ABSOLUTNÍ VÍTĚZ A VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

21.09.2021
ilustrační obrázek

MEZONETOVÝ BYT V AREÁLU OBECNÍ DVŮR, PRAHA

Byt je navržen pro manželský pár, sběratele umění, majitele velké knihovny a klavírního křídla. Snahou autora bylo, aby vloženými úpravami interiéru nebyla zničena krásná betonová hrubá stavba. Přízemí je navrženo jako jeden co nejméně členěný prostor. Patro je děleno na pánskou a dámskou část. Galerijní systém osvětlení dává vyniknout uměleckým dílům a designovým solitérům.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Rudolf Netík, RN ARCHITEKTONICKÝ ATELIER, www.rudolfnetik.com)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

21.09.2021
ilustrační obrázek

RODINNÝ DŮM V ÚDOLÍ DYJE, ZNOJMO

Na svažitém terénu v proluce mezi rodinnými domy vyrostl dům, který je navržen na půdorysu úzkého obdélníku s orientací na sever. Krásné výhledy do údolí řeky Dyje a na protilehlé skalní svahy jsou největší devízou obytného prostoru. Světlý interiér s moderními designovými doplňky je v kontrastu se zelenými plochami, které dům nejen obtékají, ale také pokrývají v podobě zelené střechy.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař, Norbert Walter, KUBA&PILAŘ ARCHITEKTI s.r.o., www.arch.cz/kuba.pilar)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

21.09.2021
ilustrační obrázek

DŮM UPROSTŘED LESŮ

Milovník přírody s pozemkem uprostřed lesů si přál mít svoji chatu, která by byla v úzkém kontaktu s okolním lesem, byla by ekologická a s fotokomorou, kde tráví dlouhé zimní večery. Na konstrukci byl vybrán konopný beton, se kterým nejsou v České republice velké zkušenosti. Interiér je navržen tak, aby návštěvník mohl proplouvat prostorem a zcela splýval s okolní přírodou.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Lina Koníček Bellovičová, www.linabellovicova.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

21.09.2021
ilustrační obrázek

PANELOVÝ BYT JAKO LOFT, PRAHA

Při rekonstrukci atypického panelového bytu byl kladen velký důraz na variabilitu prostoru. Díky konstrukci domu bylo možné vybourat veškeré příčky a vytvořit zcela novou dispozici interiéru. Velký obytný prostor působí jako loft, posuvné dveře vytvářejí oddělené místnosti. Původní nosné betonové prvky se staly inpirací pro barevné řešení v zemitých odstínech šedé.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. MgA. Klára Kučera Makovcová, KLÁRA MAKOVCOVÁ ARCHITECTS, www.km-a.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

21.09.2021
ilustrační obrázek

DŮM PRO HŘEBEJKOVÝCH, PRAHA

Kompletní rekonstrukce dvoupodlažního řadového domu trvala čtyři roky. Klient požadoval honosné, neobvyklé, barevné bydlení v eklektickém stylu. Na terase vznikla zimní zahrada a došlo k propojení interiéru se zahradou. Na přání investora se v prostoru využilo netradičních kontrastů a kombinací materiálů, které kombinují ušlechtilé drahé materiály s jejich nejběžnějšími levnými jednoduchými variantami.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL, s.r.o., www.formafatal.cz)

FINALISTA KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

21.09.2021
ilustrační obrázek

S DEJVICKOU NOBLESOU, PRAHA

Místnosti původní dispozice bytu byly seskládány podél jediné fasády, a proto autoři při návrhu rekonstrukce upřednostnili verzi, která umožnila zužitkovat monumentální šestnácti metrový průhled celým bytem. Do interiéru pak v citacích propsali noblesně optimistický ráz domu z unikátní epochy ranného dvacátého století.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Jakub Filip Novák, MgA. Daniela Baráčková, Ing. arch. Barbora Jelínek, NO ARCHITECTS s.r.o., www.noarchitects.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

21.09.2021
ilustrační obrázek

RESTAURACE SOHO, BANSKÁ BYSTRICA

Autoři se rozhodli navrátit parteru historického renesančního domu jeho zašlou slávu a vybudovat zde střímný interiér. Původní kvality domu jsou dostatečně zvýrazněny a následně dotvořeny novými čistými detaily a doplňky. Z neutrálního pozadí vystupuje specifická barevnost asijských jídel.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Alan Prekop, GUTGUT, www.gutgut.sk, Andrej Olah, Filip Marčák, Jana Filípková, Matej Kurajda, GRAU ARCHITECTS, www.grau.sk; přihlašovatel: MRCK GROUP s.r.o., www.grau.sk)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

21.09.2021
ilustrační obrázek

HOTEL MISS SOPHIE´S DOWTOWN, PRAHA

Hotel se nachází ve dvou oddělených budovách v centru metropole. První budova je umístěna v historickém domě přímo v ulici, druhá ve vnitrobloku je daleko modernější. Rozdílné styly obou staveb a lokalita v těsné blízkosti Hlavního nádraží byly hlavními inspiračními motivy při návrhu hotelového interiéru. Předobrazem pro historickou budovu byl bájný Orien Express, pro současnou stavbu pak Pendolino.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Veronika Veselá a Ludmila Foblová, TEK TEK ARCHITEKTI, www.tektek.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I

21.09.2021
ilustrační obrázek

RESTAURACE MASNÝ RŮŽEK, BRNO

V místě bývalé pivnice vznikla nová restaurace, kde budou hosty řemeslníci i úředníci, prostě všichni, kdo milují dobře připravený kus tradičního masa. Přáním investora byl praktický interiér, kde by si hosté v montérkách nebáli sednout s kamarády ke stolu, světlý a jednoduchý prostor, kde je dobře vidět do talíře. Prostě dobrá jídelna se všemi klady, které toto slovo obsahuje.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Ing. arch. David Marek, spolupráce Ing. arch. Halina Khvashcheuskaya a Bc. Karolína Spálenská, DL STUDIO, s.r.o. www.dlstudio.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

21.09.2021
ilustrační obrázek

REKONSTRUKCE PALÁCE HRADU HELFŠTÝNA

Na počátku byla snaha autorů najít optimální řešení zastřešení paláce, na kterou pak navázal pokus o přiblížení historického vývoje celého paláce návštěvníkům. To vedlo k myšlence vložení soudobých architektonických prvků do historické stavby a k propojení přízemí s vyššími patry, která byla dosud veřejnosti nedostupná.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Miroslav Pospíšil a Martin Karlík, spolupráce Robert Randys, Lucie Rohelová, Adéla Tomečková, Milena Koblihová, Daria Johanesová, ATELIÉR-R, s.r.o., www.atelier-r.cz)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

21.09.2021
ilustrační obrázek

PAMÁTNÍK JANA PALACHA, VŠETATY

Rodný dům Jana Palacha byl proměněn ve výtvarný objekt a byla k němu připojena novostavba pavilonu historické expozice a kontemplační zahrady. Jelikož se nedochovaly žádné autentické prvky z Palachova života a dům byl přestavěn, je jeho forma abstraktní a symbolická. Návštěvník prochází skrze symboly, které jsou vloženy do architektonické a výtvarné vrstvy.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: doc. Ing. arch. Miroslav Cikán a doc. Ing. arch. Pavla Melková, PhD., spolupráce Ing. arch. Vojtěch Ertl a Ing. Pavel Košťálek, MCA ATELIER, s.r.o., www.mca-atelier.com)

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II

21.09.2021
ilustrační obrázek

PROVAZNICTVÍ ÚJEZD, PRAHA

Obchod v historickém domě byl původně tvořen ze tří od sebe oddělených částí. Některé z nich měly také vložená patra. Proto byly prostory velmi stísněné, zanedbané a nepřehledné. Autoři se rozhodli vytvořit interiér, ve kterém budou výrobky a produkty zajímavě prezentovány a vše spolu bude souznít. Hlavní motem jejich návrhu je velkorysost, otevřenost a přehlednost.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová a Ing. arch. Radek Jaroušek, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

VÍTĚZ KATEGORIE - INTERIÉR ROKU SOMFY

21.09.2021
ilustrační obrázek

NOVÉ SÍDLO FINANČNÍ SKUPINY JT, PRAHA

Na rozhraní Karlína a Libně vyrostlo nové sídlo J&T. Při návrhu interiéru byl prioritní komfort každodenních uživatelů. Samotnému konceptu interiéru předcházel průzkum mezi zaměstnanci, kteří se vyjadřovali co jim chybí a co by si přáli. Jedním z hlavních požadavků bylo mít dostatek prostoru na setkávání se, a to nejen pracovně, ale i neformálně.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: akad. Arch. Vít Máslo a dipl. Arch. David Richard Chisholm, spolupráce Evžen Dub, Gabriela Sekyrová, Pavel Paseka, Aneta Všechovská Zadáková, CMC ARCHITECTS a.s., www.cmca.cz)

FINALISTA KATEGORIE - INTERIÉR ROKU SOMFY

21.09.2021
ilustrační obrázek

MANIFESTO & RESITE OFFICE V DRN, PRAHA

Výraznými prvky řešeného prostoru byly atypický půdorys, podpůrné nosné sloupy a prosklená fasáda s výhledem na všechny světové strany. Členění prostoru reaguje na organický tvar budovy a snaží se zachovat vzdušnost. V kontrastu k převážně industriálním materiálům byly v návrhu voleny jemnější organické materiály na bázi textilu a dřeva.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Marco Maio Arch, spolupráce Arch. Beatrice Bongetta, Ing. Karolína Trinklová, Ing. arch. Matěj Vydra, Ing. Obermann, MARCO MAIO ARCHITECTS, www.marcomaio.com)

FINALISTA KATEGORIE - INTERIÉR ROKU SOMFY

21.09.2021
ilustrační obrázek

IT KANCELÁŘ V PRAZE NA VINOHRADECH

Byty a podkroví prvorepublikové vily se postupně změnily v kanceláře, které však neměly jednotnou koncepci. Záměrem investora bylo sjednotit interiér tak, aby vzniklo reprezentativní sídlo firmy. Mezi místnostmi byly vytvořeny nové vazby, z každé kanceláře vede cesta do dvou dalších a každé patro nabízí přímý výstup do exteriéru.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Juraj Calaj, Vítězslav Danda, Ivan Boroš, EDIT! ARCHITECTS, www.editarchitects.com)

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše