SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)

SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)


BYT V REZIDENCI LA CORTE, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Bytový komplex La Corte v samém centru Prahy byl zbudován v činžovním domě z 18. století, a proto se architekti při rekonstrukci snažili zachovat genius loci tohoto místa. Zvolili převážně přírodní materiály, které se mění v čase stejně jako majitelé bytu, a vytvořili vzdušný a jednoduchý prostor, který respektuje krásu místa samotného.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Zoula, VZ ARCHITEKTI s.r.o., www.vzarchitekti.cz)

BYT S KRAJINOMALBOU NA SKLE, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Byt v dezolátním stavu v činžovním domě v Dejvicích prošel na přání majitele kompletní rekonstrukcí. Křišťálový lustr osazený v rozetě odkazuje k prvorepublikové historii domu. Minimalistické linii kuchyňské linky kontrastuje velkoplošný tisk na skke, na němž je reprodukce klientovy oblíbené krajinomalby.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Michal Kunc, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com;  Ing. arch. Alžběta Vrabcová, DMAE Architects,  www.dmaearchitects.com)

PODKROVNÍ BYT PRO MLADOU ŽENU, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí půdního bytu v jednom z činžovních domů v Dejvicích vznikl zajímavý vzdušný obytný prostor s dostatkem světla. Výška krovu navíc umožnila vytvořit nad kuchyní patro s malou pracovnou. Architekt se snažil koncipovat interiér tak, aby se dal lehce obměňovat v souladu s věkem uživatelů i potřebami majitelů.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger a Ing. arch. Naďa Pizinger, MORIX, s.r.o., www.morix.cz)

KONCEPCE BYTU SQUAT ID23C, PRAHA

05.03.2017
ilustrační obrázek

 

V pražské Pařížské ulici vytvořili architekti pro speciální výstavní akci interiér a atmosféru, která dává prostor vlastním zálibám a koníčkům: cyklistice, knihám, umění a sbírce kvalitního nadčasového designu. Hlavní myšlenkou prostoru je individualizovaný interiér, který v každém prvku odráží osobnost majitele.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jerry Koza, Adam Jirkal, Martin Kalhous, spolupráce: Tomáš Kubák, Radka Argayová, Peter Paulin, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz)

DŮM S PULTEM Z VLNITÉHO PLECHU, SVINAŘE

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Počáteční záměr investora obnovit topný systém a vstupní prostor domu se nakonec změnil na celkovou rekonstrukci interiéru. Architektka navrhla nové dispoziční řešení obou pater a propojila dům více se zahradou. Nová kuchyně s výrazným pracovním pultem z červeného vlnitého plechu se stala centrálním místem celého minimalisticky řešeného domu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Daniela Polubědovová, www.insidecor.cz, www.archiweb.cz)

PODKROVNÍ BYT S VÝHLEDEM, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Byt v podkroví secesního domu je dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Investor si přál interiér prosvětlit, sjednotit a více propojit s terasou. Díky využití na krátkodobý pronájem nebyly při rekonstrukci příliš řešeny úložné prostory. Velká terasa s výhledem na Hradčany a Pražský hrad dělá ze smíchovského bytu skutečný podklad. .

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz)

PROSTORNÝ APARTMÁN, BRATISLAVA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Nový majitel se rozhodl zrekonstruovat dlouho nevyužívaný prostor 232 m2 v centru Bratislavy a proměnit jej na vysněné bydlení apartmánového typu. Při rekonstrukci nezůstal na kameni kámen..

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Frecer, Ing. arch. Zuzana Prutkayová Jankovichová, Ing. arch. Andrej Maciak PhD., PALISÁDY ATELIÉR, www.palisady-atelier.sk; spolupřihlašovatel: WENS DOOR s.r.o., www.wens.sk)

HOLEŠOVICKÝ BYT PRO MLADOU RODINU, PRAHA

05.03.2017
ilustrační obrázek

 

