Interiér kanceláří centrály telekomunikační společnosti má za cíl poskytnout tisícovce zaměstnanců příjemné pracovní prostředí. Toho je dosaženo použitím přírodních materiálů ve formě dřeva, světlých barev a interiérové zeleně. Spojujícím prvkem designu prostor je použití motivu sítě a tištěného spoje.

Zadáním projektu bylo efektivně a ekonomicky navrhnout interiér kanceláří centrály telekomunikační společnosti v pronajaté budově. Jedná se o cca 1300 m2 je zde cca 1000 pracovních míst. Kancelářské prostory jsou navrženy s důrazem na příjemné pracovní prostředí, kterého je dosahováno použitím přírodním materiálů ve formě dřeva, světlých barev a interiérové zeleně. Spojujícím prvkem designu všech prostor je použití motivu sítě a tištěného spoje.

Prostor je členěn pomocí příček kolmých k fasádě na menší pracovní celky. Toto rozčlenění je podporováno a doplněno použitím lamelových portálů z překližky a zelených stěn. Portály vytváří pohledově a pocitově oddělená místa intimního měřítka jako protipól otevřenějším prostorům s pracovními místy. Oddělují a vyčleňují tak například kuchyňky, místa pro neformální jednání, šatny a podobně. Významným dělícím prvkem jsou také velké květinové truhlíky s popínavými rostlinami typu potos, které postupně zarostou gabiónový koš nad nimi.

Nábytek v kancelářích managementu společnosti je z velké části navržený jako atypický. Jedná se především o dubový pracovní stůl v kombinaci s kontejnerem do tvaru L a policovou skříň. Atypický je také nábytek v Boardroomu, kde je kromě velkého oválného stolu s dvaceti místy na stěně funkční akusticky obklad. Logo firmy je zde vloženo do motivu sítě, jejíž neustálým vytvářením a udržováním se firma zabývá.

„muzeum“

Prostory externích jednacích místností v 1.NP jsou využity jako výstavní. A to nejen ve smyslu vytvoření reprezentativní firemní lounge, ale také doslova pro instalaci expozice o historii komunikačních technologií v českých zemích. Ústředním bodem prostoru je hlavní exponát, plně funkční telefonní ústředna P51. S využitím instalovaných historických telefonních přístrojů tak lze telefonovat a sledovat automatické propojení hovorů. Kromě množství telefonních přístrojů jsou zde také vystaveny fragmenty potrubní pošty, dálnopisy i části digitálních technologii.

Hlavním motivem návrhu je stejně jako v horních patrech inspirace tištěným spojem. Tento protíná prostor ve formě stropního podhledu a grafiky prosklených stěn. Návštěvník má získat dojem, že je uvnitř složitého elekronického zařízení.

Vizuální řešení je lehce odlišné od běžných kancelářských pater. Ve větší míře jsou zde uplatněny technické materiály. Podlahové dílce jsou opláštěny pozinkovaným plechem. Na stěny je použita hlazená cementová stěrka tmavě šedého odstínu. Prostor je světelně zatlumen a výstavní exponáty jsou akcentovány bodovým světlem. Vložené jednací místnosti mají prosklené bezrámové příčky, obdobně jako vitríny pro exponáty. Nad stoly jsou navržena svítidla v podobě skleněné desky. Plocha stropu s nezakrytými instalacemi je rozčleněna dřevěným lamelovým podhledem. Výstavní prostor je variabilní a měl by umožnit obměnu vystavovaných exponátů.

Budova Beethoven, Praha 8, Vysočany

05.04.2021

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše