VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VEŘEJNÝ INTERIÉR II.


KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI CYRRUS, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo využít nejmodernější technologie v progresivně řešeném interiéru, kde se klienti významné investiční společnosti budou cítit dobře a bezpečně. Celosvětovou působnost připomínají i jednací místnosti s rozměrnými printy světových metropolí. Interiér doplňuje malá kavárna, kde se potkávají nejen zaměstnanci, ale i klienti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: KYZLINK ARCHITECTS, s.r.o., www.kyzlink.com)

TULI CINEMA, ŠAMORÍN

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Investorovou myšlenkou bylo kompletně zrekonstruovat staré zchátralé kino a navrhnout nový koncept. Tvrdá sedadla byla nahrazena snadno tvarovatelnými Tuli vaky. Kvalitní ozvučení v kinosále umocňují také designové akustické barevné nástěnné panely.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: TULI.SK, s.r.o., www.tuli.sk, www.tuli-tuli.cz)

BABY PRESTIGE BABY STORE, BRATISLAVA

27.02.2017
ilustrační obrázek

 

Design dětského obchodu Babyprestige je jemný a něžný jako z pohádky. Na jeho vytvoření stačily tři materiály: bílá na nábytku, mátová na stěnách a dřevo na podlaze. Tento dětský obchod je díky originálním nápadům nepřehlédnutelný a snadno zapamatovatelný. Láká návštěvníky obchodníka vejít dovnitř, a to byl hlavní cíl.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Rudolf Lesňák, Ing. arch. Kvetoslava Miľáková a Mgr. Art. Tomáš Kučera, RULES, s.r.o., www.rules.sk)

VZDUCHOLOĎ GULLIVER V CENTRU DOX, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

V centru současného umění DOX byl otevřen nový prostor ve tvaru vzducholodi, která nese jméno jedné z nejznámějších postav utopické literatury. Záměrem investora bylo vytvořit novou strukturu organického tvaru, která by byla v kontrastu s existující industriální budovou.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Martin Rajniš a David Kubík, HUŤ ARCHITEKTURY s.r.o., www.hutarchitektury.cz, Zbyněk Šrůtek, TIMBER DESIGN s.r.o., www.timberdesign.cz a Leoš Válka, DOX PRAGUE a.s., www.dox.cz; přihlašovatel: BOX a.s., www.dox.cz)

CONCEPT STORE DIAGRAM, BRATISLAVA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

V historickém domě v centru Bratislavy byl zrekonstruován malý prostor s klenbou, který dal vzniknout originálnímu koncept storu s nabídkou umění, šperků a svíček. Cílem architekta bylo vytvořit prostor plný kontrastů: elegantní, hrubý, surový. Pracovalo se zde převážně s betonem, mosazí, sklem, kožešinou a bílým mramorem.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Frank, ESPRIINTERIER s.r.o., www.deconcept.cz)

INFORMAČNÍ CENTRUM V KLATOVECH

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Záměrem investora (město Klatovy) bylo vytvořit poutavé informační centrum. Stávající prostor se propojil s tzv. mázhausem (historický průchozí prostor s původní klenbou) a vznikl zajímavý moderní interiér s designovými světly a nábytkem, kde se turisté cítí dobře a rádi se do města vracejí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Renáta Kučerová, www.designatd.cz; přihlašovatel: Projekční kancelář Ing. Karel Kučera s.r.o.)

SÍDLO FIRMY AVOCODE INC., PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

V unikátní kubistické budově vzniklo nové sídlo firmy se zaměřením na IT. Kanceláře jsou navrženy tak, aby každá místnost působila jinak a byla vytvořena na míru profesi, která v ní sídlí. Toho se docílilo díky ilustracím, které všechny kanceláře prolínají a podtrhují tak neformální ráz mladé dynamické firmy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Zuzana Bošková a Petr Láska, www.zuzanaboskova.com)

SÍDLO FIRMY LUMIUS, SVIADNOV

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Nové firemní sídlo společnosti vzniklo na předměstí Frýdku-Místku. Požadavkem investora bylo vytvořit v kancelářích domácí atmosféru s použitím soudobých trendy materiálů a také vytvořit akustickou pohodu. Z tohoto důvodu byly v interiéru použity zejména pohltivé materiály v různých barevných kombinacích.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch.David Kotek a Ing. arch. Ondřej Klimek, PROJEKTSTUDIO EUCZ s.r.o., www.projektstudio.cz;)

BIBLOO CONCEPT STORE, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Požadavkem investora bylo vytvořit ve čtvrtém patře obchodního domu Kotva interiér odlišný od ostatních pater. Vznikl otevřený prostor s jednotlivými zónami prodejců, kavárna, galerie a kadeřnický koutek. Originálním vstupem do nového Concept Storu je zrcadlový koridor na jednom z eskalátorů se zavěšenou plastikou od Maxina Velčovského.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Nikola Netušilová, www.nikolanetusilova.cz; přihlašovatel: PRVNÍ NEMOVITOSTNÍ a.s., www.od-kotva.cz)

PRODEJNA WOODIES CONCEPT, OSTRAVA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Ve známe Stodolní ulici nechal investor zrekonstruovat bývalou prodejnu fotoaparátů tak, aby vznikl originální interiér nabízející luxusní oblečení a obuv. Celý koncept je sjednocen ve své surovosti jak ve vztahu k Ostravě a její ocelářské historii, tak i ve vztahu k nabízenému zboží, které tak dostává netradiční a podporující pozadí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch.David Kotek a Ing. arch. Petr Kundrát, PROJEKTSTUDIO EUCZ s.r.o., www.projektstudio.cz;)

KANCELÁŘE A SHOWROOM MERCHYOU, BRATISLAVA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Kanceláře a showrromu se nacházejí v industriálním prostoru bývalých prádelen. V nižším patře budovy je i výrobní hala společnosti, která je silně ekologicky orientovaná. Tento fakt ovlivnil architekty při výběru materiálů do interiéru a při návrhu konceptu kanceláří.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jana Tartaľová a Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, www.interierdizajn.com)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI MILLENIUM, BRATISLAVA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Architektky měly při navrhování kanceláří pro IT firmu volnou ruku. Jediné co musely dodržet byly korporátní barvy. Celý prostor je provází malba od mladého slovenského grafika. V hlavní otevřené místnosti zaujmou tři malé jednací místnosti ve tvaru bubliny a čtyři telefonní budky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Ivana Paľková a Mgr. art Kristína Poržoltová, KIVVI ARCHITECTS, www.kivvi.sk)

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, BRNO

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Investor si přál navrhnout čistý a střídmý interiér turistického informačního centra v rámci nového objektu parkovacího domu. Prostor je pojímán jako místo, kde budou lidé pomocí plakátů informováni o dění ve městě.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: ARCHITEKTI HRŮŠA&SPOL, ATELIER BRNO s.r.o., www.hrusa-atelierbrno.cz; přihlašovatel: Turistické informační centrum města Brna, p.o., www.ticbrno.cz)

REKONSTRUKCE PRODEJNY ŘEZNICTVÍ, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit nejlepší řeznictví v Praze pro náročné zákazníky, kteří zde najdou kvalitní zboží s prvotřídním servisem. Architekti dispozičně rozdělili velkou vinohradskou prodejnu na čtyři části a použili designový nábytek a osvětlení v kombinaci s kvalitními obkladovými materiály, aby předtavy majitele splnili do posledního detailu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Richardl Mikl, Juliana Arango De Bedout, Tomáš Kolaja, MARANKO DESIGN s.r.o., www.maranko.cz)

O2 HUB CO-WORKING SPACE, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byla obměna stávajícího atria své centrály. Na ploše necelých 600 m2 zůstala původní kavárna, která se redesignovala, a dále měl vzniknout prostor s co největším potenciálem na coworkingový styl práce, neformální atmosféra na schůzky s obchodními partnery a zóna pro návštěvy společnosti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Lukáš Bureš, ROOM411.ARCHITECTS, www.room411.cz)

KANCELÁŘE V BÝVALÉ TRAFOSTANICI, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Sídlo produkční společnosti Stillking Films se nachází ve staré funkcionalistické budově v areálu barrandovských ateliérů. Velkorysý kancelářský prostor bylo nutné po 20 letech přizpůsobit novým potřebám tak, aby se nevytratil existující industriální ráz celého interiéru. Investor dal zelenou zajímavé jednopodlažní vestavbě patra, která prostor oživila.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Mgr. Akad. arch. Adam Slabý, Ing. arch. Petr Holada a Ing. arch. Lucie Náhlovská, SLABY ARCHITECTS s.r.o., www.slabyarchitects.com)

OPEN SPACE KANCELÁŘ V NOVÝCH BUTOVICÍCH, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Investorem je úspěšný IT start-up s celosvětovým dosahem, jehož požadavkem bylo vytvoření prostoru nabitého ultramoderními technologiemi: screenové rolety si každý ovládá sám přes mobilní aplikaci nebo si elektricky polohuje pracovní stůl. Zajímavým prvkem v prostoru jsou solitérní telefonní budky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Andrea Hylmarová a Dana Maršálová, INTERIERS BY DANA, www.facebook.com/dana.marsalova.3; přihlašovatel: ANDREA HYLMAROVÁ INTERIORS, www.andreahylmarova.cz)

ARCHEOPARK PAVLOV

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Záměrem Archeologického ústavu bylo představit veřejnosti to nejdůležitější, co vědecké výzkumy v této oblasti přinesly. V působivé scenérii Pavlovských vrchů vznikl multifunkční komplex s moderní muzejní expozicí. Celý objekt je umístěn pod zemí, na povrch vystupují pouze části bílých betonových věží.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Architektonická kancelář Radko Květ, www.kvetarch.cz)

SHOWROOM A VÝUKOVÉ CENTRUM MS DESIGN, JIČÍN

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Majitelka vytvořila víceúčelový netradiční interiér vlastního designérského studia, kde pracuje a připravuje projekty pro klienty. Záměrem bylo zkombinovat a představit klientům co nejvíce trendy materiálů. V prostorném interiéru současně vzniklo výukové centrum pro nové designéry.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Markéta Šebíková, www.ms-design.cz)

SHOWROOM BOMA PARKET, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Minimalisticky řešený showroom dává svojí jednoduchostí vyniknout nabízenému sortimentu, což bylo hlavním požadavkem investora. Půdorys rozmanitého tvaru byl dispozičně rozdělen vestavbou, která umožnila vytvoření potřebného skladu a zázemí. Investorovy oblíbené bonsaje krásně souzní s nabízenými dřevěnými materiály.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Štěpán Malý a Ing. arch. Jan Adámek, MA3 ARCHITEKTI, www.ma3.cz)

COWORKINGOVÉ CENTRUM OPERO, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Záměrem investorů bylo vytvořit moderní coworkingové centrum nabízející špičkové služby. Historie Štencova domu, kde je umístěno, inspirovala architekty, kteří vytvořili multifunkční sdílený prostor pro práci, networking a společenské akce nedaleko Staroměstkého náměstí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Maria Maninová a Ing. arch. Norbert Gafrik, MAAT, www.naat-arch.eu; Petr Hanousek, AVANTGARDE, www.avantgarde.allyou.net; přihlašovatel: OPERO s.r.o., www.opero.cz)

VSTUPNÍ PROSTOR KAŇKOVA PALÁCE, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Kaňkovu domu bylo navráceno loubí a původní chodník byl předsunut. Tím se výrazně změnil ráz historického domu v centru Prahy, který je spojován s událostmi 17.listopadu. Pamětní deska byla umístěna na fasádu. V novém klenutém prostoru vznikla prostorná vstupní hala, recepce a výstavní síň.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Šaňáková a Ing. arch. Bohdana Havlíčková, JEMNÉ ARCHITEKTKY, www.jemne.com)

INTERIÉR OSTRAVSKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA, POBOČKA ELEKTRA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce měla jasné zadání od investora: zmodernizovat a dispozičně změnit pobočku. Byly vytvořeny nové zóny, díky kterým se návštěvníci v interiéru snadno orientují. Využití nových technologií přináší volnost klientům, kteří si mohou vše sami vyhledat na dotykových obrazovkách.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Markéta Vysloužilová a Ing. Iveta Janečková, VYSLOUŽIL ARCHITEKTI, www.vyslouzilarch.cz; přihlašovatel: VYSLOUŽIL ARCHITEKTI a OSTRAVSKÝ INFORMAČNÍ SERVIS, s.r.o., www.ostravainfo.cz)

HOLIČSTVÍ OFOUS, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Přáním majitele bylo vytvořit zajímavý interiér, kde se muži i ženy budou rádi potkávat. Genius loci nedaleké Krymské ulice ovlivnil i toto netradiční holičství. Kde jinde najdeme místo křesílek na čekání dvě houpačky? Tento prostor zkrátka majitel vytvořil pro všechny hravé zákazníky, kteří se nebojí experimentovat.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Tadeáš Kněř a Jasna Cao; přihlašovatel: Tadeáš Kněř, www.tadax.cz)

KANCELÁŘE FIRMY TGS, HOLOUBKOV

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Architekti využili prostředí průmyslové haly a vytvořili na přání investora neotřelý interiér pro firmu zabývající se strojní výrobou. Hraje se tu ping pong, relaxuje v síti a schůzuje ve vyvýšených boxech. Podtrhli tak přátelskou atmosféru, která v tomto ryze industriálním prostředí panuje.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Michal Rouha, MOMENTURA s.r.o., www.momentura.cz)

SHOWROOM A SÍDLO FIRMY KRATOCHVÍLOVCI, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Bývalé přístaviště v Praze - Holešovicích dalo jméno novému projektu - Port Kratochvílovci. Řeka Vltava dokresluje atmosféru ochutnávek a obchodních jednání v místech, kam se dříve dovážely a kde se skladovaly ušlechtilá vína a vzácné destiláty z celého světa.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radek Šíma a Ing. arch. Štěpán Braťka, ATELIER 6, s.r.o., www.a6.cz)

KONCEPTUÁLNÍ PROSTOR VNITROBLOCK, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Ve staré holešovické průmyslové hale vznikl zcela výjimečný prostor, který se neustále vyvíjí. Má ambice stát se kreativním centrem Holešovic s tanečním sálem, malým promítacím sálem,  kavárnou a hlavně obchodem s nabídkou více než stovky převážně českých designérů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: DUDES & BARBIES, s.r.o., www.store.facebook.com/vnitroblok)

OPTIKA OKO, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

V obchodním komplexu ze 70.let v Ládví se majitel rozhodl změnit interiér optiky OKO. Designérky se nechaly inspirovat touto dobou a do prodejny navrhly zajímavé vitríny ve formě brýlových obrouček. Limitující malý prostor vyřešily tak, aby optika mohla klientům nabízet všechny běžné služby.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Halka Freidingerová a Ing. Lucie Barešová, www.in2.cz)

ZELENÝ OSTROV V ADMINISTRATIVNÍ BUDOVĚ, DOBRUŠKA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo vytvořit pro zaměstnance a obchodní partnery zdravé místo v prosvětleném atriu kanceláří. Z předložených návrhů se nadchl pro variantu „Tropická Asie“, které dominuje ústřední solitér Ficus microcarpa vysoký 3,5 metru. Postupně začal vznikat příběh a Ficus se stal skutečným Stromem života.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. et Ing. Tomáš Jiránek, NEW VISIT s.r.o., www.newvisit.cz)

MULTIFUNKČNÍ SÁL SPŠ NA TŘEBEŠÍNĚ, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Multifunkčního sál bezesporu patří k nejdůležitějším částem campusu Střední průmyslové školy. Rekonstrukce umně navázala na architekturu pozdních 60.let. Studenti i pedagogové oceňuji neotřelý interiér a moderní technologie, které jim usnadňují práci a studium.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Luka Križek a Ing. Radek Bláha, IO STUDIO, s.r.o., www.iostudio.cz)

FOOTSHOP PANORAMACITY, BRATISLAVA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Značka Footshop má jedinečnou filozofii, její kamenné obchody se příležitostně mění na párty prostory pro příznivce sneakers nebo kamarády. Záměrem architektů bylo uzpůsobit interiér této filozofii. Produkt měsíce je vždy umístěn na betonovém sloupu, který dává teniskám dominantní a nepřehlédnutelnou polohu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Rudolf Lesňák, Ing. arch. Peter Gajdarik a Ing. arch. Zuzana Čuríková, RULES, s.r.o., www.rules.sk)

PEPE´S BARBERSHOP, PRAHA

01.03.2017
ilustrační obrázek

 

Pepe´s Barbershop je klasické poctivé pánské holičství v nadčasovém industriálním pojetí. Robustní holičská křesla a subtilní zrcadla zajímavě doplňují umyvadla, která měla být původně žlaby pro dobytek. Hrubě oškrábané stěny v odstínech šedé podtrhují vytříbený styl místa, které je určeno pouze pro muže.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Marcela Boučková; přihlašovatel: PEPE´S BARBERSHOP, www.pepesbarbershop.cz)

SHOWROOM VYCHÁZKOVÝCH HOLÍ, BRNO

27.02.2017
ilustrační obrázek

 

Přáním majitelky bylo, aby nákup vycházkové hole byl pro zákazníka nezapomenutelným zážitkem. Tak vznikl v České republice zcela originální showroom s nabídkou několika stovek holí s prozaickým názvem Hůlkárna. Interiér v moderním anglickém stylu kombinuje dřevo, kůži, kov a tapety s károvým vzorem.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Šárka Zabadalová, MBA a Ing. arch. Kateřina Zabadalová, ZABADALs, www.zabadalova.cz; přihlašovatel: Renata Machová, www.store.hulkarna.cz)

KLENOTNICTVÍ SNUBNÍ PRSTENY RÝDL, PRAHA

26.02.2017
ilustrační obrázek

 

Vizí investora byl moderní, ucelený a přívětivý prostor na prezentaci a prodej šperků vyrobených českou rodinnou firmou. Pro významný životní okamžik, jakým výběr snubních prstenů je, vytvořil architekt zajímavý prostor s přírodními prvky v interiéru a netradičními prezentéry šperků.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Marek Hinke, de.fakto CZ, www.defakto.cz)