INTERIÉR ROKU SOMFY (coworkingová centra a kanceláře)

INTERIÉR ROKU SOMFY (coworkingová centra a kanceláře)


CENTRÁLA ALZA.CZ, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Novou podobu bývalé pekárny z osmdesátých let navrhli autoři tak, aby vznikly moderní kanceláře odrážející firemní styl práce a nabízející řešení, které bude flexibilní a dlouhodobě udržitelné i při dalším růstu firmy. Vestavěná patra kombinují konstrukční techniky, zvětšují plochu a oživují interiér.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. František Lebeda a Ing. arch. Lucie Lebedová, DOTEGG ARCHITEKTIs.r.o., www.dotegg-architelti.cz, spolupráce Jan Moudřík a kolektiv ALZA.CZ; přihlašovatel: ALZA.CZ a.s., www.alza.cz)

KANCELÁŘE PRO BECHEROVKU, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Původní zázemí v nevýrazných barvách přestalo vyhovovat požadavkům firmy a zaměstnanci se přesunuli do moderních prostor v Centru Stromovka. V kanceláři zaujme nejen vlastní bar, ale i barevné zasedačky stylizované podle destilátů Becherovka, Jameson, Beefeater nebo Havana Club. Kanceláře jsou vybaveny primárně nábytkem tuzemských značek, jelikož Becherovka klade velký důraz na české kořeny.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Seči, CAPEXUS, www.capexus.cz)

INTERIÉROVÝ DESIGN SPOLEČNOSTI JÄGERMEISTER

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři obtiskli do celkové koncepce originálního interiéru kanceláří tradice značky, které jdou ruku v ruce s progresivní filosofií a smýšlením společnosti. Téma lesa a párty se prolíná s použitými materiály, dispozičním řešením a artefakty, které už od vstupu zachycují mladou a inovativní strukturu společnosti. Interiér byl navržen jako hravý a interaktivní.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Kamila Fuentes Rielo, Zimány Miriama, Vladimír Tvarožek, PENTA REAL ESTATE s.r.o., www.pentarealestate.com; přihlašovatel: PKM DEVELOPMENT, www.smichoff.com/cs/)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI DAIMLER – MERCEDES BENZ, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem autorů bylo promítnout identitu automobilové značky prostřednictvím použitých materiálů, nábytku a barev. Dbali na to, aby navodili pro zaměstnance pozitivní emoci při prvním pocitu z interiéru, který má být vstřícný a útulný. Hlavní inspirací návrhu byla silueta vozu. V interiéru jsou použity zaoblené tvary a futuristicky vypadající nábytek.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ezequiel González Sánchez, COLLIERS INTERNATIONAL DESIGN & BUILD CZECH, s.r.o., www.colliers.cz)

KANCELÁŘE FTV PRIMA V PRAZE - STRAŠNICÍCH

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Skupina Prima se přestěhovala do zrekonstruované administrativní budovy Na Vinici. Při uspořádání složitého organismu mediálního světa se šesti televizními a šesti rádiovými společnostmi bylo nutné vytvořit funkční prostorové rozvržení. Nový interiér má zaměstnancům umožnit potkávat se, mluvit spolu v méně formálním prostředí, ale i najít klidné místo, kde se lze plně koncentrovat.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucie Lebedová a Ing. František Lebeda, DOTEGG ARCHITEKTI s.r.o., www.dotegg.cz)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI PURE STORAGE, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Vizí společnosti bylo vytvořit v Praze druhou světovou centrálu, která bude plnit funkci “virtuálního mostu” s mateřskou pobočkou v Kalifornii. Autoři pojali návrh tak, aby zaměstnanci souzněli s designem pracoviště. Identita značky se odráží v použití brandové barvy v detailech na textilu, nábytku a podlaze.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Dominik Syrový a Ing. arch. Marcela Vega, CUSHMAN & WAKEFIELD DESIGN + BUILD; přihlašovatel: CUSHMAN & WAKEFIELD s.r.o., www.cushmanwakefield.com)

LEGO® KANCELÁŘ, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Důležitým aspektem při návrhu kanceláří bylo převést do nového prostoru interní hodnoty společnosti: hravost, kreativitu, zábavu, tvořivost a kvalitu. Při výběru materiálů a zařizovacích předmětů kladli autoři důraz na ergonomii, kvalitu a udržitelnost. Kromě tématiky LEGO pracovali se dřevem a zelení.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Belinda Le Mesurier, BDG, www.bdg-a-d.com, Pavel Olejníček, CBRE; přihlašovatel: LEGO TRADING s.r.o., www.lego.com)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI PKV, VLNĚNAOFFICE PARK, BRNO

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Kanceláře pro společnost se zaměřením na energetiku neměly být klasickým open-space. Architekt s investorem se snažili vytvořit takový prostor, kde bude mít každý zaměstnanec své soukromí a bude obklopen kvalitními materiály příjemnými na dotek i na pohled. Směr společnosti a koncept interiéru  se prolíná pomocí světelné vlny, která reaguje na energetiku.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Andrea Pastrnek, PREMIER INTERIORS s.r.o., www.premieri.cz, www.andreapastrnek.cz)

NOVÉ SÍDLO FINANČNÍ SKUPINY JT, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Na rozhraní Karlína a Libně vyrostlo nové sídlo J&T. Při návrhu interiéru byl prioritní komfort každodenních uživatelů. Samotnému konceptu předcházel průzkum mezi zaměstnanci, kteří se vyjadřovali co jim chybí a co by si přáli. Jedním z hlavních požadavků bylo mít dostatek prostoru na setkávání se.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: akad. Arch. Vít Máslo a dipl. Arch. David Richard Chisholm, spolupráce Evžen Dub, Gabriela Sekyrová, Pavel Paseka, Aneta Všechovská Zadáková, CMC ARCHITECTS a.s., www.cmca.cz)

REALITNÍ KANCELÁŘ MIKELSSEN, BRATISLAVA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Nový interiér realitní kanceláře je velmi inovativní. Prostor vertikálně dělí paravány z lana, díky kterým vzniká čekárna, zasedačka a pracovna. Netradičně použitá lana od sebe jednotlivé prostory sice oddělují, ale současně přes ně nechávají procházet paprsky denního světla. Interiér působí otevřeně, neotřele, svěže a luxusně.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Peter Gonda, D415, www.d415.studio)

ATELIÉR ARCHICRAFT, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Architekti se rozhodli udělat si svůj nový ateliér v opuštěném obchodním prostoru. Základní myšlenkou byla otevřená dispozice, která je vždy velmi proklientská a přitahuje kolemjdoucí. V samotném interiéru zvítězila syrovost a střídmost. Vizí autorů byla prosklená kancelář s obnaženým betonem. Nábytek z březové překližky je v kontrastu se studenějšími povrchy.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Miroslav Krátký, Jan Tomáš Cieśla, Petra Dagan, ARCHICRAFT s.r.o., www.archicraft.cz)

IT KANCELÁŘ V PRAZE NA VINOHRADECH

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Byty a podkroví prvorepublikové vily se postupně změnily v kanceláře, které však neměly jednotnou koncepci. Záměrem investora bylo sjednotit interiér tak, aby vzniklo reprezentativní sídlo firmy. Mezi místnostmi byly vytvořeny nové vazby, z každé kanceláře vede cesta do dvou dalších a každé patro nabízí přímý výstup do exteriéru.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Juraj Calaj, Vítězslav Danda, Ivan Boroš, EDIT! ARCHITECTS, www.editarchitects.com)

KANCELÁŘE PSJ INVEST, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

V mezaninu ikonické pražské budovy Main Point Pankrác vznikly nové kanceláře developerské společnosti. Vstupní klientská část je tváří a srdcem celé firmy. Její součástí je lobby s barem a zasedací místnosti. Druhá půlka prostoru je řešena jako funkční “semi-open space”, jehož otevřená část je doplněna o uzavřené kanceláře, telefonní budky a malé jednací místnosti.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Michal Kunc, Michal Matějíček, Lucie Eisová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com)

KANCELÁŘE PARKER HANNIFIN

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři představili open plan design kanceláří jako široce otevřený prostor se zachováním uzavřených privátních jednotek. Soukromí každého oddělení je zajištěno prostřednictvím knihovních boxů jako prvků dělících místností. Tímto jsou vytvořeny zcela autonomní výklenky, i když zůstávají v otevřeném prostoru.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Lukáš Janáč, Jan Dvořák, Martina Zachariášová, Gregory Speck, Anna Šlapáková, Christine Lessenko, Tomáš Livňanský, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI JACOBS DOUWE EGBERTS, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Zadavatel si přál navrhnout kancelářský prostor, který bude inspirován kávou a pocitově se bude blížit spíše kavárenskému prostředí než standardním kancelářím. Úkolem bylo přenést atmosféru kavárny na pracoviště a vytvořit tak příjemné pracovní prostředí, které odkazuje na hlavní produkt společnosti. Barevnost inspirovaná různými odstíny kávy je v kontrastu se surovými materiály jako dřevo a beton.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ezequiel González Sánchez, COLLIERS INTERNATIONAL DESIGN & BUILD CZECH, s.r.o., www.colliers.cz)

MANIFESTO A RESITE OFFICE V DRN, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Výraznými prvky řešeného prostoru byly atypický půdorys, podpůrné nosné sloupy a prosklená fasáda s výhledem na všechny strany. Členění prostoru reaguje na organický tvar budovy a snaží se zachovat vzdušnost. V kontrastu k industriálním materiálům byly voleny organické materiály na bázi textilu a dřeva.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Marco Maio Arch, spolupráce Arch. Beatrice Bongetta, Ing. Karolína Trinklová, Ing. arch. Matěj Vydra, Ing. Obermann, MARCO MAIO ARCHITECTS, www.marcomaio.com)

KANCELÁŘE PRO IT SPOLEČNOST V BUDOVĚ CHURCHILL SQUARE, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Kanceláře o rozloze 1000 m2 byly navrženy pro mezinárodní IT společnost tak, aby se v nich zaměstnanci cítili dobře a pracovní prostředí podněcovalo jejich kreativitu. Do interiéru byl vybrán jednoduchý nadčasový design, který autoři nakombinovali s betonovým nábytkem, dřevem a netradičním osvětlením.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Marie Vlčková a Ing. arch. Alena Slabá, CUSHMAN & WAKEFIELD DESIGN + BUILD; přihlašovatel: CUSHMAN & WAKEFIELD s.r.o., www.cushmanwakefield.com)

KANCELÁŘE V SÍDLE SPOLEČNOSTI PSN, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo vytvořit příjemný a praktický interiér kanceláří, který přispěje ke zdravému pracovnímu stylu a umožní setkání s klienty či kolegy. Prostor byl rozčleněn na čtyři zóny, které ovlivnily celkový koncept. Místo standardního návrhu byl uplatněn princip tzv. The Club Office. 

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Radka Valová a Ing. arch. Martin Moravec, OOOOX s.r.o., www.oooox.com, spolupráce Ing. arch. Jakub Žoha, PSN s.r.o.; přihlašovatel: PSN s.r.o., www.psn.cz)

ADMINISTRATIVNÍ PROSTORY SPOLEČNOSTI CETIN, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Interiér kanceláří centrály telekomunikační společnosti má za cíl poskytnout tisícovce zaměstnanců příjemné pracovní prostředí. Toho je dosaženo použitím přírodních materiálů ve formě dřeva, světlých barev a interiérové zeleně. Spojujícím prvkem designu prostor je použití motivu sítě a tištěného spoje.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Martin Kocich, Ing. arch. Jan Dluhoš, Ing. arch. Michal Bureš, ARCHIGRAF, www.archigraf.cz; přihlašovatel: LEVEN s.r.o., www.leven.cz)

KANCELÁŘE TAKEDA PHARMACEUTICALS, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí kanceláří získala společnost prostory s moderním přístupem a industriálním vzhledem, plné rostlin a chytrého vybavení. Zásadním požadavkem investora bylo zachování uzavřených kanceláří. Jedinými otevřenými prostory tak jsou relaxační zóny sloužící pro nezávazné schůzky a odpočinek v rušném pracovním dni.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Majtás a Ing. arch. Jakub Seči, CAPEXUS, www.capexus.cz)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI ERSTE, BRATISLAVA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

V jedenáctém patře administrativní budovy Lakeside Park vznikly z již existujícího uniformínho prostoru nové kanceláře. Jelikož jsou zaměstnanci rozděleni do několika skupin, byl hlučný a velký open space nahrazen několika menšími pracovními prostory, tzv. squady. Jednotlivé prostory odděluji skleněné příčky, které prostor buď zvětší nebo ponechají rozdělené, menší a intimnější.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Martina Krajmer Matušová, ARCHITEKTI ŠEBO LICHÝ s.r.o., www.sebolichy.sk)

MODERNIZACE BUDOV ČÍSLO 36 A 37 V AREÁLU PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Původní funkcionalistické budovy z 20. let minulého století slouží jako Zákaznické centrum. Cílem úprav bylo vybudování moderního reprezentativního kontaktního centra pro zákazníky, zkvalitnit provozní parametry objektu a co nejvíce dodržet charakter areálu. Interiérorvé řešení je jednotné v materiálovém i barevném propojení, kde převládají neutrální odstíny bílé, černé a šedé barvy s výraznými doplňky.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: pro. Ing. arch. Michal Hlaváček, HLAVÁČEK-ARCHITEKTI, s.r.o., www.hlavacek-architekti.cz)

ADMINISTRATIVNÍ A PROVOZNÍ ZÁZEMÍ FIRMY LANIK, BOSKOVICE

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Česká výrobní společnost postavila novou budovu ředitelství firmy, která navazuje na rekonstruovaný objekt administrativního a provozního zázemí. Záměrem investora bylo zmodernizovat kanceláře, vytvořit nové šatny pro zaměstnance a novou jídelnu pro celou společnost. Vstupní objekt do areálu byl navržen tak, aby prezentoval aktuální tvář firmy, světového dodavatele pěnových filtrů.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Eduard Štěrbák; přihlašovatel: LANIK s.r.o., www.lanik.eu)

COWORKINGOVÉ CENTRUM BIC PORT, PLZEŇ

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Coworkingové centrum vzniklo v budově, kde sídlí společnost BIC. Cílem projektu bylo dopřát začínajícím společnostem nebo jedincům pracovní místo, sdílené pracoviště, kanceláře, společné reprezentativní prostory i zázemí. Nosným prvkem interiéru je odraz původní budovy a materiálů objektu z počátku 20. století, a to dřevo v kombinaci s betonem a cihlou.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucie Lebedová a Ing. František Lebeda, DOTEGG ARCHITEKTI s.r.o., www.dotegg.cz)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI CZ MODELS, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Z původního bytu navrhli autoři minimalisticky laděný interiér reprezentativního sídla společnosti, ve kterém kontrastuje subtilní konstrukce policových systémů s hmotnými kusy nábytku. Prostor je laděn do elegantních světlých odstínů. Bílou barvu stěn doplňuje cementová stěrka a černé prvky osvětlení.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radek Teichman a Ing. arch. Pavel Machar, MACHAR & TEICHMAN, www.macharteichman.com)

AGILNÍ KANCELÁŘE PRO FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Hlavním úkolem pro architekty bylo vytvořit agilní prostředí pro zaměstnance a současně zastřešit odlišné divize firmy na jednom místě. Hlavním znakem nových kanceláří je jednoduchost, udržitelnost a efektivní využití prostoru. Pro zaměstnance mnoha národností bylo vytvořeno sdílené pracovní prostředí.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ján Antal a Ing. arch. Martin Stára, spolupráce Ing. arch. Eva Schilhart Faberová, Ing. arch. Barbora Babocká, Ing. arch. Vojtěch Hasalík, Ing. arch. Barbora Janíková, STUDIO PERSPEKTIV s.r.o., www.perspektiv.cz)

KANCELÁŘE GROWING WAY, OSTRAVA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Architekt navrhl na přání klienta moderní precizní interiér, který odráží poslání investiční společnosti samotné, otevřenost a růst na stabilním základu. Interiéry hlavních kanceláří jsou osobité, pracují s kovem a kůží, stejně jako s textiliemi, akustickými heraklitovými deskami a květinami. Akcenty a barevné nuance pak dávají místnostem jedinečný charakter.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Václav Kocián, HUA HUA ARCHITECTS s.r.o., www.huahua.cz)

BASE4WORK, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Nové coworkingové kanceláře BASE jsou situované v pěti patrech nedávno dokončené administrativní budovy Churchill I. Kromě klasických kanceláří a zasedacích či školících místností zde vznikla eventová zóna, Fix Desk a Hot Desk pracovní místa s krásným výhledem na Pražský hrad. Autoři do interiéru vybrali pouze ekologicky a dlouhodobě udržitelné materiály s dobrou životností.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ján Antal a Martin Stára, STUDIO PERSPEKTIV, s.r.o., www.perspektiv.cz; přihlašovatel: PENTA REAL ESTATE s.r.o., www.pentarealestate.com)

INFOSYS KANCELÁŘE VE VLNĚNA OFFICE PARK, BRNO

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Zadáním pro architekty bylo vytvořit takové prostory, které budou pro zaměstnance inspirativní, inovativní, minimalistické a kde se budou cítit dobře. Hlavní designovou myšlenkou nových kanceláří bylo propojit tři elementy: přírodu, svět a barvy. Barvy v interiéru jsou pojaty velmi minimalisticky a doplňují je citáty slavných osobností.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Jan Kyzlink, Zbyšek Sikora, Petr Pospíšil, Kateřina Koplíková, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com)

KANCELÁŘE A SHOWROOM PRO SPOLEČNOST SIS, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo, aby v nových halových prostorech vznikly praktické kancelářské prostory a přívětivý showroom v jednom. Firma Stavební Interiérové Systémy nabízí mnoho praktických řešení, které autoři využili v praxi. Barevně je interiér laděn do šedožluté, která je doplněna barvou loga v odstínu chladné modré.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Lenka Bartoňová, Petra Dagan, Miroslav Krátký, ARCHICRAFT s.r.o., www.archicraft.cz)

KANCELÁŘE HILTI, PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Pracovní místa ve velké open-space hale jsou doplněna uzavřenou kuchyňkou, oddělenými jednacími místnostmi a telefonními budkami, které jsou vždy navrženy pro dvě osoby. Materiály použité v interiéru odrážejí technické zaměření firmy a vytváří lehce průmyslový design.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lubor Sladký, Ing. arch. Patrik Hocke, Ing. arch. Zuzana Póbišová, Ing. arch. Jan Rybář, Ing. arch. Lukáš Holub, S.H.S. ARCHITEKTI s.r.o., www.instagram.com/shsarch)

KANCELÁŘE QUANTLANE, PALLADIUM PRAHA

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvoření pracovního prostředí kanceláře pro mladou rozvíjející se firmu. Koncept návrhu vycházel z požadavku vytvořit příjemnou, přírodně laděnou kancelář, která bude mít dostatečně velkou denní místnost na trávení společného času a s možností přímého výstupu na terasu. Pracovní prostor je otevřený, na jednání zaměstnanci využívají uzavřené místnosti různých velikostí.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Šárka Linhartová, www.sarkalinhartova.cz;  přihlašovatel: WOOD&COMPANY FINANCIAL SERVICES, a.s., www.quantlane.com, www.wood.cz)

KANCELÁŘE OK PYRUS, BRNO

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce bylo vytvořit reprezentativní kanceláře firmy specializující se na moderní dřevostavby. Historická budova s industriálním nádechem bývalého textilního podniku byla důkladně očištěna od původních nánosů, byly strženy příčky a stěny byly úmyslně ponechány v původním stavu. Dispozičně byl prostor utvářen na základě pracovních potřeb jednotlivých oddělení.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. Oto Uchytil, OK PYRUS s.r.o., www.okpyrus.cz)

GOUP INDUSTRIAL OFFICES, BRATISLAVA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce místa, kde dříve bývaly papírenské sklady, na nové prostory společnosti byla navržena jako celková obnova staré industriální haly. Interiér se otevřel přes dvě podlaží. Do prostoru se dostalo denní světlo a zaměstnanci získali dostatek komfortu na práci.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Martin Krasula, PROFIMAJSTER, www.profimajster.sk, Ing. arch. Gabriela Fukatschová, MODULOR BRATISLAVA, s.r.o.; přihlašovatel: MODULOR BRATISLAVA, s.r.o., www.modulor.sk)

 

 

EPO1 - KANCELÁŘE VEDENÍ GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ V TRUTNOVĚ

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Investoři se rozhodli přeměnit industriální areál bývalé parouhelné elektrárny na prostory galerie moderního umění EPO1. Historický průmyslový areál postupně prochází proměnou v osobité výstavní prostory. Interiér vedení galerie je pojednán minimalisticky, transparentně a vzdušně.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ivo Balcar, Ing. arch. Michal Ježek, Ing. Jan Řehák, spolupráce Ing. arch. Aleš Krtička a Ing. arch. Jana Máslová, ATELIER TSUNAMI s.r.o., www.atsunami.cz)

PRODUCTBOARD OFFICE

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Prostor je navržen tak, aby vítal návštěvníky a hostil události, aniž by zasahoval do každodenní kancelářské činnosti. Hlavní výzvou bylo vypořádat se s akustikou v prostoru, kde jsou kromě pracovních míst také řešeny dělící prvky v podobě telefonních budek, které obklopují centrální komunitní náměstí.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Lukáš Janáč, Jan Dvořák, Martina Zachariášová, Gregory Speck, Anna Šlapáková, Christine Lessenko, Tomáš Livňanský, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

KANCELÁŘE VEDENÍ SPOLEČNOSTI V KARLÍNĚ, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Myšlenkou interiérového řešení je držet se nádechu pánského klubu, použít kvalitní materiály a technické prvky a přiblížit se feelingu kanceláří zbytku firmy, která je od prostor vedení jen pár kroků přes chodbu. Koncept vychází z materiálového řešení – živá zeleň, dřevo, kůže a neutrální šedé tóny. Strohé a technické prvky byly navrženy v kontrastu s měkkými materiály textilií, zeleně a vlněného křesla.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Lenka Demetrovičová, DIVERSIS s.r.o., www.diversis.cz)

KANCELÁŘE DESIGNOVÉHO STUDIA STEEZY, BRNO

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Záměrem investora bylo prostornému prvorepublikovému bytu vrátit jeho eleganci, vzdušnost a původní charakter, citlivě repasovat zachovalé prvky a přidat moderní, osobitou vrstvu. Hlavním motivem interiéru je dostavěná terakotová chodba, která velkorysými průchody dělí pracovní prostory od chill zóny.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Barbora Kudelová, HRA, www.instagram.com/holkyradyarchitekturu; přihlašovatel: STEEZY, s.r.o., www.steezy.studio)

KANCELÁŘE RODINNÉ FIRMY MELITTA ČR

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit útulný prostor, kde by se zaměstnanci cítili velmi pohodlně, téměř jako doma. Tak jako to dříve bylo v rodině zakladatelů. Proto byly na stěnách umístěny černobílé velkoformátové tapety vytvořené z originálních historických rodinných fotografií. Celý prostor působí velmi svěžím a přírodním dojmem.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

NOVÁ RECEPCE V BUDOVĚ SMÍCHOV GATE, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

V administrativní budově byla rekonstruována původní recepce tak, aby vznikl vzdušný, čistý a moderní vstupní prostor. Konečný nápad se však netýkal pouze recepce, došlo i k propojení s venkovními prostory před budovou, kde vznikly nové dřevěné lavičky se zabudovaným systémem zásuvek a USB portů.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Ing. arch. Marie Vlčková, CUSHMAN & WAKEFIELD DESIGN + BUILD; přihlašovatel: CUSHMAN & WAKEFIELD s.r.o., www.cushmanwakefield.com)

KANCELÁŘE MSC, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Novým kancelářím jednoho z největších námořních přepravců na světě vévodí surový beton, dřevo, rostliny a lodní kontejner. Vše v osmém patře kancelářské budovy, kam bylo nutné umístit skutečný lodní kontejner. Ten slouží jako místo pro schůzky a odpočinek. Z materiálů architekti využili především březovou překližku, beton a sklo.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucie Kecová a Ing. arch. Martin Židek, CAPEXUS, www.capexus.cz)

BUDOVA ORANŽERIE, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Investor zakoupil dlouho neobývanou stavbu a rozhodl se vybudovat útulný prostor pro svůj tým. Jeho vizí bylo zcela se vyhnout tradičnímu kancelářskému rázu sídel softwarových společností. Interiér je navržen eklekticky, odráží individualitu lidí, podněcuje ke kreativní činnosti a evokuje domácí prostředí.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor: Petr Hiess, ALBATROS DESIGN, s.r.o., www.www.albatrosteam.cz, spolupráce Olga Afanasjeva a Marek Rosa, ORANŽERIE s.r.o.; přihlašovatel: ORANŽERIE s.r.o., www.oranzerie.cz)

P3 LOGISTIC PARKS OFFICES, PRAHA

06.04.2021
ilustrační obrázek

 

Když byla část kanceláří oddělena a přemístěna do sousedního prostoru, zaměřili se autoři na vytvoření výrazného přechodu mezi open space a intimní zónou, aniž by došlo k oddělení pomocí zdí. Pracovní místa jsou umístěna podél prosklené fasády, interiér je navržen v teplých a tmavších zemitých barvách.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Lukáš Janáč, Jan Dvořák, Martina Zachariášová, Gregory Speck, Anna Šlapáková, Christine Lessenko, Tomáš Livňanský, YUAR s.r.o., www.yuar.eu)

MODERNIZACE PATRA ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY BANKY

05.04.2021
ilustrační obrázek

 

Díky postupné revitalizaci a modernizaci se investor snažil pro své zaměstnance zajistit co nejpříjemnější a nejmodernější pracovní prostředí. Velký důraz byl kladen na estetické ztvárnění kanceláří. Dispozice interiéru byla upravena tak, aby propojení pracovišť a ostatních provozů na sebe co nejlépe navazovalo a dopřálo tak zaměstnancům komfort při práci i relaxaci.

(kategorie: INTERIÉR ROKU SOMFY - kanceláře, huby a coworkingová centra; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucie Lebedová a Ing. František Lebeda, DOTEGG ARCHITEKTI s.r.o., www.dotegg.cz)