Autoři nejprve upravili dispoziční řešení novostavby na klientem požadované 4+kk a následně vytvořili a realizovali interiér tak, aby vypadal celistvě. Přáním inevstora bylo umístit v bytě osobité kusy nábytku jako např. stolek z původního kovářského měchu z pradědovy kovárny, který byl umístěn do obývacího pokoje.

Po zaměření stávajícího stavu bytu v posledním patře hrubé stavby přišli designéři ze studia MAD-design s návrhem nového dispozičního řešení. Podařilo se jim zvětšit užitnou plochu bytu z původních 97 m2 na 110 m2, kde místo části jedné z venkovních teras, která neměla využití, byl prostor využit pro chybějící šatnu. Nové dispoziční řešení bytu velikosti 4+kk tak naplnilo všechny požadované užitné parametry pro moderní pánský byt.

V průběhu projekčních prací investor vyslovil své přání umístit v bytě osobité kusy nábytku, jako například stolek z původního kovářského měchu z pradědovy kovárny, který majitel plánoval umístit do obývacího pokoje a další doplňky, které se měly stát součástí vznikajícího interiéru.

„Cílem bylo vytvořit a realizovat vyváženou souhru tak, aby byt v konečném výsledku působil moderně a zároveň nenásilně akceptoval požadované výrazné solitéry. Při řešení a realizaci byl tedy kladen důraz na detail, výběr materiálů a samozřejmě celkové provedení“, sdělují autoři.

Kuchyňská linka byla vyrobena na zakázku ze speciálně upraveného eucalyptu s pracovní deskou z opalované žuly. Stejná dýha byla také použita na výrobu interiérových dveří včetně dýhovaného kování. Celý otevřený prostor a funkčnost kuchyně je řešena integrovanou digestoří se spodním odtahem a varnou deskou BORA CLASSIC v kombinaci s celoplošným gril Tepanem z nerez oceli.

S ohledem na podlahové vytápění byla v převážné části interiéru realizována keramická dlažba v neutrálním dekoru dřeva. Vzhledem k umístění bytu v posledním patře byly osazeny v obytných místnostech klimatizační jednotky.

V obývacím pokoji byl na stěně použit výrazný hrubý přírodní kámen, stejně tak jako v koupelně a WC. Výjimečný vzhled koupelny a WC ještě více podtrhly designové zařizovací předměty doplněné atypickým nábytkem.

Jednotlivé dekorativní prvky a doplňky z cest si již realizoval sám investor, se kterým byla celková spolupráce velmi pohodová až přátelská.

15.03.2018

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše