Energetická společnost sídlí v historicko-průmyslové budově Staré Celnice. Pro interiér byl vybrán industriální styl, surové přírodní materiály a tmavé barvy. Cílem návrhu bylo vytvořit kontrast mezi pracovními a odpočinkovými místy a zároveň navázat na historicko-industriální styl budovy.

Energetická společnost Sev.en Energy sídlí v historicko-průmyslové budově Staré Celnice. Pro její nové pracovní prostředí tak autor návrhu přirozeně vybral industriální styl – architekt Jakub Seči ze společnosti CAPEXUS pracoval se surovými přírodními materiály a tmavými barvami. CAPEXUS kromě designu nové kanceláře i realizoval.

„Cílem návrhu bylo vytvořit kontrast mezi pracovními a odpočinkovými místy a zároveň navázat na historicko-industriální styl budovy. Proto jsme zvolili heraklit, kov, dřevo a tmavé barvy: antracitovou a černou,“ říká autor návrhu, Jakub Seči ze společnosti CAPEXUS.

Už při vstupu do prostoru zaujme příchozí obnažený bezpodhledový strop i kontrast mezi světlou dřevěnou podlahou a tmavě šedým kobercem. Nad neformálním posezením vedle recepčního pultu i nad pultem samotným se vznášejí designová závěsná světla ve tvaru křížících se linek. Pult je vytvořen z bílého corianu s logem firmy. Osvětlení stejného typu tentokrát ve formě jednoduché linky funguje jako navigace chodbou do další části prostor.

V lobby se mohou zaměstnanci a návštěvníci občerstvit či jen tak posedět na stylovém soft seatingu. První možnost blíže k recepčnímu pultu tvoří pohodlné sofa, kde se čekající mohou začíst do firemního magazínu. Druhé posezení tvořené židlemi Ton Merano je od zbytku místnosti vizuálně odděleno důvtipnými poličkami kombinujícími kov a dřevo. Poličky doplňuje přírodní prvek v podobě rostlin. Šedé svítidlo nad stolkem a stojací lampa stejné barvy dodávají tomuto koutku útulný nádech.

Hosty čeká v prostředí lobby tmavá kuchyňka s kontrastní světle dřevěnou mobilní příčkou.  Pohyblivé prvky najdeme i v dalších místnostech. Dvě zasedačky se dokážou v mžiku proměnit na jednu velkou. Stačí odsunout bílou posuvnou stěnu složenou z celkem pěti dílčích panelů.

Architekt si vyhrál i s detaily: parapety z tahokovu zapadají do celkového konceptu jak materiálově, tak barevně.

Openspace je oproti společným prostorám kontrastně světlý. Pracovní místa oddělují stolní paravány v šedé barvě, s nimiž ladí heraklitové podhledy, které podporují dobrou akustiku a rozjasňují interiér. K uložení kancelářských potřeb a oddělení chodby od pracovních míst slouží světlé skříně větších i menších rozměrů. Velká okna zajišťují přísun čerstvého vzduchu i denního světla, což zaměstnancům prospívá nejen ze zdravotního hlediska.

26.02.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše