelnách. Nadčasový interiér, který nepodléhá módním trendům, si mohou klienti sami přizpůsobit své náladě nebo ročnímu období díky doplňkům.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Arch. Hana Davidová a studio Flat White, www.flatwhite.archi)

STŘEŠNÍ BYT JAKO VILA, BRNO

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Spojením tří bytových jednotek vznikl členitý celek s parametry luxusní vily. Vnitřní prostor je jasně rozdělený na reprezentativní společenskou část a dvě klidová ložnicová křídla s vlastním zázemím. Vnitřní vybavení je strohé a minimalistické, s nenápadnou vzpomínkou na funkcionalismus. Atmosféra interiéru je ale díky použitým materiálům a povrchům hřejivá.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jaroslav Mareš, HICONCEPT, s.r.o., www.hiconcept.cz)

NOVOSTAVBA VE TVARU SRDCE, HAVLÍČKŮV BROD

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor dal autorce naprostor volnou ruku a vznikl ojedinělý dům organických tvarů. Přál si pouze vysoké stropy. Obývací prostor s vysokým stropem se ihned stal ústředním prostorem celého interiéru v minimalistickému duchu. Architektka navrhla také jednotlivé zařizovací předměty v celém domě, které byly vyrobeny na míru.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Daniela Polubědovová, www.insidecor.cz a www.archiweb.cz)

DŮM S VELKOFORMÁTOVÝM OBRAZEM „WOODBOY“, PRAHA-VÝCHOD

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Majitelé si přáli umírněný dům se stavebně oddělenou částí pro občasné návštěvy dětí s vnoučaty, se saunou a později s venkovním bazénem. Objekt byl proto navržen jako trojtrakt – východní a západní část domu jsou propojeny chodbou. Obývací části dominuje upravené velkoformátové dílo Woodboy, původně od kubánského autora Antonia Mory.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Eva Heyworth, HEYWORTH STUDIO-ARCHITEKTI s.r.o., www.heyworth.cz)

GALERIE V RODINNÉM DOMĚ, PRAHA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Cílem ateliéru bylo navrhnout vzdušný a minimalistický interiér s použitím světlých přírodních nadčasových materiálů. Největší výzvou bylo řešení obývacího pokoje spojeného s kuchyní, kde do malého prostoru zasahuje schodiště. Architekti proto pojali nejdelší stěnu jako „galerii“ s knihovnou, nikami, kuchyňskou linkou a televizní stěnou.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Sladký a Ing. arch. Klára Melounová, DE.FAKTO CZ, s.r.o., www.defakto.cz)

OTEVŘENÝ DŮM S DOSTATKEM SOUKROMÍ, ZLÍN

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka dostala od investora zcela volnou ruku při návrhu interiéru novostavby ve svahu v poklidném místě nedaleko Zlína. Interiér domu je koncipován v jednoduchém minimalistickém stylu, převážně v kombinaci laku s dýhovým obkladem s jedinečnou strukturou dřeva. Osobitý ráz mu dodávají nápadné dřevěné a kamenné dekorace.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Žaneta Radiměřská, TEKOM-P s.r.o., www.tekom.cz)

CHATA S BAZÉNEM V ORLICKÝCH HORÁCH, ČENKOVICE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Novostavba horské chaty s bazénem, finskou saunou, posilovnou, domácím kinem a vinárnou slouží k rekreaci rodiny majitelů a nachází se v ní i pět pokojů pro hosty. Interiér chaty je jednoduchý, nadčasový a účelně přizpůsobený místu. Převažující dřevo je doplněno neutrální šedou, černou a bílou s barevnými akcenty žluté v apartmánech pro hosty, červené v dívčím pokoji a modré v chlapeckém pokoji.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Magda Stolková, MAG DESIGN, www.magdesign.xyz)

BYT PODLE FENOMÉNU HYGGE, HOROMĚŘICE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka se od samého začátku snažila, aby byt působil lehce, vzdušně, uvolněně a hlavně útulně, tak trochu ve smyslu současného fenoménu “Hygge”. Byt je laděn do světlých tónů, základ tvoří bílá se světle šedou a bělený dub. Tato kombinace se prolíná celým interiérem. Svítidla a některé doplňky v odstínech mědi prostor příjemně zateplí a oživí.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE&INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com)

V HLAVNÍ ROLI INTERIÉRU JSOU BARVY, PRAHA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Strohá geometrie a bílá barva v kombinaci s přírodním olejovaným dubem a antracitově šedými plochami jako podklad pro barevné hrátky v prostoru. Zahrada jako nekonečně se měnící obraz. Interiér pro mladý pár, kterému záleží na každém detailu. Architekti vytvářejí jakousi neutrální kulisu, kterou lze téměř libovolně doplňovat prvky dle vkusu majitelů.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Stach a Ing. arch. Jana Stachová, BOQ ARCHITEKTI s.r.o., www.boqarchitekti.cz)

BYT 3+KK V REZIDENCI HŘEBENKY, PRAHA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka byla italským developerem vybrána na realizaci vzorového bytu bez terasy. Zadáním bylo vytvořit elegantní, luxusní interiér, který by povznesl dispozici bytu a oslovil širkou veřejnost. Zároveň musel být byt plně funkční v případě prodeje koncovému klientovi, praktický a ihned obyvatelný.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Magdalena Hopkins, www.mhinteriors.eu)

INTERIÉR V ZEMITÝCH ODSTÍNECH U MICHELSKÉHO MLÝNA, PRAHA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Designérka se ujala návrhu interiéru pro mladou rodinu s dospívajícími dětmi, kteří si přáli vytvořit příjemné útulné bydlení. Toužili po jemně barevném interiéru s důrazem na kvalitní a komfortní materiály. V úzkém a dlouhém obývacím prostoru vznikla po straně dlouhá knihovna, která propojuje kuchyni, jídelnu a samotnou obývací část.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Alžběta Vrabcová, DMAE ARCHITECTS, www.dmaearchitects.com)

DŮM SE SEDLOVOU STŘECHOU, NEVEKLOV

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dům skrývá pohodlný interiér moderního bungalovu, vzdušný prostor plný světla a průhledů do zahrady. Kompozičně je složen ze dvou částí rozdílné výšky, které jsou spojeny proskleným průchodem. Interiér  je minimalistický a vychází z inspirace Skandinávií. Zvenku je dům černý a uvnitř převážně bílý.

(kategorie: novostavba; autor: MgA. Michal Kunc, ATELIER KUNC ARCHITECTS, spolupráce Ing. arch. Alžběta Vrabcová, www.dmaearchitects.com; přihlašovatel: ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

RODINNÝ DŮM S WELLNESS, PROSTĚJOV

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architekt navrhl interiér domu dle přání klienta tak, aby odrážel polohu v srdci Hané a přitom byl moderní, minimalistický a plně funkční. Dominantním prostorem interiéru je prostorná hala, z níž se paprskovitě rozbíhají jednotlivé části domu. V interiéru byly použity jemné přírodní barvy a materiály, které navzájem propojuje dubové dřevo s bílou barvou, travertinem a přírodním lišejníkem.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Ondřej Strupek, CREATISA DESIGN s.r.o., www.creatisadesign.cz)

BYT SE STŘEŠNÍ ZAHRADOU A ALTÁNEM, BRNO

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Základním konceptem bylo naplnit přání klienta mít bydlení s parametry vily, ale uprostřed města na skvěle vyvýšeném místě, které tvoří bytový dům. Hlavním motivem interiéru je zenová jednoduchost, minimalizace množství použitých prvků. Jednoduchost a redukované množství prvků a materiálů je vyvážena jejich vysokou kvalitou a osobitým výrazem, příběhem i přiznanou podstatou.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jaroslav Mareš, HICONCEPT, s.r.o., www.hiconcept.cz)

S VÝHLEDEM DO OVOCNÉHO SADU, ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Na pozemku zůstal jen malý domek, který slouží jako samostatný pokoj pro hosty a stodola a je přímo propojen s kuchyní v novostavbě. Rodinný život se odehrává v pragmaticky poskládané dispozici. Hlavní obytná místnost je zcela otevřena do ovocného sadu. Interiér novostavby je ovlivněn barevností stodoly a přírodní tóny dřeva v kombinaci s bílou rozbíjí pouze cihlově červená barva podlah.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Pavel Griz, MOLO ARCHITEKTI s.r.o., www.moloarchitekti.cz)

HORSKÝ APARTMÁN, JANSKÉ LÁZNĚ

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Díky výborné poloze u stanice lanovky na Černou Horu se investor rozhodl, že apartmán bude využívat nejen pro svoji rodinu, ale i na pronájem. Tento fakt ovlivnil i samotný návrh interiéru. Designérka se rozhodla propojit vzhled domu a zařízení apartmánu a vytvořit prostředí, kde se i hosté budou cítit jako doma. V interiéru se promítají barvy v bílo-šedo-černém spektru doplněné o výrazný prvek dubu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Gabriela Boroky, GB DESIGN, www.gbdesign.cz)

DŮM S NOČNÍM PATREM, MARTIN

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Návrh interiéru vychází ze snahy investora bydlet v domě, který je účelný, maximálně provozně funkční, současný a snadno udržovatelný. Obliba designu a výtvarného umění u majitelů se odráží v celém interiéru. V přízemí je umístěna denní část domu a pokoj pro hosty, patro je navrhované k využívání jako noční část domu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Gabriela Fukatschová, www.modulor.sk)

BYT 5+1 V REZIDENCI VLTAVA, PRAHA

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt v devátém patře rezidenčního projektu Vltava je o krásném výhledu, čistých liniích, světlém a vzdušném prostoru a také o rodinném bydlení s důrazem na praktické řešení. Prostor je navzdory reprezentativnímu vzhledu praktický a plní nároky pětičlenné rodiny. Většina vybavení je pro maximální využití prostoru vyrobena na míru.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Jitka Kobzová a Zuzana Wiesnerová, AMBIENCE DESIGN s.r.o., www.ambiencedesign.cz)

BYT S ČERNOU KUCHYNÍ A VŮNÍ DŘEVA, BANSKÁ BYSTRICA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Majitelkou bytu je samotná designérka interiéru. Byt v novostavbě ne zcela vyhovoval potřebám mladé rodiny, a proto pozměnila dispozici ještě během výstavby. Po úpravách byl byt rázem vzdušnější a průchodnější. Od počátku měla designérka jasnou představu o černé kuchyni. K ní se doladil ostatní interiér.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Katarína Kyman Haruštiaková, LI MANAGEMENT s.r.o., www.interiero.eu)

RODINNÝ DŮM PRO BRATRA, BRNO

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka navrhla interiér dvou řadových rodinných domů pro dva sourozence. Snažila se co nejvíce vystihnout styl každého z nich. Investor si přál navrhnout interiéry reprezentativních prostor a koupelen v kubistických liniích, vytvořit otevřený prostor pro aktivní život a zónu klidu a odpočinku.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Gabriela Goldová, GABRIELA GOLDOVÁ – NÁVRHY A REALIZACE INTERIÉRŮ, www.goldovagabriela.cz)

DŮM S JEZÍRKEM V PŘÍRODĚ

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Na kopci nad vesnicí si majitel nechal postavit v bujné zeleni s jezírkem dům pro klidný rodinný život. Dům těží z krásy přírodním materiálů, které v interiéru převládají. Byly autory zvoleny proto, že jsou prakticky nesmrtelné, nadčasové a dodávají každému interiéru přirozený hřejivý charakter.

(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Vladimír Paloušek a Ing. Miroslav Havránek; přihlašovatel: HANÁK NÁBYTEK, a.s., www.hanak-nabytek.cz)

RODINNÝ DŮM PRO SESTRU, BRNO

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Sourozenci si zakoupili řadové domy vedle sebe a oslovili designérku, aby každému z nich navrhla odlišný interiér. Tento dům obývá rodina s dětmi, a proto byl navržen ve světlých tónech s barevnými akcenty na stěnách a zařizovacích předmětech. Barvy je možné v budoucnu obnovit či vyměnit. Majitelka toužila po kvalitní betonové stěrce, kterou autorka v interiéru také použila.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Gabriela Goldová, GABRIELA GOLDOVÁ – NÁVRHY A REALIZACE INTERIÉRŮ, www.goldovagabriela.cz)

VILA S ATELIÉREM, BRNO

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Interiér rodinné vily s ateliérem je koncipován s ohledem na exteriér, který je strohý až puristický. Koncepce designu interiéru spočívá ve volbě kombinace dvou stěžejních materiálů. Prvním z nich je přírodní lakovaná dýha wengé a druhým na zakázku vyrobené solitéry z bílého corianu. Motivy z velkoformátových fotografií na stěnách jsou zopakovány na vybraných nábytkových solitérech.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch Petr Skrušný, ARCHITEKTONIKA 3000 s.r.o., www.mensikskrusny.cz)

 

DŮM NA VĚTRNÉM KOPCI

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor požadoval jednoduchý, minimalistický interiér s použitím dřeva v decentní bělené formě. Autoři do návrhu dále zakomponovali zapuštění plátna pro dataprojektor, vinotéku, plochu pro fotografie z cest či prostor pro domácího mazlíčka pod schody. Část schodišťové stěny je řešena jako tabule na vzkazy a vytváří v interiérů nečekaný kontrast.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Irena Truhlářová a Ing. Martin Jirsa, ARCHCON ATELIER, s.r.o., www.archcon.cz)

NADČASOVÁ ELEGANCE V ŠEDÉ, OLOMOUC

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadání bylo jasné hned od začátku: neutrální barevnost, která podtrhne vzdušnost a prostornost bytu, nadčasový design a kvalitní cenově dostupné materiály použité v interiéru s citem a vtipem. Byt je laděn do neutrálních tónů světlého dřeva. Teplé šedé tóny jsou příjemné pro pocit čistoty a útulnosti, žlutá barva vnáší do bytu radost, optimismus a slunce i při pošmourném počasí.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI S.R.O., www.atelier-zuzi.cz a www.design-zuzi.cz)

VZOROVÝ BYT V KOMPLEXU QUARTETTO, BANSKÁ BYSTRICA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka vytvořila vzorový byt, který sice není určen pro konkrétní rodinu, ale může ukázat svůj potenciál a vytvořit pocit, že je člověk doma. Požadavkem byl moderní interiér v přírodních materiálech, čistých liních a s důrazem na detail. Snaha o propojení s okolní přírodou vyústila do odvážných unikátů vyrobených z exotické tropické dřeviny Parota.

(kategorie: novostavba; autor: Mgr. art Anna Hrubovčáková, PJURE s.r.o., www.pjure.eu; přihlašovatel: SYLVO INVEST s.r.o., www.quartetto.sk)

PÁNSKÝ BYT S OSOBITÝMI PRVKY VINTAGE, STŘEDNÍ ČECHY

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autoři nejprve upravili dispoziční řešení novostavby na klientem požadované 4+kk a následně vytvořili a realizovali interiér tak, aby vypadal celistvě. Přáním inevstora bylo umístit v bytě osobité kusy nábytku jako např. stolek z původního kovářského měchu z pradědovy kovárny, který byl umístěn do obývacího pokoje.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Martin Dobrovolný a Ing. Marek Dvořák, MAD-DESIGN, www.mad-design.cz)

INTERIÉR RODINNÉHO DOMU U OLOMOUCE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byla úprava a návrh dispozice projektu přízemního rodinného domu. Interiér měl být maximálně uzavřený směrem do ulice a otevřený do prostoru zahrady. Centrem rodinného domu se stal velký prostor obývacího pokoje s kuchyní a jídelním koutem. V interiéru byly použity decentní velkoplošné materiály v kontrastu s výraznými solitérními interiérovými prvky, doplňky a zařízením.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Ondřej Strupek a Ing. arch. Michal Šmehlík, CREATISA DESIGN s.r.o., www.creatisadesign.cz)

AMERICKÝ DŮM S EVROPSKÝM INTERIÉREM, MIAMI

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo navrhnout interiér domu na Floridě tak, aby vyhovoval evropským zvyklostem pro užívání domu. Interiér domu byl celý navržen a kompletně připraven v České republice za pomoci vybraných evropských subdodavatelů. Vznikl naprosto ojedinělý projekt, který přenesl kus Starého kontinentu k břehům Atlantiku.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Kateřina Šindelářová, BE UNIQUE, s.r.o., www.beunique.cz)

DŮM S MEDOVOU PODLAHOU, IVANOVICE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním ze strany investora bylo nadčasová funkčnost, jednotný design všech místností a soudobé technické vychytávky. Architekt zvolil jako základní koncept kombinaci hladkých bílých stěn s lakovanými plochami dveří a vestavěného nábytku. Pro zateplení interiéru použil masivní dubovou podlahu v medovém odstínu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch Petr Skrušný, ARCHITEKTONIKA 3000 s.r.o., www.mensikskrusny.cz)

DESIGNOVÁ REZIDENCE S DOKONALOU KLUBOVNOU

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Požadavkem klienta bylo vybavit moderní rezidenci kvalitním minimalistickým nábytkem. Celý interiér byl navržen na míru a sladěn do posledního detailu. Pomyslnou třešničkou na dortu je stylová klubová místnost pro setkávání s přáteli a domácí oslavy, jejíž dominantou je hnědý dubový stůl dlouhý 5,4 metru.

(kategorie: novostavba; autor: HANÁK FORUM, s.r.o., www.hanak-forum.cz; přihlašovatel: HANÁK NÁBYTEK, a.s., www.hanak-nabytek.cz)

MEZONETOVÝ BYT 4+KK, ČERNOŠICE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Ve 3. a 4. podlaží viladomu se nachází byt se dvěma terasami, vířivkou a nádherným výhledem na Brské vrchy a Prahu. Celý interiér je tvořen kombinací černé, bílé a šedé barvy a je zařízen kvalitním nábytkem i materiály. Do obývacího pokoje je možné se dostat přímo výtahem z garáží.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: IBS-ROKAL, s.r.o., www.ibs-rokal.cz)

 

BA.VI, MEZONET V BRATISLAVĚ

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dispozice mezonetového bytu je funkčně jasně dělená na denní (společenskou) a noční (intimní) zónu ve druhém patře. Interiér využívá pravdivé materuály, převládajícími barvami je bílá, šedá a černá barva v kombinaci se dřevem. Majitelé dotvořili interiér vlastními výtvarnými díly, a tak podtrhli autentičnost svého domova.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Tartaľová, Ing. arch. Soňa Králiková, Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.sk, www.mimoarchitekti.sk)

VILA V PŘÍRODNÍM PARKU ORLICE

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Úkolem bylo navrhnout interiér napříč celým domem tak, aby vše bylo lehce udržovatelné, praktické, nadčasové a vzájemně barevně sjednocené. Velká obliba klientů v šedých odstínech byla potřeba umírnit a zateplit interiér použitím dřevěných akcentů na nábytku a dveřích. Celý interiér zdobí na stěnách originální tapety vyráběné na míru.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Jana Kábelová, JK DESIGN, www.interiery-kabelova.cz)