VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VEŘEJNÝ INTERIÉR II.


VIVI AND LULU CONCEPT STORE, PIEŠŤANY

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Interiér obchodu vychází z filozofie, že vše co je přírodní a dá se obnovit, je třeba zachovat a zrekostruovat. Ostatní bylo doplněno zařízením a technologiemi podle nejmodernějších trendů v interiérovém designu. Nezapomenutelnou atmosféru při návštěvě dotváří osvětlení recepčního pultu, který je autorským dílem designéra Michala Staška.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Mgr. art. Michal Staško, UFÓN DIZAJN, www.stasko.eu; přihlašovatel: J.TRADING, www.vivilulu.com)

AUDIOVIZUÁLNÍ STUDIO BOX51, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Studio Box51 představuje kreativní oázu, kde se mísí chladný severský styl s retro rozpustilou atmosférou prosluněného jihu. Zadáním projektu bylo navrhnout variabilní prostor nabízející multifunkčnost a snadnou mobilitu nábytku podle aktuálních potřeb využití studia.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Kateřina Kratochvílová, www.katerinakersey.com)

VZDĚLÁVACÍ KOMPLEX UTB, ZLÍN

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Novostavba se skládá ze dvou identických křídel o šesti podlažích, vzájemně propojených přízemním vstupním objektem. Nachází se tu posluchárny, učebny, výstavní galerie, atd.. V dalších podlažích jsou učebny, kabinety, kanceláře a zasedací místnosti. Objekt byl architektonicky citlivě zasazen do stávající zástavby a respektuje okolní urbanistický systém.

 (kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Prof. Eva Jiřičná, Ing. arch. Petr Vágner, Ing. arch. Jura Bečička, AI DESIGN s.r.o., www.aidesign.cz)

ZÁKLADNÍ ŠKOLA, KRÁLŮV DVŮR

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Ve škole probíhala přístavba nového pavilonu a současně také rekonstrukce původního interiéru. Autor řešil koncepci barevnosti stěn, podlah a interiérového vybavení nejen podle dispozičního umístění, ale také podle věku žáků. Tím vznikl nový navigační systém v rámci budovy školy, který je pro žáky zajímavý, kreativní a v mnohém inspirativní.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Jaroslav Kašpar, www.duoton.cz; přihlašovatel: Ing. Pavel Kašpárek, KPI s.r.o., www.kpi.cz)

CENTRUM ARCHITEKTURY A MĚSTSKÉHO PLÁNOVÁNÍ, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

V areálu Emauzy nedaleko Karlova náměstí vzniklo nové důležité místo pro Prahu – tzv. CAMP, který nabízí velkorysý výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, studovnou, kavárnou, venkovní terasou a moderní přednáškový sál. CAMP byl navržen tak, aby dokázal hostit co nejširší škálu událostí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Benedikt Markel; přihlašovatel: INSTITUT PLÁNOVÁNÍ A ROZVOJE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY, www.iprpraha.cz a http://praha.camp/)

KOSTEL SVATÉHO VÁCLAVA, SAZOVICE

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autor se snažil stavbu co nejvíce odhmotnit. Jako by byla něco lehkého, abstraktního, jasného a přirozeného. Aby vypada spíše jako z papíru než z cihel. Světlo do prostoru nepřinášejí běžná okna, ale zářezy ve válci. Interiér je jednoduchý, usebraný a čistý, aby návštěvníkům kosta přinesl pocit ztišení a klidu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Marek Štěpán, ATELIÉR ŠTĚPÁN s.r.o., www.atelier-stepan.cz)

QUEENS FLAGSHIP STORE, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Návrh pražské prodejny ideově vychází ze samotného zaměření sítě prodejen Queens a streetwearové kultury. Plánují se tu pořádat  tzv. pop-up akce s prezentacemi produktů a značek, které mohou být doprovázeny promítáním a hudebním doprovodem. Do vizuální podoby obchodu se přirozeně promítá DNA Queensu, tedy tenisky a streetwear.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Boris Klimek a Lenka Damová, www.borisklimek.com, www.lenkadamova.com; přihlašovatel: QUEENS STORE s.r.o., www.queens.cz)

INTERIÉR KANCELÁŘÍ ROCHE, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Po letech strávených v historické budově se firma rozhodla modernizovat a přrstěhovat. Interiér byl koncipován jako transparentní s velkou porcí skleněných příček, ale s ohledem na akustiku či zachování kéomfortu a základního soukromí zaměstnanců. Srdcem firmy se stala středová hlavní místnost, která je variabilní.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: doc. Ing. arch. Jakub Cigler, MgA. Adéla Vodrážková, Ing. arch. Barbora Tlučhořová Šímová, JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s., www.jakubcigler.archi)


SHOWROOM MY DVA, BRNO

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Budova bývalého autosalonu se proměnila v showroom a sídlo společnosti, která vyrábí kancelářský, školní a kovový nábytek. Jednopodlažní objekt nevalné estetické kvality z 90. let minulého století získal novou a snadno zapamatovatelnou tvář tvořenou více než devíti sty černými plastovými sedáky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ondřej Chybík, CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o., www.chybik-kristof.com; přihlašovatel: MY DVA GROUP a.s., www.mydva.cz)

RÜCKL FLAGSHIP STORE, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Při návrhu konceptu byla snaha vytvořit místo, které bude reprezentovat Prahu i český křišřál. V parteru starého měšťanského domu v historickém centru Prahy vznikl minimalisticky řešený interiér. Ručně vyrobené výstavní boxy podtrhují originalitu každého vystaveného kusu křišťálu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jiří Řezák a David Wittassek, QARTA ARCHITEKTURA s.r.o., www.qarta.cz)

CZECH LABELS AND FRIENDS CONCEPT STORE, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Základní myšlenkou projektu je vytvoření univerzálního komerčního prostoru, který se vymyká standardním požadavkům retailového prodeje. Sdružuje totiž lokální designery, umělce a výrobce se společným cílem vystavovat a prodávat zboží v exkluzivní galerii. Jednoduchý a funkční prostor umožňuje vystaveným produktům vyniknout v celé své kráse.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Kyzlink, Petr Pospíšil a Zbyšek Sikora, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com)

KANCELÁŘE HEURÉKA, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

S heslem “fajnové kanceláře pro nefajnovky” navrhli architekti neformální a útulný interiér kanceláří, kde nechybí relaxační zóna se sedacími vaky, podsvícenými pařezy a zajímavým stropem se 3D instalací z papírových kelímků. K dispozici jsou také polstrované telefonní boxy. Celý prostor sjednocuje lepená grafika.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Zoula, Ing. arch. Lenka Zoulová a tým, ZOAA, www.zoaa.cz)

HELLO BANK! BY CETELEM, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Nová digitální banka skupiny BNP Paribas Personal Finance otevřela pobočku šitou na míru svým zákazníkům i online nabídce produkrů a alužeb. Chce tak změnit tradiční pojetí bankovních poboček. Přes den bude pobočka fungovat jako klientské centrum, večer v prostoru nabídne kulturní akcem, workshopy nebo přednášky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Erika Bohatá, CAPEXUS s.r.o., www.capexus.cz)

KANCELÁŘE A SHOWROOM SPOLEČNOSTI SATPO, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architektka navrhla nové kanceláře společnosti SATPO, které vznikly v jednom z jejich rezidenčních projektů v proluce nad Strahovským tunelem – v polyfunkčním domě zvaném Holečkova House. Interiér kanceláří je minimalistický, zjemňují jej tlumené barvy, dřevo a textil.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Daniela Polubědovová, www.archiweb.cz, www.insidecor.cz)

SHOWROOM U1 V BUDOVĚ FIVE, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Brněnská firma na výrobu nábytku a dodávky interiérů a svítidel se rozhodla expandovat se svými produkty do pražského prostředí. Cílem architektů bylo vymezit firmu od konkurence a výrazně ji zviditelnit. Autoři nechtěli konstrukci budovy nijak zakrývat a zvolené surové materiály v kontextu prostředí dokonale vynikly.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Roman Vrtiška a Vladimír Žák, ATELIÉR VRTIŠKA ŽÁK, www.vrtiskazak.com; přihlašovatel: U1 s.r.o., www.u1.cz)

SALON MICHAL ZAPOMĚL A KAVÁRNA ZA ZRCADLEM, PRAHA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Kadeřnický salon se nachází v Karlíně a je propojen se snovou kavárnou Za Zrcadlem. Jak název napovídá, inspirace pochází z Říše Divů. Hlavním požadavkem bylo citlivé začlenění do objektu, respektování post industriální atmosféry karlínské čtvrti a pohodlí pro výkon práce kadeřníka. A tímto vším se prolíná ústřední pohádkový motiv Alenky za Zrcadlem.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Barbora Mluvková, KONCEPTUAL a Vicente Nebot, www.konceptual.cz; přihlašovatel: Salon Michal Zapoměl, LUXUSNÍ VLASY, s.r.o., www.michalzapomel.cz)

KREJČOVSKÝ SALÓN POPPER PRAGUE, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo vrátit se ke krejčovské tradici první republiky a nabídnout zákazníkům osobní péči a kvalitu. Bylo nutné vyřešit nejen samotný design interiéru, ale také funkční řešení prostor, které jsou na několika výškových úrovních.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. Arch. Sylva Vlková, DL STUDIO s.r.o., www.dlstudio.cz)

INTERIÉR NÁSTUPNÍ STANICE LANOVKY, SKALNATÉ PLESO

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Prostor, ve kterém se cestující lanovky pohybovali, byl spíše provozní chodbou. Požadavkem bylo zatraktivnit interiér jedinečného místa, ze kterého je možné dostat se na nejvyšší bod Slovenska. Prostor má pět částí, které současný návrh sceluje do jednoho konzistentního celku.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Mgr. art. Patrik Bujňák, Ing. arch. Lukáš Sečka, Ing. arch. Igor Cziel, Mgr. art. Mária Bujňáková a Mgr. art Michaela Bujňáková, PhD.; přihlašovatel: Mgr. art. Patrik Bujňák, FURNICOOLTURE, www.furnicoolture.com)

DESIGN FRIENDLY CUP AND HUB, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Přáním investora byla vytvořit místo, kde se budou potkávat interiéroví designéři a architekti mezi sebou, s klienty, kde si budou předávat zkušenosti, nápady, atd. Do hubu se vchází přes otevřenou kavárnu. Zadní prostor nabízí zázemí a pracovní místa, k dispozici je knohovna a rozsáhlé vzorkovny materiálů i firem, které jsou užitečné pro práci interiérových designérů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Alžběta Macíková a Gabriela Hámová, DESIGN FRIENDLY, s.r.o., www.designfriendly.cz)

SHOWROOM TECHO, BRATISLAVA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Železná studienka je oblíbeným místem ve slovenské metropole. Je to také adresa společnosti Techo, předního evropského výrobce kancelářského nábytku. Interiér je inspirovaný okolím. Recepci, která imituje les, dominuje dřevo. V zasedačce si mohou zákazníci vyzkoušet akustické prvky v praxi. Součástí přízemí je zóna Project room, která sloužá jako vzorkovna nábytku.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. art. Veronika Kráĺová, Ing. Martin Šinaĺ, Ing. Ladislav Kušnyér, TECHO s.r.o., www.techo.com)

 

ZIMNÍ STADION ŠKODA ICERINK, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

V Praze byl po patnácti letech vybudován plnohodnotný zimní stadion nejen pro širokou veřejnost, ale i pro tréninkovou výchovu krasobruslařské a hokejové mládeže. Vstupní hale vévodí bílá organická stěna s barevnými nikami. V neutrálně laděném interiéru působí barvy rafinově a v rámci prostoru slouží jako navigace.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: MgA. Roman Vrtiška, STUDIO VRTIŠKA ŽÁK, www.vrtiskazak.com; přihlašovatel: PADOK INVESTMENTS, s.r.o., www.padok.cz)

PÁLFFY PALÁC, BRATISLAVA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Studio připravovalo nejen projekt rekonstrukce paláce, ale i interiéru v tomto krásném barokním domě, kde kdysi koncertovalo zázračné šestileté dítě jménem Wolfgang Amadeus Mozart, Nový interiér je minimalistický v tónech bílé a černé barvy. Světelný obrys je jakýmsi diagramem s informací a zároveň navigací po spletitých chodbách.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Kalin Cakov, Metodiy Monev a Jan Obušek, CAKOV&PARTNERS s.r.o., www.cakovandpartners.sk)

KANCELÁŘE DLA PIPER, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Mezinárodní advokátní kancelář v každé ze svých poboček odráží lokální specifika daného místa. Pro pražskou pobočku architekti zvolili motiv českého kubismu, který je ve světě zcela unikátní. Celý interiér je velmi jemný, vzdušný s převahou tlumených tónů i důrazem na nadčasové s hodnotné materiály jako je dřevěná dýha a mramor.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Miroslava Fiedlerová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

VÝZKUMNÉ A VÝVOJOVÉ CENTRUM TARGET TECHNOLOGIE, BENÁTKY NAD JIZEROU

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Firma potřebovala v prostorách vlastní haly vybudovat zázemí pro jejich výzkum a vývoj. Investor si přál minimalistický a nadčasový interiér se surovými industriálními prvky jako jsou přiznané betonové nosníky či rozvody vzduchotechniky. Zároveň měl být ale vybaven designovými kusy nábytku v kvalitním provedení.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Martina Schultes a Linda Povolná, www.lindapovolnainteriery.cz; přihlašovatel: Martina Schultes, www.martinaschultes.com)

SHOWROOM SOUKUP EXPERIENCE, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dvoupodlažní showroom společnosti Keramika Soukup byl navržen v návaznosti na nový koncept značky. Velký důraz je kladen na inovativní přístup k prezentaci výrobků, na kvalitu a nabídku výstavního prostoru, jehož návštěva by měla být neobvyklým zážitkem. Showroom je navržen jako loftový byt a je rozdělen na obývací pokoj, kuchyni, jídelnu a koupelnu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Daniel Pružina a Ing. arch. Pavel Salák, VERSATILE s.r.o., www.versatile.cz; www.soukupexperience.cz)

ATELIÉR MA3 ARCHITEKTI, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Sídlo společnosti vzniklo ve druhém nadzemním podlaží nově budovaného rodinného domu ve Strašnicích. Výhodou nebylo jen klidné prostředí a orientace do zeleně, ale i dostatek denního světla. Vnitřní prostor je pojat střídmě. Hlavním prvkem uplatněným v interiéru je kontrast.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Štěpán Malý a Ing. arch. Jan Adámek, MA3 ARCHITEKTI, www.ma3.cz)

KANCELÁŘE RAŠÍN 78, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dům “U dvou tisíc” se do české historie zapsal založením Charty 77 a později jako porevoluční pracoviště Václava Havla. Autoři se snažili navrátit interiéru vnitřní velkorysost na tak výjimečném místě na nábřeží Vltavy s výhledem na Pražský hrad a současně vytvořit příjemné pracovní prostředí pro zaměstnance.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Nalezený a Ing. arch. Radek Vaňáč, STUDIO RAKETOPLÁN s.r.o., www.raketoplan.com)

KNIHOVNA PRO GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Třeboňské gymnázium se potýkalo s problémem nedostatečné kapacity školní knihovny. Spojením sborovny a sousední učebny vznikla dvoupatrová knihovna o 16 modulech. Přístup do vrchního patra je zajištěn dvěma schodišti. Celá knihovna se tak stala přástupná a průchozí nejen pro knihovníka, ale i pro studenty.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Barbora Weinzettlová, ATELIER 111 ARCHITEKTI, www.atelier111.cz)

REALITNÍ KANCELÁŘ EXIS, BRATISLAVA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Interiér realitní kanceláře je reprezentativním prostorem, který odráží filozofii firmy, její profesionalitu, využívání moderních postupů a technologií a otevřenost vůči klientům. Dominantním prvkem, který se objevuje ve většině prostor, je dřevěná lamelová stěna. Designstěn je doplněn černou barvou, která vytváří kontrastní podklad.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Tartaľová, Ing. arch. Soňa Králiková, Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.sk, www.mimoarchitekti.sk)

PORADENSKÉ A PREZENTAČNÍ CENTRUM ELEMENTS, ZLÍN

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor našel prostor výjimečný svojí výškou a volnou dispozicí v jedné z historických budov bývalých Baťových závodů. Nedostatek plochy byl vyřešen při rekonstrukci vestavbou patra. Samotná koncepce interiéru vychází ze snahy povýšit showroom na důstojný prostor s jednotnou architektonickou koncepcí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Arch. Jan Linhart, www.c015.cz; přihlašovatel: GIENGER spol. s r.o., www.gcskupina.cz, www.elements-cz.cz)

NEVERENOUGH BLACK BOX STORE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Prostor je obchodem, místem setkávání lidí, ale i galerií, prodávají se zde trička, mikiny, ale i batohy a doplňky, na baru je možné objednat speciální pivo i kvalitní drink. Hlavním motivem interiéru a vizuálního stylu je kontrast černé a bílé barvy, který je v prostoru doplněn důrazem na masivní dřevo.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Kryštof Blažek, STUDIO MINIO, www.minio.cz; přihlašovatel: Daniel Göringer, NEVERENOUGH s.r.o., www.neverenough.cz)

INNOGY COLABORATIVE SPACE, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Pro zaměstnance a spolupracovníky českého lídra mezi dodavateli plynu architekti navrhli coworkingový prostor s industriálním nádechem, který navazuje na nedávno rekonstruované kanceláře. Cílem bylo vytvořit komfortní, moderní, otevřený prostor s možností flexibilního uspořádání interiéru, ve kterém bude radost pracovat.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Michal Kunc, Michal Matějíček, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

COWORKINGOVÉ CENTRUM VAULT 42, OLOMOUC

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním projektu byla konverze části pozdně klasicistní vojenské pekárny v centru Olomouce na hub a prostor pro coworking otevřený veřejnosti. Klasicistní tvarosloví klenutých stropů a mohutných stěn vytváří dokonalou atmosféru v interiéru, kterou násobí původní schodiště na trojúhelníkovém půdorysu vedoucí do prvního patra.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Nalezený a Ing. arch. Radek Vaňáč, STUDIO RAKETOPLÁN s.r.o., www.raketoplan.com)

BRIT HEADQUARTERS, CHRÁŠŤANY

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Nové kanceláře firmy, která vyrábí potraviny a výživné produkty pro domácí mazlíčky, se nachází přímo nad výrobním závodem. Odkrytá ocelová rámová konstrukce, průmyslové obkladové panely a surové vnitřní prvky reagují na průmyslové dědictví místa, zatímco dřevo a přírodní povrchové úpravy podtrhují etiku udržitelnosti společnosti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Viktorie Součková, BOGLE ARCHITECTS, s.r.o., www.boglearchitects.com)

SHOWROOM MARTINA DESIGN, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

V novém prostoru showroomu bylo třeba skloubit více funkcí, konkrétně zasedací místnost pro schůzky s klienty, pracoviště, kuchyňku a zázemí s úložným prostorem. Celkový koncept showroomu je tvořen v syrových materiálech, čistých a jednoduchých barvách i kombinacích.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Martina Pištěláková a Ing. Arch. Martina Durdisová, MARTINA DESIGN, www.martinadesign.cz)

OBCHOD PRO ŘEZNÍKY A POTRAVINÁŘE, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Jelikož budovu poničil požár, bylo nutné obnovit celé prostory firmy. Interiér prodejny specializující se na prodej vybavení, koření, oblečení a technologie pro řezníky a potravináře navrhli sami zaměstnanci firmy. Hlavním požadavkem byla čistota, jednoduchost, ostrost a atmosféru s odkazem na tradici.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: MASO-PROFIT, s.r.o., www.masoprofit.cz)

VINAŘSKÁ STODOLA, VALTICE

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Vinařská stodola ve své nadzemní části nabízí stylizovanou vinařskou prodejnu s charekteristickými zděnými archivními vinnými boxy. Ze zámeckého sklepa byl převezen restaurovaný vinný lis z roku 1903, který se stal dominantou celého prostoru. V podzemí byl vybudován reprezentativní degustační sklep.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Arch. Jiří Marek a Ing. Arch. Jan Mléčka, Ph.D, M2AI.COM s.r.o., www.m2ai.com; přihlašovatel: Mgr. David Šťastný, CHATEAU VALTICE - VINNÉ SKLEPY VALTICE a.s., www.vsvaltice.cz)

ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA FIVE, PRAHA

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Vstupní hala administrativní budovy FIVE je spojením industriální minulosti pražské čvrti Smíchova a moderní architektury. Na těchto pozemcích se dříve nacházela vozovna pro první trasy koňky a později pro tramvaje. Původní zeď vozovny byla zrekonstruována a zapojena do nové budovy, stejně jako historické hodiny s oboustrannými ciferníky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Jiří Řezák, David Wittassek, Pavel Fanta, QARTA ARCHITEKTURA s.r.o., www.qarta.cz)

KINO EGERIE, KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architekti řešili nejprve exteriér budovy, který následně propojili i se samotným interiérem. Jejich cílem bylo postupně vtáhnout diváka do magické filmové reality ještě před vstupem do vlastního kinosálu. Ten je pojat velmi jednoduše a účelově.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Marek Lehmann, Ing. arch. Jan Malec, Ing. arch. Michala Navrátilová, Ing. arch. Pavla Červová, Ing. Arch. Jana Vančurová; přihlašovatel: Ing. arch Marek Lehmann, www.archigroup.cz)

INTERIÉR STUDIA DELICODE, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Důležitým slovem tohoto projektu je dokonalá promyšlenost. Je to totiž byt, který lze obratem změnit na kancelář a naopak. Takové bylo přání investora – dvojí dispozice a konvertibilita. Klient studia zde vidí v akci materiály, které jsou použity a při výběru kterých má mnoho zákazníků obavy je zvolit.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Arch. Václav Derner, DELICODE s.r.o., www.delicode.cz)

INTERIÉR FIRMY LINE CONTROL, BRNO

08.03.2018
ilustrační obrázek

 

Nově vznikající firma, která prodává robotické detektory, si přála vytvořit reprezentativní kanceláře na jednom patře starší budovy s výhledem na celé město. Bylo nutné propojit open space kanceláře, zasedací místnost, relaxační část, zázemí zaměstnanců a také technickou část firmy do relativně úzkého prostoru, který je prosvětlený pouze z jedné strany.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Irena Tomisová a Ing. arch. Daniela Gutmanová, IRENA TOMISOVA ARCHITECTS s.r.o., www.tomisova.com)

PRODEJNA A SHOWROOM ZAHRADA NA STĚNU, PRAHA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Prodejna nabízí možnost prohlídnout si veškerý sortiment naživo i s odborným komentářem. Hlavní dominantou interiéru jsou dvě velké vertikální zahrady, které skvěle prezentují samy sebe. Sekundují jim obrazy z živých květin, osázené palety a nevšední prezentace magnetických květináčů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Martina Malinová a Ing. Aleš Koudelka, GARDNERS – ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA s.r.o., www.gardners.cz)

TISKÁRNA INTERGRAF, NÁCHOD

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Nové kanceláře společnosti vznikly spojením zelených stěn z rostlin a kovem v interiéru, vše v barevných odstánech loga tiskárny. Hlavni charakteristikou prostoru jsou oválné tvary umístěné na stropech a industriální kovové stěny. V celém interiéru je použito hodně květin a zeleně.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Gebas, Ing. arch. Petr Vavřina, Ing. arch. Ilona Kaplanová, GEBAS ATELIER ARCHITECTS s.r.o., www.gebasatelier.cz)

BAUMIT OFFICE A SHOWROOM, BRATISLAVA

15.03.2018
ilustrační obrázek

 

Centrála firmy zabírá poslední podlaží budovy, odkud se skýtá výjimečný výhled na Dunaj i Bratislavský hrad. Interiér je řešen v neutrálních nadčasových barvách. Zastoupeny je hlavně šedá, bílá a černá, které jsou doplněny dřevem a kcenty ve formě solitérního sedacího nábytku.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Arch. Sebastian Nagy, SEBASTIAN NAGY ARCHITECTS, s.r.o., www.snatelier.com; přihlašovatel: Ing. Tomáš Sepp, BAUMIT spol. s r.o., www.baumit.sk)

CENTRUM CHODOV, PRAHA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Při dostavbě obchodního centra bylo snahou projektu s podtitulem Festival Palace, aby zákazník vnímal návštěvu všemi smysly. V podlažích jsou vytvořeny čtyři různé atmosféry prostřednictvím různobarevnosti použitých materiálů. Designéři pracovali s tlumenými barvami, dominantním ušlechtilým materiálem zvolili mramor v různých odstínech a pro vytvoření kontrastu nejčastěji aplikovali mosaz.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: SAGUEZ&PARTNERS, www.saguez-and-partners.com; přihlašovatel: CENTRUM CHODOV a.s., www.centrumchodov.cz)

ČESKÝ INSTITUT INFORMATIKY, ROBOTIKY A KYBERNETIKY, ČVUT, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Interiér je navržen v jednoduchých tvarech a světlé barevnosti tak, aby podporoval pozornost a duševní soustředění pracovníků. Každé patro má svůj barevný kód, který navádí k vědeckému pracovišti – modulům vyvinutým pro výuku studentů i doktorantů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petr Franta, spolupráce Ing. arch. Štěpán Sekera, Ing. arch. Petr Sobotka, Ing. arch. Lucie Laštovičková, Ing. arch. František Doležel, Ing. arch. Jan Špaček, PETR FRANTA ARCHITEKTI & ASOC., spol. s r.o., www.petrfranta.eu)

KANCELÁŘE VEGA TOUR, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byla přestavba dvoupatrové starší budovy na reprezentativní kanceláře ve stylu home office. Architekti se rozhodli vytvořit prostor, ze kterého bude vyzařovat klid a pohoda a ve kterém se bude každý cítit uvolněně. Zajímavé dělící příčky a textilie světlých barev rozdělily prostor na malé funkční zóny, které zabezpečí zaměstnancům i klientům pocit dokonalého soukromí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Pavel Dostál, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

KANCELÁŘE FIRMY SAINT GOBAIN, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Původní kanceláře firmy zaměřené na výrobu a vývoj materiálů používaných ve stavebnictví byly spíše konzervativní. Při novém návrhu se autoři drželi osvědčené kombinace bílé a šedé barvy, kterou oživili dřevěnými prvky a detaily. Chodby a odpočinkové zóny vyzařují pestrými barevnými akcenty.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: LABOR 13 s.r.o., www.labor13.cz)

SOUKROMÉ GYMNÁZIUM PORG, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Studio se podílelo na přestavbě původní, již téměř nevyužívané tělocvičny na multikulturní prostor – aulu a nepoužívané původní kotelny na fitness. V aule bylo instalováno mobilní hlediště pro 80 studentů. Podhled, který skrývá kompletní elektroinstalaci, slouží jako nosič osvětlovací, ozvučovací i pro video.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Kateřina Horská, STUDIO X, Ing. arch Vojtěch Hybler a Ing. arch. David Dvořák, ARCHPORT, www.archport.cz; přihlašovatel: STUDIO X, s.r.o., www.studiox.cz)

 

INTERIÉR KONGRESOVÉHO CENTRA, LEDNICE

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Stavba nového kongresového centra provozně navazuje na stávající hotel na kraji lázeňského města. Do zeleně pohroužený interiér se vlastně stává moderní salou terrenou. Interiéru dominuje dřevo. Vnitřní prostor je dřevěnou eliptickou buňkou rozdělen na kongresový sál a kavárnu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Arch. Martin Habina, ATELIER HABINA s.r.o., www.habina.cz)

SHOWROOM LE CHOMAT – LUXUSNÍ POSTELE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Výjimečnost postelí Le Chomat je dosažena citlivým spojením tradiční ruční výroby a současného designu. Ve zpracování interiéru showroomu byly proto použity prvky a technologie navazující na tento rodinný odkaz. Autorky se snažily v interiéru evokovat klidnou atmosféru starých francouzských sídel.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Marcela Bartáková, www.interiery.euweb.cz a MUDr. Eva Chomátová, LE CHOMAT s.r.o.; přihlašovatel: LE CHOMAT s.r.o., www.lechomat.com)

PRODEJNA SANASPORT, PRAHA

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Sanasport je běžeckou a halovou speciálkou s vysokou kulturou prodeje. Investor si přál obsáhnout stanovený počet značek při co největším počtu čelně vystavených produktů. Autorka se snažila i přes použití grafiky jednotlivých značek zachovat jednotný design celé prodejny.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Petra Průdková, TULIPDESIGN, www.tulipdesign.cz)

ARVAL OFFICES, BRATISLAVA

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

V projektu nových kanceláří byla zaměřena pozornost na materiálovou skladbu, pocit z prostoru a propojení oddychových zón do pracovních ploch. Kromě kanceláří s zasedacích místnosti se tu také nacházejí méně formální zóny pojmenované jako zahrada, obývací pokoj a jídelna.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Mrg. art. Juraj Hubinský, Ing. arch. Petr Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek, HUBINSKÝ KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI, www.kuklica-smerek.com a www.jurajhubinsky.com; přihlašovatel: KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI s.r.o.)

SALON OLI OLA ORGANIC BEAUTY, PRAHA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním pro designérku bylo vytvořit interiér v souladu s filozofií značky. Minimalistický, elegantní, s maximálním důrazem na použití přírodních prvků a komfort klientů. Srdcem prostoru je recepční pult s historickou pokladnou a pomyslná koruna salonu - ikonické světlo Zettel od Ingo Maurera, které je plné přání a autogramů od významných osobností.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN s.r.o., www.brunetti.cz)

DEALERSHIP HARLEY DAVIDSON, HRADEC KRÁLOVÉ

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Záměrem investorů bylo proměnit prostory s mnohaletou tradicí na nový a nadčasový showroom. Hlavními materiály byly surové železo, korten, přírodní dřevo, beton a sklo. Výjimečné je také zpracování detailů jako věšáčky na toaletách z motocyklových svíček či držák na toaletní papír z páčky od motorové brzdy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Vladimír Slavíček, ORIGINAL INTERIER, STAVBY s.r.o., www.originalinterier.cz)

OBŘADNÍ SÍŇ, TROUBELICE

09.03.2018
ilustrační obrázek

 

Obec Troubelice se rozhodla zrenovovat interiér pro obřad svateb, vítání občánků a společného setkávání obyvatel obce. Autorka do interiéru využila jako hlavní motiv surově ryté tabule skel, které byly vyjmuty při zateplení fasády a výměně oken z původních okenních výplní.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI s.r.o., www.atelier-zuzi.cz a www.design-zuzi.cz)

DENTÁLNÍ KLINIKA ZUBÁRNA, FRÝDEK-MÍSTEK

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce nových prostor Zubárny umožnila nabídnou pacientům reprezentativní a vysoce funkční zázemí pro zubní ordinace i sdílené prostory, kde pacienti čekají na vyšetření. Návrh interiéru navazoval na již hotový grafický manuál. Byl navržen kompaktní, čistý, minimalistický prostor s funkcemi integrovanými do lineárních výrazových prvků.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. Tomáš Havránek, www.tom-havranek.cz)

KANCELÁŘE FIRMY CONFESS V KARLÍNĚ, PRAHA

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním pro architekta bylo vytvořit z klasického interiéru konzervativní výzkumné a marketingové firmy inovativní a moderní prostředí. S výjimkou velké nevyužívané vstupní haly nedošlo k velkým dispozičním změnám. Dynamiku a dobrou atmosféru v kancelářích vytváří hravé barevné detaily a dekorace, kde je možné časem snadno nahradit.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ak. arch. Zoltán Czvengrosch, www.archstudioxl.cz; přihlašovatel: CONFESS RESEARCH s.r.o., www.confess.cz)

EXPOZICE PRÉMIOVÝCH ZNAČEK VE FOTOŠKODA, PRAHA

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

V renomované prodejně fotoaparátů Fotoškoda dostal architekt za úkol vytvořit prezentace značek Leica, Canon, Nikon, Panasonic a Fuji. U každého stánku značky neměl chybět interaktivní pult, vitrýny s produkty a možnost tzv. “touch and try”. Nové expozice byly řešeny tak, aby se stávajícími tvořily určitý na sebe navazující celek.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: arch. Václav Mácha, MK STUDIO DESIGN spol. s r.o., www.mkstudio.cz)

ŠKOLNÍ DRUŽINA A ZŠ PALACHOVA, BRANDÝS NAD LABEM

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí nevyužité suterénní části školy vznikly nové učebny na výuku vaření, práce s počítačem, jazyková učebna, družina atd.. Designérka měla při návrzích jasný cíl, chtěla vytvořit moderní, funkční, netradiční a zároveň dobře promyšlený dětský barevný interiér. Současně se snažila nahradit typický školní bukový nábytek alternativními možnostmi.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Renata Olšová DiS, SABRI s.r.o., www.sabri.cz)

STUDIO CRAVT KOUPELNY, TÁBOR

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Společnost si k 25.výročí nadělila dárek v podobě kompletní rekonstrukce táborského koupelnového studia. Rozhodnutí padlo na vytvoření nového neobvyklého konceptu nikoli na oprášení původně existujících kójí. Mottem návrhu se stala nadčasovost, přehlednost, praktičnost, nápady a krása.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Petr Havránek, CRAVT KOUPELNY s.r.o., www.cravtkoupelny.cz)

PSYCHIATRICKÁ A PSYCHOTERAPEUTICKÁ ORDINACE, SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investorka oslovila designéry s požadavkem, aby v budově polikliniky Vital redesignovali novou ordinaci o dvou místnostech a přilehlé čekárně. Vzhledem k zaměření ordinace využívali oblé tvary a bílou barvu, doplňující se pak v interiéru stala zlatá. Tím vznikl i koncept tzv. “zlatého vajíčka”.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Lenka Čížek Mašková a Tomáš Čížek, DOMOV SRDCEM, www.domovsrdcem.cz)

 

KVĚTINÁŘSTVÍ BUDOÁR, ZVOLEN

07.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architekti navrhli organicky laděnou dispozici květinářství, která provází zákazníky prodejnou kolem volně stojících pultů s rozmanitou nabídkou květin řezaných i v květináči. Prodejna květin navazuje na již existující obchod s bytovými dekoracemi a doplňky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Juraj Karlík a Ing. Arch. Anastasija Nikishkina, NEOPOLIS s.r.o., www.neopolis.eu)

VIGROUP OFFICE, BRATISLAVA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architekti navrhli interiér developerské firmy v krásném historickém objektu městského domu ve Vajnorech. Použitím poctivých přírodních materiálů v kombinaci se současným designem vytvořili autoři interiér, který zachovává historický ráz objektu s funkcemi moderního pracoviště.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Mrg. art. Juraj Hubinský, Ing. arch. Petr Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek, HUBINSKÝ KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI, www.kuklica-smerek.com a www.jurajhubinsky.com; přihlašovatel: KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI s.r.o.)

KANCELÁŘE FIRMY DT EXPERT, PRAHA

10.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor se na architekty obrátil s požadavkem návrhu kanceláří o ploše 200 m2. Použitím přírodních materiálů a kvalitního mobiliáře vzniklo nové příjemné prostředí pro zaměstnance firmy, která je dlouholetým partnerem autorů při realizaci administrativních interiérů. Neutrální šedé odstíny byly oživeny světlými odstíny dřeva a žluté barvy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: LABOR 13 s.r.o., www.labor13.cz)