AMERICKÝ DŮM S EVROPSKÝM INTERIÉREM, MIAMI

AMERICKÝ DŮM S EVROPSKÝM INTERIÉREM, MIAMI

 

Zadáním investora bylo navrhnout interiér domu na Floridě tak, aby vyhovoval evropským zvyklostem pro užívání domu. Interiér domu byl celý navržen a kompletně připraven v České republice za pomoci vybraných evropských subdodavatelů. Vznikl naprosto ojedinělý projekt, který přenesl kus Starého kontinentu k břehům Atlantiku.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Kateřina Šindelářová, BE UNIQUE, s.r.o., www.beunique.cz)

Zadáním investora nemovitosti  bylo navrhnout dům a interiér v Miami na Floridě. Provést kompletní dokumentaci s návrhem interiéru, včetně kompletního dodání vnitřního vybavení. Jednalo se o skloubení půdorysných požadavků standardních v dané lokalitě s evropským stylem bydlení a zvyky majitelů pro užívání domu.

Návrh se musel například vypořádat s oddělenými koupelnami rodičů, které byly nezbytné umístit pro případný budoucí prodej. Vznikaly tím nezvyklé nároky na dělení vnitřního prostoru a tím uspořádání celého jednoho křídla domu. Návrh se provedl na základě zjištěných technických možností provedení v místě výstavby. část včetně veškerých technologií provedla místní firma s certifikacemi a oprávněním stavbu provádět. Interiér domu byl navržený a celý kompletně připravený v České republice. Veškeré vybavení bylo ve správné fázi zaměřeno a následně zadáno k výrobě jednotlivým subdodavatelům v České republice a okolních evropských zemí.

Celý projekt byl logisticky velmi náročný. Jednotlivé prvky interiéru se kompletovaly na jiné straně oceánu, než se nacházel rekonstruovaný objekt. Dodávkou byl nejenom solitérní nábytek (sedací soupravy, stoly, stolky, židle, komody), ale také vestavné skříně a postele vyrobené přesně na míru a přání zadavatele ve Velké Británii. V neposlední řadě bylo součástí dodávky také okenní stínění, záclony a závěsy. Bylo nezbytné vše navrhnout v dostatečném předstihu tak, aby byl dodržen časový harmonogram výstavby a splněn termín předání klientovi. Termín byl naplánovaný rok předem a nebylo možné den předání posunout. V místě výstavby byly dodány pouze podlahové krytiny a kuchyně amerického stylu.

15.03.2018