SHOWROOM LE CHOMAT – LUXUSNÍ POSTELE, PRAHA

SHOWROOM LE CHOMAT – LUXUSNÍ POSTELE, PRAHA

 

Výjimečnost postelí Le Chomat je dosažena citlivým spojením tradiční ruční výroby a současného designu. Ve zpracování interiéru showroomu byly proto použity prvky a technologie navazující na tento rodinný odkaz. Autorky se snažily v interiéru evokovat klidnou atmosféru starých francouzských sídel.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Marcela Bartáková, www.interiery.euweb.cz a MUDr. Eva Chomátová, LE CHOMAT s.r.o.; přihlašovatel: LE CHOMAT s.r.o., www.lechomat.com)

Velkorysý prostor na pomezí centra Prahy a Vinohrad o ploše 200 m2 s velkými okny vedoucími do městského bulváru, inspiroval výrobce luxusních postelí Le Chomat k vytvoření velkolepého showroomu. Rozlehlé světlé místnosti s bezmála pětimetrovými stropy navozovaly atmosféru konvenující náročnému šarmantnímu stylu postelového designu, s nímž je rodina Le Chomat spjata od 18. století.

Le Chomat zachovává rodinnou tradici řemeslné zručnosti, lásky k tvorbě, pokoru k přírodě a úctu k dědictví generacemi předávané rodinné moudrosti. Výjimečnost postelí Le Chomat je dosažena citlivým spojením tradiční ruční výroby a současného designu.

Ve zpracování interiéru showroomu byly proto použity prvky a technologie navazující na tento rodinný odkaz.  Původní kancelářské prostory, v nichž je showroom vybudován, jsme kompletně zrekonstruovali – do interiéru byla instalována vysoce zátěžová podlaha s designem „starých, neohoblovaných prken“, na fasádní interiérovou stranu s vysokými okny byla namontována tapeta se vzorem starých cihel. Tím jsme evokovali klidnou atmosféru starých francouzských sídel. Křišťálové lustry pak propůjčili interiéru luxusní šarm a další speciální svítidla podporují instalaci jednotlivých produktů. Designové panely s led osvětlením za jednotlivými postelemi mohou zákazníky inspirovat k možnostem, jak lze pracovat s nábytkem v interiéru. Místnosti doplňují repliky dvou krbových kamen, retro regály k prezentaci doplňkového výrobního programu.

Barevnou kompozici interiéru bylo třeba ladit neutrálně, ale zároveň v barvách, které podtrhnou prezentaci postelí. A to splňovaly odstíny šedé, taupe, krémové, holubí šedi, světle modré a zelenkavé, které se odráží na zdích a stropech, panelových obkladech, tapetách a doplňcích, jako prodejní pult, doplňková křesla a koberce.

K showroomu patří jednací místnost s prezentací vzorků materiálů a katalogů, dále kancelář s kuchyňkou, zázemí s toaletami a prostorem pro veškerou IT techniku.

Vnější fasádu showroomu jsme  doladili odstínem šedé v kombinaci bílé pro zdobné původní prvky, a tím sjednotili exteriér s interiérem.

Výjimečnost této „galerie“ spočívá i v jejím potenciálu pro konání společenských setkání. Pohodlí, atmosféra klidu, dotek luxusu je odrazem trvalých hodnot, což oceňuje jak náročná klientela, tak obchodní partneři i kolegové z oboru architektury a designu.

11.03.2018