V novostavbě kancelářské a zároveň skladové haly vznikl interiér, který měl být dle přání investorky navrženy v zemitých barvách, být komfortní a nabízet dostatek úložných prostor. Z kancelářské části se nabízí průhled do industriální skladovací haly. Vzniká tak kontrast, který úmyslně a nevtíravě narušuje jinak ucelený koncept prostoru.

Zadání: Kancelářské prostory firmy Kleis se nacházejí v novostavbě kancelářské a zároveň skladovací haly v Popůvkách. Přáním investorky bylo vytvoření příjemného pracovního prostředí pro zaměstnance. V návrhu interiéru jsme se drželi několika základních požadavků. Investorka kladla důraz zejména na využití zemitých barev, komfort a dostatek praktických úložných prostor. Poměrně netradiční byl požadavek, aby se v pojetí kanceláří neodrážela firemní identita.

Vnější limity: Návrh musel zohledňovat možnosti objektu. V momentě našeho vstupu do procesu realizace bylo dispoziční řešení interiéru z velké části dané stavebními přípravami.

Řešení: Pro Kleis, s. r. o., jsme navrhli a zrealizovali kanceláře, které akcentují čistý nevtíravý design. Paleta barev stojí na klidných zemitých tónech, doplňuje je bílá a antracitová. Dominantní je k této paletě dekor dubu. V různých variacích se objevuje v každé místnosti: na stěně, v nohách stolu, na policích aj. Útulnější atmosféry společných prostor kuchyňky a zasedací místnosti jsme docílili kontrastně černým kazetovým stropem. Díky využití skleněných příček pak prostor jako celek působí velice vzdušně a velkoryse.

Inovace: Naším cílem bylo od počátku vytvořit prostředí, které je nejen příjemné na pohled, ale také praktické a vysoce funkční. Zaměřili jsme se proto mj. na akustickou kvalitu místností. Výrazného zlepšení jsme dosáhli akustickými panely, jimiž jsme obložili stěny. Barvy i proporce jsou zvoleny tak, aby panely fungovaly jako dekorativní prvek.

Zajímavost: Abychom interiér ozvláštnili, rozhodli jsme se využít toho, že v hale dochází ke spojení kancelářské a skladovací části. V kuchyňce se proto nacházejí průhledy do industriální skladovací haly. Vzniká tak kontrast, který mírně rozrušuje jinak ucelený koncept prostoru. Toto vyznění podporují designová svítidla nad jídelním barovým stolem.

27.02.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše