INTERIÉR ROKU SOMFY (kanceláře a coworkingová centra)

INTERIÉR ROKU SOMFY (kanceláře a coworkingová centra)


KANCELÁŘSKÉ PROSTORY LIVESPORT, ASPIRA PRAHA

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Cílem bylo vytvořit atraktivní prostor, dobré funkční uspořádání a držet jasnou filozofii zachycení pohybu v prostoru. Neutrální barevnost a dobře zvolené měkké povrchy vytvořily prostředí pro soustředěnou práci, běžecké dráhy a akustické hokejky vnesly do prostoru pohyb, svižnost a dynamiku.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Jakub Heidler, STUDIO REAKTOR, www.studio-reaktor.com)

MÓDA MÁ BLÍZKO K UMĚNÍ - HEADQUARTER C2H, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Přáním majitele bylo, aby nové prostory společnosti v pražském Karlíně působily vzdušně, inspirativně a měly jistý nádech vznešenosti, mírné provokace a luxusu. Na stěny byla umístěna díla předních českých a slovenských autorů. Sametové sofy, lenošky, otomany, křesílka a taburety různých barevných kombinací podtrhují eleganci interiéru.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Mgr. Simona Fritz, SIMDESIGN, www.simdesign.cz)

KANCELÁŘE FIRMY DELOITTE, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Společnost Deloitte přestěhovala své sídlo do nových kanceláří v projektu Churchill. Navržený koncept kanceláří akcentuje spolupráci, kreativitu a flexibilitu. Výsledkem je unikátní nadčasový interiér plný světla, přírodních materiálů a přátelského prostředí pro zaměstnance i partnery Deloitte. Na střeše je z terasy neopakovatelný výhled na Pražský hrad.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Michal Kunc, Michal Matějíček, Miroslava Fiedlerová a Lucie Eisová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

KANCELÁŘE NN IT HUB, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Prostor byl pro zaměstnance doslova šitý na míru, všichni byli začleněni do procesu tvorby nového interiéru. Návrh designu vzešel ze společných brainstormingů a následné konzultace s architekty, kteří v mnoha situacích působili v roli mediátora. Historický industriální prostředí Smíchova, které k firmě od samého začátku patří, se také odráží v designu interiérů.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Aneta Coufalová a Simona Honsková, CBRE s.r.o., www.cbre.cz, přihlašovatel: NN IT HUB, www.kariera.nn.cz/it-hub/)

ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA ABW, KRÁĽOVÁ PRI SENCI

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

V areálu závodu ABW vyrostla nová moderní budova, která slouží jako komunikační a administrativní centrum pro zaměstnance a klienty. Interiér ovlivnily jasné cíle investora: aby centrální zelené atrium bylo otevřené do každé místnosti, aby dispoziční řešení bylo pro všechny přehledné a aby se dodržovaly ekologické zásady trvalé udržitelnosti.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. René Baranyai a Ing. arch. Borislav Benedek, RB ARCHITECTS s.r.o., www.rba.sk, www.langbenedek.com)

KANCELÁŘE TÁBORSKÁ 31, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Administrativní budova v pražských Nuslích má nově zrekonstruované lobby a vstupní prostory. Majitelé si přáli vnést do tohoto prostoru kavárenskou pohodu a vytvořit místo, kde je možné scházet se, pracovat nebo se občerstvit. Realizace staví do popředí efektivtu a klid na práci. Původní zasedací místnost se proměnila v lobby.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Monika Palová, CAPEXUS s.r.o., www.capexus.cz)

SÍDLO FIRMY LASVIT, NOVÝ BOR

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zadáním klienta bylo vytvořit sídlo firmy, která navazuje na silnou sklářskou tradici a spojuje sklo a světlo současným jazykem. Klient zakoupil dva historické domy v centru, které byly doplněny o dva nové domy, jejichž tvar byl abstrahován do jednoduché formy obdélníkového půdorysu. Interiér samotný má charakter za sebou řazených komnat.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Štěpán Valouch a Ing. arch. Jiří Opočenský, OV ARCHITEKTI s.r.o., www.ov-a.cz)

KANCELÁŘE NANO ENERGIES

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Kanceláře nemají bílé stěny a čtvercové místnosti. Vše se rozplývá v křivkách. Tyto neobvyklé kanceláře dokazují, že když se zažité stereotypy překročí, cítíme se svobodněji a pracujeme svobodněji. A tak se například recepce proměnila ve včelí úl, který byl stejně jako většina dalšího zařízení vyrobena na míru.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Pavel Kříž, KOMPLITS, www.komplits.com)

KANCELÁŘE KARLOVARSKÝCH MINERÁLNÍCH VOD, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Celkový design nových kanceláří klade důraz na vzdušný, otevřený prostor a odráží firemní kulturu i zastoupené značky, které vizuální prezentace propojuje a tím sjednocuje celý prostor. Vtipné a promyšlené detaily se prolínají interiérem, motivy nápojových lahví se opakují celým prostorem od recepčního pultu po polepy na zdech.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Barbora Lenzová, CUSHMAN AND WAKEFIELD DESIGN + BUILD, www.cushmanwakefield.cz)

DEPO BUSINESS PARKING, BRNO

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Bývalá výrobní budova Chemoplastu se postupně přeměňuje na industriální kanceláře. Cílem je nabídnout nájemcům unikátní místo vytvořené na klíč a proměnit areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu. V budoucnu by to měla být adresa, která bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Lazarov, Ing. arch. Markéta Míčová, Ing. arch. Stanislav Hýbl, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu)

KANCELÁŘE T-MOBILE, PRAHA

04.03.2020
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce kanceláří přinesla firmě moderní desk sharing prostor s promyšleným designem i detaily. V interiéru se díky důmyslnému zónování myslelo nejen na komfort, ale také na využití přírodních prvků a barevných motivů vytvářejících příjemné pracovní prostředí. Z uzavřených menších místností se zaměstnanci přesunuli do otevřeného prostoru.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Erika Bohatá a Ing. arch. Martin Židek, CAPEXUS s.r.o., www.capexus.cz)

ATELIER RONY PLESL, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

V Karlíně jsou dva ateliéry, které byly pro majitele nevyhovující, a tak si je vzájemně vyměnili. Razantní proměna nového ateliéru Ronyho Plesla spočívala v tom, že do centra dispozice byla umístěna vestavba. Je to takový hybrid – stroj, který v sobě ukrývá dutiny, výřezy, otvory a absorbuje i technické funkce. Současně schovává rušivou instalační šachtu a sloupy.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Josef Pleskot, Ing. arch. Michaela Košařová, Ing. arch. Michaela Zucconi, AP ATELIER, www.apatelier.cz)

REKONSTRUKCE KANCELÁŘÍ PHILIP MORRIS, PRAHA

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

Design nových kanceláří zásadně ovlivnilo rozhodnutí zachovat princip uzavřených kanceláří. Přesto se však povedlo vytvořit otevřené společné prostory s novým společenským a reprezentativním prostorem, tzv. HUBem, který slouží jako hlavní komunikační a sociální uzel a vyvažuje velkou míru soukromí kanceláří zaměstnanců.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Michal Kunc, Michal Matějíček, Lucie Eisová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com; přihlašovatel: PHILIPS MORRIS ČR a.s., www.pmi.com/cz)

KANCELÁŘE DDB PRAGUE

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Architektonický koncept interiéru kanceláří společnosti je založen na optické iluzi – anamorfóze. Jedná se o uměleckou deformaci obrazu – loga agentury, při které je dokonalý obraz viditelný pouze při pohledu ze specifického bodu. Dalším designovým prvkem je taburetová stěna, která kreativním způsobem umožňuje uložit velké množství stoliček.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Ing. arch. Barbara Bencová, B2 ARCHITECTURE, www.b2architecture.cz, přihlašovatel: DDB a.s., www.ddb.cz)

KANCELÁŘE FIRMY AIMTEC, PLZEŇ

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Kanceláře se nacházejí v nové administrativní budově, kde autoři vytvořili rozsáhlý open space pro 200 zaměstnanců. Centrální jádro prostoru jako zázemí je tvořeno pouze ze dřeva a bílé barvy. Pro pracovní část byly zvoleny surovější materiály, prostor mezi divizemi je členěn barevnými chatkami, které nabízejí dostatečné soukromí. Interiér se odkazuje na průmyslový odkaz města Plzně.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jiří Zábran a Ing. arch. Markéta Škopková, PRO-STORY s.r.o., www.zabran.cz, www.pro-story.cz)

KANCELÁŘE AIR BANK, BRNO

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Banka se rozhodla přebudovat své kanceláře v samotném středu města na tzv. flexi office, který se stává nejnovějším trendem ve fungování moderních kanceláří. Zaměstnanci zde nemají pevně stanovené místo, ale mohou si sednout kamkoli. Každý má pouze svou skříňku na uložení osobních věcí.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Irena Tomisová, Bc. Tereza Minárová, Ing. arch. Daniela Gutmanová, Ing. arch. Klára Mašková, IRENA TOMISOVA ARCHITECTS s.r.o., www.tomisova.com)

KANCELÁŘE SEV.EN ENERGY, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Energetická společnost sídlí v historicko-průmyslové budově Staré Celnice. Pro interiér byl vybrán industriální styl, surové přírodní materiály a tmavé barvy. Cílem návrhu bylo vytvořit kontrast mezi pracovními a odpočinkovými místy a zároveň navázat na historicko-industriální styl budovy.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Seči, CAPEXUS s.r.o., www.capexus.cz)

KANCELÁŘE QARA, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Nové kanceláře společnosti vznikly v přízemní administrativní budovy na Vinohradech. Lichoběžníkový prostor byl velmi členitý a neodpovídal představám a požadavkům investora. Proto autoři navrhli zcela převrácený koncept, podél fasády s velkými okny vznikl velkorysý variabilní otevřený prostor a jednotlivé oddělené místnosti byly umístěny uprostřed dispozice.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Jan Trávníček, MONOFORM ARCHITEKTI s.r.o., www.monoform.cz)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI KLEIS, POPŮVKY

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

V novostavbě kancelářské a zároveň skladové haly vznikl interiér, který měl být dle přání investorky navrženy v zemitých barvách, být komfortní a nabízet dostatek úložných prostor. Z kancelářské části se nabízí průhled do industriální skladovací haly. Vzniká tak kontrast, který úmyslně a nevtíravě narušuje jinak ucelený koncept prostoru.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Bergerová, PREMIER INTERIORS, www.premieri.cz)

INTERIÉR BUDOVY SKY GALLERY, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Kancelářská budova z konce minulého století prošla celkovou rekonstrukcí interiérů. Společnost Media Bohemia si pronajala nové prostory, do kterých potřebovala promítnout specifické nároky na studiový provoz několika rádií, dabingových studií, produkčních a reklamních servisních firem.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Ing. arch. Ivan Drobný, ATELIÉR DROBNÝ ARCHITECTS, s.r.o., www.drobnyarch.cz, přihlašovatel: BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., www.barkotex.cz)

KANCELÁŘE EURO NÁŘADÍ

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

Návrh interiéru kanceláří měl za cíl podpořit základní filozofii společnosti, a to sounáležitost zaměstnanců jednotlivých oddělení administrativy i celé firmy. Proto jsou kanceláře v maximální možné míře propojené jak mezi sebou, tak i se skladovací a distribuční částí. Objem kanceláří je jednoznačně propsán do základní šedé hmoty haly žlutým hranolem.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Ing. arch. Radek Sládeček, www.architekt-sladecek.cz; přihlašovatel: HAGER ELECTRO s.r.o., www.hager.cz)

SKLADOVÁ HALA S ADMINISTRATIVOU PRO FIRMU WŰRTH

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo dostavět další objekt skladu s vloženou administrativou a pomocnými technologickými provozy. Interiér je pojatý jako vyvažující element, prostředí je navrženo maximálně uživatelsky příjemně s velkorysými relaxačně zábavními prvky, a to vše v současném industriálním duchu.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Ing. arch. David Kraus, Ing. arch. Alina Fornaleva, Ing. arch. Miroslav Styk, ARCHITEKTURA, s.r.o., www.archi.cz, přihlašovatel: WÜRTH, www.wuerth.cz)

KANCELÁŘE NOTINO, PRAHA

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Dynamický rozvoj brněnské firmy přiměl investora k vybudování nových kanceláří, které by poskytly potřebné zázemí v pražském prostředí. Základním principem je tvarosloví linoucí se parfémové esence, a to v pohledu, koberci i vlně lamelového paravánu. Barevnost interiéru je laděna do jemných neutrálních odstínů doplněných o přírodní prvky.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Jan Kyzlink, Petr Pospíšil, Zbyšek Sikora, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com, přihlašovatel: NOTINO s.r.o., www.notino.cz)

COWORKINGOVÉ CENTRUM HUBHUB, PRAHA

04.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nárožní obchodní dům byl vybudovaný za první republiky původním majitelem Aschenbergem. Hlavním konceptem pro využití nového coworkingového prostoru paláce ARA se stalo navázání na typologii obchodního domu, ve kterém se nabízejí moderní nehmotné produkty – nápady, myšlenky, inovace či talent.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Jakub Heidler, Jan Kačer, Vojtěch Rýzner, spolupráce Sandra Bešťáková, Ivo Kratochvíl, STUDIO REAKTOR, www.studio-reaktor.com)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI RED BULL

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Redesign kanceláří Red Bull se nesl v duchu „funky, industrial, friendly”. Multispace reflektuje současné trendy: sdílení, kreativní huby, neformální a inspirativní design a hlavně setření rozdílu mezi „doma” a „v práci”. Interiér je navržen pro všechny generace, ale nejvíc pro mileniály. Je to o pohodě při práci, o sdílení kávy a plechovny RB energy drinku.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Michal Sůva, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com)

KANCELÁŘE DUKE MANUFACTURING, ZELENEČ

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Montovaná hala má svá specifika, ale i tady je možné přetransformovat na zajímavě řešené kanceláře. Hlavní roli zde hraje beton, sklo a kov vhodně doplněné svěšenými panely, koberci a mobiliářem. Střední část prostoru tvoří otevřené atrium. Prosklené kostky jednacích místností, kanceláří a zázemí jsou vloženy po stranách. Navržený prostor udává jasný řád.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lukáš Janáč, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

KREATIVNÍ KANCELÁŘE SCHWAN COSMETICS CR, ČESKÝ KRUMLOV

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Rozšíření kapacit světového lídra ve výrobě kosmetických dřevěných tužek mělo za cíl sjednotit výrobu i administrativu pod jednu střechu a navázat na stávající objekt. Při návrhu interiéru se pokračovalo v konceptu kreativní kanceláře a dbalo se nejen na design, ale také na kvalitu pracovního prostředí.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Zborník, ATELIÉR V KÓDU s.r.o., www.vkodu.cz)

KANCELÁŘE BRAIN ONE, PRAHA

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

Nové sídlo marketingové agentury v Bubenči má výraznou tvář a atmosféru neoklasicistní vily. Všudypřítomná geometrie, kdy se celou vilou prolíná tvar pravidelného osmiúhelníku, je umocněna vstupem nové, ještě výraznější geometrie navržených stolů a svítidel. Návrh interiéru přináší do tradičního a historického interiéru život mladé a dynamické agentury.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Daniel Pružina, VERSATILE s.r.o., www.versatile.cz)

NOVÁ BUDOVA RADNICE MĚSTA ČERNOŠICE

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Prostory radnice jsou umístěny ve staré činžovní vile z roku 1929, která prošla zásadní rekonstrukcí a byla k ní přistavěna dvě nová moderní křídla. Vznikl tak komplex, kde je situována nejen radnice s vlastním úřadem, ale i městská knihovna, jejíž interiéry byly také součástí návrhu.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Anna Lacová, ATELIÉR LALALA, www.annalacova.cz)

KONFERENČNÍ CENTRUM PRO SIEMENS, PRAHA

27.02.2020
ilustrační obrázek

 

Společnost Siemens si nechala navrhnout konferenční centrum, ve kterém by mohla pořádat velké konference a firemní akce nebo menší komornější setkání. Prostor je řešen multifunkčně, je možné jej rozdělit do pěti menších nezávisle fungujících jednotek. Ve foyer je umístěn barový stůl, který je určený pro catering a drobné občerstvení.

(kategorie: veřejný interiér III; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lukáš Janáč, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

COWORK AND SOCIAL MIXÉR MO-CHA, BRNO

26.02.2020
ilustrační obrázek

 

Z původní restaurace, bowlingového sálu a vinného sklípku vzniklo moderní coworkingové centrum s velkým projekčním sálem a vlastním bistrem. Nový prostor se nese v duchu industriálního designu, který vhodně doplňuje několik kusů původních repasovaných doplňků a nábytku. V budoucnu centrum připravuje využití venkovních teras a mnoho dalších akcí.

(kategorie: veřejný interiér III; autor: Petra Kůlová; přihlašovatel: MO-CHA BRNO, www.mocha-cha.cz)