VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

VEŘEJNÝ INTERIÉR I.


ULTRA PREMIUM APARTMENTS A BISTRO TOPINKA, ČESKÝ KRUMLOV

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí historického domu v centru Českého Krumlova vznikly apartmány a bistro s úchvatným výhledem na město. V celém interiéru se snoubí pečlivě restaurované původní prvky s decentními soudobými styly a materiály. Bistro navazuje na provedení apartmánů, prostoru dominuje zvlněná dřevěná stěna skrývající toalety.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Marek Sodomka, SODOMKA*SODOMKOVÁ*ARCHITEKTI, www.sodomka-architekti.cz)

RESTAURACE PINUS, DEMÄNOVSKÁ VILLAGE

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Restaurace na úpatí Nízkých Tater byla postavena výhradně ze dřeva, a to za velmi krátkou dobu díky modulárním prvkům, které byly na místě složeny jako stavebnice. Hlavním interiérovým prvkem je dřevo samotné konstrukce, které dominuje celému prostoru. Interiér je doplněn černým nábytkem, který vytváří ten správný kontrast.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: arch. Martin Rezník, arch. Matúš Polák, arch. Silvia Kračúnová, ARCHITEKTI.SK, s.r.o., www.architekti.sk)

GRAND HOTEL HRADEC

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Horský hotel je tvořen prostorovou kompozicí kvádrů na široké podstavě navazující na terén, kde se nacházejí pokoje. V horizontální podstavě se pak nacházejí všechny obslužné části hotelu jako je restaurace, konferenční místnosti, spa a vnitřní parkoviště. Snahou autorů bylo vytvořit neotřelý a funkční interiér pomocí těchto elementů: sliveneckého mramoru, betonu, dubu. lnu, mobiliáře a osvětlení.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Barbora Škorpilová, STUDIO MIMOLIMIT, www.mimolimit.cz; přihlašovatel: GRAND HOTEL HRADEC s.r.o., www.grandhotelhradec.cz)

RESTAURACE BANH ME MAKERS, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Parter rohového historického domu na Letné má vysoká štíhlá zaoblená okna, kterými je vidět do vzdušného a prosvětleného interiéru nové pobočky známé pražské restaurace. Prostor je záměrně světlý a jednoduchý, stěny jsou opticky děleny podélným pásem ve svěží nazelenalé barvě. Závěsné lampiony ve hřejivě okrovém tónu v kombinaci se skleněnými lustry podtrhují celý koncept.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Kryštof Blažek, STUDIO MINIO, www.instagram.com/studiominio)

DŮM V RUINĚ, ZADNÍ ARNOŠTOV

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Bývalá usedlost byla za minulého režimu přestavěna na sýpku. Vybrakovaný dům však neztratil nic na své velkoleposti. Proto autoři navrhli zafixovat stávající stav romantické ruiny a vstoupit do domu nově. Dům do domu, dům v ruině. Novostavba se skrze otvory ve staré zdi dere ven a stará zeď skrze nová okna vstupuje dovnitř. V Sýpce Arnoštov se oba světy vizuálně prolínají.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Hora, MgA. Barbora Hora, Ing. arch. Jan Veisser, ORA, www.o-r-a.cz)

COCO VILLAS COSTA RICA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

V prudkém svahu tropické džungle se ukrývá resort Art Villas, jehož součástí jsou COCO VILLAS, unikátní příklad hravé, glampingové, udržitelné a moderní tropické architektury. Dle přání investora se tu luxus a dobrodružství prolíná s okolní přírodou. Interiéry jsou minimalistické, dispozičně jsou kabiny navržené tak, aby využily ten nejúchvatnější výhled, kdy lze přímo z postele pozorovat opice a tukany.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz)

RESTAURACE ČEZETA – DŮM KULTURY STRAKONICE

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Nová restaurace byla pojmenována podle legendárního skútru J. F. Kocha, který se ve Strakoniccích v minulosti vyráběl. Prolínání paralelních příběhů vzniku a oživení objektu závodního klubu ČZM a ikonické motorky bylo hlavním tématem interiéru. Ten je volně inspirovaný strojařským detailem a designem, materiály i barevností konce padesátých a začátku šedesátých let.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Zákostelecký a Ing. arch. Zdeněk Hromádka, DIR 007 s.r.o., www.ateliervas.cz)

RESTAURACE KNEDLÍN, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Inspirací pro interiér restaurace s plněnými knedlíky byly různé typy klasických českých venkovských stavení. Tradiční prvky roubenek však byly použity mnohdy netradičně. Jsou kombinovány s neony, moderním geometrickým sedacím nábytkem a čistými liniemi interiéru. Zdi jsou ozdobeny ručně stříkanými ornamenty v modré barvě.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Barbara Zedková a Lenka Mrzílková, spolupráce Anna Hermannová a Nadia Kosciow, MIAOW, www.miaow.cz)

LOVING BISTRO LETNÁ, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Nový koncept veganského bistra vznikl v parteru nárožního domu s velkými výkladci, který po dlouhá léta sloužil obchodu a službám. Čisté, minimalisticky laděné plochy v interiéry jsou navrženy jako neutrální pozadí pro barevnost jídel a dění uvnitř bistra. Prostoru dominuje dřevěný samoobslužný pult. Dekor jasanu doplňuje bílá výmalba a interiérová zeleň prorůstající v různých formách prostorem.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Tereza Tejkalová, Michal Škrna, Petra Brůžková, ESTÉ ARCHITEKTI s.r.o., www.estearchitekti.cz)

RESTAURACE SPRAVOVNA, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

V srdci Žižkova bylo propojeno několik malých krámků se samostatnými vstupy a sklepními kójemi v jeden velký restaurační provoz. Prostor nabízel mnoho starých autentických prvků, které se autoři snažili využít a rozhodli se, že v interiéru nesmí být žádný nový prvek. To, co nalezli, repasovali či spravili a následně co nejvíce prvků použili nebo recyklovali pro nový účel.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Ing. arch. David Marek, spolupráce Ing. arch. Markéta Březinová a Mgr. Alina Sereda, DL STUDIO, s.r.o. www.dlstudio.cz)

ARGENTINSKÁ RESTAURACE GRAN FIERRO, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Když se musela restaurace přestěhovat na novou adresu, obrátil se její majitel opět na autorky prvního interiéru, aby navázaly na svůj původní návrh a přizpůsobily jej prostoru historického domu v centru metropole. Snaha o maximální využití vybavení a mobiliáře původní restaurace definovala směr, použité materiály a základní barvenost nového interiéru.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Dagmar Štěpánová a Iveta Tesařová, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz)

LOUNGE BAR ECLIPSE, OREA HOTEL PYRAMIDA, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Záměrem autorů bylo vytvořit pod skořápkou brutalistní konstrukce příjemný prostor s dostatečnou mírou intimity, kde si každý vychutná svoji sklenku mojita nebo pravé skotské. Prostorné konferenční foyer a lounge bar dostaly novou tvář. Využití přírodních materiálů a jemných prolínajících se odstínů barev a živých rostlin dává návštěvníkům možnost najít si ideální místo podle nálady a společnosti.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Lukáš Bureš, ROOM411.ARCHITECTS, www.room411.cz)

DIVINERO, TAPAS AND PROSECCO BAR, BRNO

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Spojení prosecca a tapas baru definovalo originální prostor nedaleko centra moravské metropole. Vysněným cílem mladých investorů bylo mít “instagram friendly” prostředí, které by přilákalo právě tu skupinu mladých a hravých lidí jako jsou oni sami. Dominantním prvkem interiéru je onyxový obklad, jehož barevné spektrum se odráží v celém interiéru.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Hana Al-Gibury a Ing. arch. Adéla Šmeidlerová, MAMA DESIGN, www.mamadesign.studio)

RESTAURACE SOHO, BANSKÁ BYSTRICA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři se rozhodli navrátit parteru historického renesančního domu jeho zašlou slávu a vybudovat zde střídmý interiér. Původní kvality domu jsou dostatečně zvýrazněny a následně dotvořeny novými čistými detaily a doplňky. Z neutrálního pozadí vystupuje specifická barevnost asijských jídel.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Alan Prekop, GUTGUT, www.www.gutgut.sk, Andrej Olah, Filip Marčák, Jana Filípková, Matej Kurajda, GRAU ARCHITECTS, www.grau.sk; přihlašovatel: MRCK GROUP s.r.o., www.grau.sk)

MÍSTO, KDE SE INDUSTRIÁLNO POTKÁVÁ S PŘÍRODOU, OSTRAVA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

V centru Ostravy vznikla nová kavárna s poetickým názvem “Story of”. Zadáním pro autory bylo vkusně kombinovat betonové plochy, vegetační stěny a nábytek z masivního dřeva. Roxor a cihla jako typické lokální materiály vytvářejí v prostoru kontrast černé barvy s červeno-oranžovým cihlovým pozadím. Do interiéru byly začleněny zjemňující vegetační prvky v podobě obkladů z mechu a výsadby z kapradin.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Adam Lokajíček, VAN STAJPEN ARCHITECTURE, www.vanstajpen.com)

USEDLOST U LÍPY, BLATINY

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Inspirací při tvorbě interiéru byly staré statky na Vysočině, přírodní materiály a poctivé řemeslo. Vznikla tak usedlost, která z lidové architektury vychází, ale je opravdová. Jde o celek, který se v každé části doplňuje s přirozenou materiálovou pestrostí. Hosté zde zapomenou na svůj každodenní shon a zažijí úplně jiný svět, který nese jasný popis doby, v níž byl realizován.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Martina Sladká, MAVIOM ARCHITEKTI, www.maviom.cz)

ČAJOVÝ DŮM RESTAURACE MIYABI, PRAHA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Typický japonský altán se zahradou, která je v japonské kultuře velmi symbolická, byl vybudován ve vnitrobloku pražských činžovních domů. Interiér čajového domu byl koncipován tak, aby byl co nejvíce tradiční a evropským standardům byl přizpůsoben jen v nezbytných detailech. Uvnitř altánu příchozí vnímají jen vlastní svět nerušný tím okolním.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lukáš Bílek, Ing. arch. Jana Flenderová, Ing. arch. Petr Bouřil, ABM ARCHITEKTI s.r.o., www.abmarch.cz)

KOBKA ČÍSLO 9, PRAHA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Při renovaci kobek na náplavce navrhli autoři nejen expozici historie Paroplavby v Praze, ale i malou kavárnu, která může sloužit lidem čekajícím na jejich plavbu. Kobka číslo 9 nabízí nejen odpočinek, ale i prostor pro vzdělávání. Berevně je interiér inspirován mědí – materiálem, který je nerozlučně spjatý s loděmi a lodní dopravou.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Vera Hampl, VERA HAMPL ARCHITECTS s.r.o., www.vharchitects.com)

HOTEL HERMITAGE PRAGUE

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Původní využití budovy Unie bylo důležitým prvkem při návrhu interiéru vstupní haly a restaurace nového hotelu. Dříve byl industriální charakter budovy potlačen, dnes se duch bývalé tiskárny opět navrátil. Materiály typické pro industriální prostředí se střídají s luxusními povrchy. Nechybí měď, strukturované sklo, beton, které podtrhují měkkost sametu, kůže a ručně tkaných koberců.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ian Bryan, Katarína Chalániová, Peter Hričovec, David Hruška, Patrik Koval, IAN BRYAN ARCHITECTS, www.ibarch.cz)

WINE BISTRO AND BOUTIQUE HOTEL, VINAŘSTVÍ ŠKROBÁK, ČEJKOVICE

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Nejmladší generace rodiny Škrobákových se rozhodla propojit turistiku s gastronomií, dobrým vínem a moderní architekturou. Původní budova vinařství s nevyužitým půdním prostorem se stala unikátním místem, které pod jednou střechou skrývá vše. Interiér nabízí neopakovatelné výhledy do krajiny plné vinic a namísto příček se objevují skleněné stěny nebo průhledné regály s vínem.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ivana Dombková, I. D. Arch s.r.o., www.id-arch.cz)

RESTAURACE POTREFENÁ HUSA NÁRODNÍ, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Zavedený řetězec restaurací se rozhodl pro remodelaci známého podniku v centru metropole, aby jej přizpůsobil současným designovým trendům, ale přitom zachoval jasně daný koncept restaurace, kde hlavní roli hraje české pivo. Nejčastěji použité materiály v interiéru jsou dubové dřevo, dubová dýha, surová ocel a ocelový plech.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Ing. arch. David Marek, spolupráce Ing. arch. Lucie Kastnerová, DL STUDIO, s.r.o. www.dlstudio.cz)

PENZION MÁCHA, LITOMĚŘICE

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Autorka projektu a majitelka v jedné osobě si navrhla interiér maloměstského penzionu tak, aby přilákala co nejširší skupinu potenciálních hostů. Ti by se tu měli především cítit jako doma a interiér měl být praktický ve všech směrech, nejen pro personál, ale i pro hosty, kteří zde najdou např. samostatnou prádelnu. Odkaz doby Karla Hynka Máchy je otisknut do některých historizujících prvků.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Alžběta Mrázová, ROOM STORY, www.roomstory.cz)

MEDITERAN BISTRO, BRNO

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Jelikož se bistro specializuje na středomořskou kuchyni, vzali si autoři za cíl zachytit barevnost středomořských chutí a sluncem zalitého života. Nebáli se kombinovat zdánlivě nesourodé vzory a textury. Prostor je díky souhře těchto prvků skutečně útulný a jedinečný. Středobodem interiéru je bar, který se svými obloukovými konstrukcemi evokuje klenby přímořských interiérů.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Petra Šťastná, ATEPE, www.atepe.cz; přihlašovatel: MEDITERAN CATERING s.r.o., www.mediteranbistro.cz)

0,75 WINE BAR – SEDMIČKA, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Na Letné byl otevřen designový winebar, ležérní a útulný prostor s příjemnou atmosférou. Hlavním motivem interiéru se stal patron vína sv. Urban, který tvoří výraznou dominantu prostoru. Upravený interiér byl rozdělen na tři části. Přechod baru z místnosti do místnosti je zvýrazněn gradientem, který umocňuje změnu nálad a funkci nově vzniklých zón.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Cyril Dunděra, www.cyrildundera.com, Ondřej Lalák, www.ondrejlalak.com, Petr Hák, www.petrhak.com; přihlašovatel: 0,75 s.r.o., www.075.cz)

HOTEL MISS SOPHIE´S DOWTOWN, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Hotel se nachází ve dvou budovách v centru metropole. První budova je umístěna v historickém domě přímo v ulici, druhá ve vnitrobloku je daleko modernější. Rozdílné styly obou staveb a lokalita v těsné blízkosti Hlavního nádraží byly hlavními inspiračními motivy při návrhu hotelového interiéru. Předobrazem pro historickou budovu byl bájný Orient Express, pro současnou stavbu pak Pendolino.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Veronika Veselá a Ludmila Foblová, TEK TEK ARCHITEKTI, www.tektek.cz)

BISTRO A SAMOOBSLUHA VE FAKULTNÍ NEMOCNICI, BRNO

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce stávajících nemocničních gastro zařízení bylo vytvořit příjemný prostor s posezením a dobrou kávou, kde se budou moci scházet pacienti s návštěvami, lékaři během obědové pauzy i lidé z ředitelství nemocnice, které sídlí na stejném patře. Prostory bistra na stěnách doplňují malby od místní malířky, čímž autoři navazují na dobrou tradici uměleckých děl v prostorách nemocnice.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Ing. arch. Ondřej Saida, www.saida.cz; přihlašovatel: STEEZY, s.r.o., www.steezy.studio)

POMMER PUB, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

V objektu bývalé “socialistické” samoobsluhy na Jižním Městě vznikla nová pivnice s důrazem na prostor pro štamgasty a lokálnost atmosféry. Bylo nutné zasáhnout i do exteriéru, protože budova byla ve velmi špatném stavu. Autoři se snažili do interiéru promítnout génius loci sídlištní hospody, nestydět se za toto místo, ale s vtipem poukázat na poetiku výstavby a života na sídlištích.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing arch. Šimon Brnada, PH6 ATELIER s.r.o., www.ph6.cz)

RESTAURACE TAIKO – RÁMEN BAR, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Interiér nové žižkovské restaurace je cíleně tmavý, kombinuje původní omlácené zdivo s černou výmalbou tak, aby byla v prostoru navozena příjemná útulná atmosféra. Restaurace je dispozičně velmi členitá, což umožňuje každému zákazníkovi najít si to správné místo k posezení v jednom ze dvou podlaží, která jsou dekorována zavěšenými atypickými pergamenovými lampiony různých tvarů i rozměrů.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Kryštof Blažek, STUDIO MINIO, www.instagram.com/studiominio)

RESORT EISGRUB, LEDNICE

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

V centru malebné Lednice vzniklo ve střešní nadstavbě dvacet apartmánů různých velikostí určených ke krátkodobému pronájmu. Jejich interiéry jsou utvořeny především samotným půdním prostorem se všemi jeho specifiky. Dřevěné konstrukce krovů a masivních trámu a bílé stěny jsou doplněny černými kovovými dekoracemi.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Ing. arch. Tomáš Havlíček, LÉTAJÍCÍ INŽENÝŘI, www.letajici-inzenyri.cz; přihlašovatel: RESORT EISGRUB s.r.o., www.resortlednice.cz)

RESTAURACE MASNÝ RŮŽEK, BRNO

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

V místě bývalé pivnice vznikla nová restaurace, kde budou hosty řemeslníci i úředníci, prostě všichni, kdo milují dobře připravený kus tradičního masa. Přáním investora byl praktický interiér, kde by si hosté v montérkách nebáli sednout s kamarády ke stolu, světlý a jednoduchý prostor, kde je dobře vidět do talíře. Prostě dobrá jídelna se všemi klady, které toto slovo obsahuje.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Ing. arch. David Marek, spolupráce Ing. arch. Halina Khvashcheuskaya a Bc. Karolína Spálenská, DL STUDIO, s.r.o. www.dlstudio.cz)

WELLNESS KOVÁRNA, FRÝDŠTEJN

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Chátrající objekt bývalé kovárny byl postupně rekonstruován tak, aby byl co nejvíce zachován duch tohoto místa. První otevřela své brány restaurace, v další fázi bylo postaveno moderní podzemní wellness a současně s ním vzniká v historické budově ubytování v podobě tří apartmá, které návštěvníkům nabízí kromě veškerého komfortu také atmosféru starých časů.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Jan Cidlinský a Dalibor Cidlinský, JCDC DESIGN, www.jcdc.cz, www.resortkovarna.cz)

ARMEX LIFECENTRUM, DĚČÍN

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Polyfunkční objekt na sport, stravování a bydlení nabízí služby restaurace, bistra, kavárny a fitness centra nejen ubytovaným hostům, ale i běžným návštěvníkům. Interiér je rozdělen na jednotlivé na sebe navazující prostory tak, aby spolu navzájem souzněly a prolínaly se. V celém prostoru je důležitá transparentnost a všudepřítomná zeleň.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Václav Hlaváček, STUDIO ACHT, spol. s r.o., www.studioacht.cz)

KOUSEK KUBY V CENTRU PRAHY

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Casa Eminente je nový degustační prostor plný ostrovní atmosféry a špičkových rumů. Je útulný, divoký a mysteriózní zároveň. Autorka interiéru, která pochází z Brazílie, se snažila pracovat s odkazy latinskoamerické a hispánské kultury. V interiéru se střídá staré s novým, luxusní s omšelým, světlo a stín. Zašlá krása v prostoru ožívá skutečně v každém detailu.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ingrid Wurm Lermen, INTRA MUROS, www.intramuros.cz)

VINNÝ SKLEP SE ZÁZEMÍM V PRAZE

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Při návrhu minimalistického interiéru se autoři snažili o originalitu a nadčasovost. Hlavním prvkem v interiéru jsou lineární čisté tvary v přírodních materiálech. Dubové dřevo je dominantním pohledovým materiálem. V kombinaci s kontrastními betonovými stěrkami a nábytkem v šedých odstínech vytváří čistý, moderní interiér, který plně koresponduje se svojí funkcí.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Eva Vais, EVA VAIS ARCHITEKTI, www.evarchitekti.cz)

HOTEL MERCURE BUDAPEŠŤ KORONA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukci hotelu v samém centru Budapešti byl kladen důraz na vylepšení současného stavu lobby, restaurace, konferenční místnosti a pokojů. Nový interiér nabídl inovativní řešení spojená a technickým zlepšením a moderním uspořádáním jednotlivých provozů. Design se také snaží odrazit v sobě příběh maďarské koruny, obohacený současným pulzujícím životem metropole na Dunaji.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: MArch. MAUD. Andrej Alan Daniel Gajdoš, SALPIETRA & GAJDOS ARCHITECTS, s.r.o., www.salpietragajdos.com)

RESTAURACE ZASTÁVKA V ÚVALNĚ

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Na hlavním tahu mezi Opavou a Krnovem navazuje původní hospoda na prostory obecního kulturního domu. Investor si vysnil nový prostor v moderním, lehce industriálním stylu. Autoři navrhli interiér tak trochu připomínající hipsterský hamburger grill, kde kombinují surové materiály s elegantním precizně opracovaným dubovým dřevem. Barevný akcent a dynamiku prostoru dodává červená barva.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Viktor Sinajský a kolektiv, DESIGN ATAK, www.designatak.cz; přihlašovatel: VALUŠEK INTERIÉR, www.valusek.cz)

RESTAURACE U TELLERŮ, PRAHA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

V nárožní budově na Vinohradech byla v minulosti pivnice rodiny Tellerů. Toto jméno v němčině znamená talíř, který se stal hlavním motivem interiéru. Talíře v různých formách jsou použity na stěnách, stolech, v pultu výčepu, na fasádě i na stropních svítidlech, které svými rozměry dominují interiéru.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor: Ing. arch. Zdeněk Rychtařík, Ing. arch František Vorel, Ing. arch. Tomáš Maceška, 2020 ARCHITEKTI s.r.o., www.2020architekti.cz, spolupráce: Ing. arch. Tomáš Hrubý, Mgr. David Marek, Ing. arch. Sylva Vlková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz; přihlašovatel: 2020 ARCHITEKTI s.r.o., www.2020architekti.cz)

GROUNDS COFFEE, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Ve vnitrobloku obytných a administrativních domů pražského Karlína vznikly nové prostory kavárny a pražírny kávy. Většina konstrukčních prvků a vybavení interiéru byly vyrobeny svépomocí z recyklovaných materiálů. Autoři interiéru si toto místo zvolili za svoji pražskou pobočku, a tak využívají horní patro vymezené vlnitým polykarbonátem jako kancelář.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Alexandra Georgescu, Tomáš Kozelský, Viktor Odstrčilík, Kateřina Baťková, Josef Řehák, Kateřina Čenovská, KOGAA STUDIO s.r.o., www.kogaa.eu)

KAVÁRNA VICINO DIVINO, BRNO

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Klasické italské sklepy se staly inspirací při tvorbě interiéru vinotéky v moravské metropoli. V přízemí historického domu z počátku minulého století autoři odhalili původní povrchy a nosné prvky a vytvořili interiér na posezení i k prezentaci vín. Prostoru dominují policové stěny k ukládání a vystavování lahví a bar s centrálním servírovacím stolem.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Juraj Calaj, Vítězslav Danda, Ivan Boroš, EDIT! ARCHITECTS, www.editarchitects.com)

DEGUSTÉKA – REKONSTRUKCE VINOTÉKY V CENTRU PRAHY

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Degustéka funguje jako místo, kde se konají řízené degustace firmy Neznámí vinaři a také jako prodejní zázemí společnosti. Klenutý prostor původní vinárny rekonstrukcí ještě více vynikl v celé své kráse. Hlavním prvkem interiéru se staly regály z roxorové konstrukce s dřevěnými policemi. Kromě místnosti na degustaci vznikla také klidnější část s malou knihovnou.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petra Barotková, ARTTEP ǀ PETRA, www.arttep.cz)

LOĎ BELLA BOHEMIA, PRAHA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Na zakázku vyrobená elektrická loď na vyhlídkové plavby v centru Prahy je první svého druhu v Evropě. Hlavní myšlenkou interiéru bylo minimalizovat rušivé faktory. Celoprosklené stěny nabízejí nerušený výhled na krásy metropole. Do jádra lodi autoři navrhli bar, toalety a další technologie. Minimalistické pojetí doplňují i hliníkové lavice, které korespondují s hlavním materiálem lodi.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Vera Hampl, VERA HAMPL ARCHITECTS s.r.o., www.vharchitects.com)

RESTAURACE DHABA BEAS VE SLOVANSKÉM DOMĚ, PRAHA

01.04.2021
ilustrační obrázek

 

Hlavním zadáním ze strany investora bylo vytvořit pro vegetariánské jídelny Dhaba Beas typický funkční, ale i elegantní interiér v prestižní lokalitě. Autorky se současně snažily o vytvoření jedinečné identity. Hlavním materiálem použitým v interiéru je dubové dřevo, které společně s použitou zelení zjemňuje charakter stávající železnobetonové konstrukce.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dorota Kluska a Ing. arch. Daniela Slížová, DOROTA KLUSKA ARCHITEKT, www.dorotakluska.com)

RESTAURACE POD PÁROU, PRAHA

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Ve staré holešovické továrně se uvolnil prostor, který si nový majitel přál navrhnout v jednoduchém a přehledném stylu. Velký prostor byl rozdělen na několik částí, z nich každá má stanoven svůj účel a denní dobu: snídaňové menu, denní nabídka, odpolední kavárna, atd. Autoři doplnili pravidelný rytmus haly motivem měkké vlny, která prochází prostorem jako voda.

(kategorie: Veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Ing. arch. David Marek, spolupráce Mgr. Art. Ivan Margorín, DL STUDIO, s.r.o. www.dlstudio.cz)