Spojením dvou bytů v činžovním domě v pražských Holešovicích vznikl nový domov pro čtyřčlennou rodinu. Požadavkem investora byla otevřenost prostoru, světlost, jednoduchost, hravost a přírodní materiály. Hlavní obytný prostor prochází napříč celým domem a je skutečným ostrovem v životě mladé rodiny.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Smrčková, LENNOX ARCHITEKTI s.r.o., www.lennox.cz)

REKONSTRUKCE NEJMENŠÍHO BYTU, BRATISLAVA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Byt o rozloze 16 m2 byl pro architekty velkou výzvou, kde se bojovalo doslova o každým centimentr. Požadavkem investora bylo vytvořit životní prostor pro dvě osoby. Architekti se pokusili o nemožné a umístili do interiéru plnohodnotné spaní, jídelní prostor, kuchyňský kout, úložné prostory a koupelnu.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jana Tartaľová a Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, www.interierdizajn.com)

INTERIÉR V EKLEKTICKÉM STYLU, TEPLICE

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Prostorný byt v činžovním domě s terasou a třemi velkými pokoji umožnil designérce naplno se rozvášnit a sloučit neslučitelné, nakombinovat staré kusy nábytku s módními ikonami. Důraz při rekonstrukci byl kladen na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Pavla Kirschner, www.pavlakirschner.cz)

REKONSTRUKCE ŘADOVÉHO DOMU, BRATISLAVA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rodinný dům vznikl sloučením dvou oddělených jednotek v řadové zástavbě v klidné části města. Cílem rekonstrukce bylo interiér otevřít a propojit jednotlivé prostory tak, aby komunikace a fungování v nově vzniklém domě byla co nejjednodušší. Tóny šedé a caffé laté dodávající interiéru eleganci a vážnost.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MArch. MAUD. Andrej Alan Daniel Gajdoš, SALPIETRA&GAJDOS ARCHITECTS, s.r.o., www.salpietragajdos.com)

BYT V REZIDENCI PROKOPOVA, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Zadání ze strany klienta bylo vytvořit moderní jednotný interiér s použitím betonu, dřeva a kůže. Bylo také nutné zachovat soukromí s ohledem na prosklené stěny do vnitrobloku. Část nábytku byla do interiéru v neutrálních tónech přenesena z předešlého menšího bytu majitele.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Marie Rašková, ARTCORE, www.artcore.cz)

REKONSTRUKCE 2,5 POKOJOVÉHO BYTU, BRATISLAVA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Prostorný byt v cihlovém domě z 50.let měl dochované velké množství původních prvků – podllahy, okna, radiátory a vstupní dveře, které prostoru dávaly atmosféru. Požadavkem investora bylo vytvořit vzdušný a otevřený prostor se všudypřítomnou zelení a uměleckými díly.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jana Tartaľová a Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, www.interierdizajn.com)

BYT V PIANU NOBILE, BRNO

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rekonstruovaný byt se rozprostírá na polovině prvního patra činžovního domu z počátku 20. století. Historie domu proniká také do návrhu interiéru, kde se snoubí se soudobými prvky vybavení. Prostor obývá čtyřčlenná rodina, pro kterou autoři vybrali tlumené odstíny hnědé, béžové, modrošedé a šedé v kombinaci s bílou a antracitovou.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Adam Rujbr, ADAM RUJBR ARCHITECTS s.r.o., www.ararchitects.cz)

HARMONICKÉ BYDLENÍ V HOSTIVAŘI, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Hlavním požadavkem klienta byla kompletní změna interiéru v souladu s filozofií Feng Shui. Dosavadní interiér již nevyhovoval potřebám a vkusu rodiny; postrádal řád a vzdušnost. Při rekonstrukci byly upřednostněny přírodní materiály. Celý interiér bytu je nyní v souladu s energiemi světových stran i s energiemi obyvatel bytu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Petříková a Ing. Hana Lošťáková, VÍTR-VODA, www.vitr-voda.cz)

REKONSTRUKCE PRAŽSKÉ GARSONKY

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Malou garsoniéru v širším centru Prahy majitelé pořídili za účelem krátkodobého pronájmu. Dispoziční řešení bytu pro ně bylo nevyhovující. Cílem rekonstrukce bylo vytvořit vzdušný prostor s dostatkem úložného místa a účelně zařízenou kuchyní a koupelnou. To vše v jednoduchém a nadčasovém stylu bez velkých extravagantních výstřelků.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Alena Koubová, KOUBA INTERIER, s.r.o., www.kouba-interier.cz)

ŽIVOT V MALÉM PANELOVÉM BYTĚ, OSTRAVA

06.03.2017
ilustrační obrázek

 

Přáním majitelů bylo zrekonstruovat panelový byt 3+1 s malými pokoji tak, aby vznikl moderní interiér s nádechem elegance. Interiér praktický a dobře udržovatelný. Autorka vytvořila příjemný interiér v odstínech bílé, černé a šedé, který v kombinaci se solitérními doplňky a kovovými světly dokonale plní všechny požadované funkce.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucie Videcká, TWINSDESIGN, www.twins-design.cz)

BYT PO BABIČCE, TEREZÍN

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu pro rodinu kmenového designéra interiérového studia VINT byla velkou výzvou. Z klasické kompozice tradičního maloměstského nájemního bytu z 19. století vznikl nádherný otevřený prostor se všemi potřebami současnosti. Interiér nese osobní styl designéra a nového majitele v jednom, podtrhuje jeho vztah k barvám, kovu, dřevu a severské tradici.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Vít Vaněček, VINT s.r.o., www.vint.cz)

PODKROVNÍ BYT PRO MLADÉHO MUŽE, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

V dejvickém činžáku vytvořil architekt byt v industriálním duchu. Stěna působí staře a oprýskaně, schodiště je rezavé a knihovna je z hliníkového lešení a bednících desek. Všechny dekorace v interiéru jsou dotaženy do posledního detailu. Celek působí kompatně, mladistvě, odlišně, přesně tak jak si obyvatel bytu i investor přáli.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger a Ing. arch. Naďa Pizinger, MORIX, s.r.o., www.morix.cz)

REKONSTRUKCE REKREAČNÍ CHATY

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce bylo přestavět chatu z 50.let k trvalému bydlení tak, aby vznikl pohodlný interiér pro manželský pár milující přírodu. Minimalisticky řešený interiér je laděn v  dstínech bílé a šedé. Architektovi se podařilo vytvořit velmi pohodlný a funkční prostor o rozměrech bytu s krásnými výhledy do okolního lesa a zahrady.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zdeněk Duroň, AIT DESIGN DUROŇ - NORDICZEN., www.nordiczen.cz)

STYLOVÝ BYT NA LETNÉ, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Již při prvním vstupu do bytu v krásném funkcionalistickém domě bylo jasné, že opotřebený interiér původních majitelů má obrovský potenciál. Architekt byt dispozičně upravil potřebám čtyřčlenné rodiny – ložnice byla připojena k obývacímu prostoru, dětský pokoj dostal velkorysý prostor na hraní a ústředním bodem bytu se stala jídelna s kuchyní.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Vít Pešina, DONDESIGN s.r.o., www.don-design.cz)

SLUNEČNÍ KOUPELNA V PANELÁKOVÉM BYTĚ

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Zadáním projektu bylo rekonstruovat stávající panelákový byt, který svou dispozicí, materiály a vybavením už neodpovídal dnešní době. Cílem bylo vytvořit optimistické obytné prostředí a příjemný životní prostor pro osobu ve zralém věku. Interiéru bytu dominují světlé odstíny, které odrážejí denní světlo i přímé sluneční paprsky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radim Václavík, ATOS-6, spol. s r.o., www.atos6.cz)

BYT V PŘÍRODNÍCH TÓNECH, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Bytová architektka dostala od investora přesné zadání - vytvořit elegantní prostor, který ctí krásu a půvab začátku minulého století, doby kdy byl dům postaven. Byt v dezolátním stavu se rekonstrukcí proměnil v moderní interiér v přírodních tónech a přitom si uchoval svoji originální secesní atmosféru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Bc. Vaida Kraus, VAIDA DESIGN, www.vaidadesign.cz)

BÍLÝ BYT 3+KK NA VINOHRADECH, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Architektovým záměrem bylo navrhnout vzdušný, minimalistický interiér v moderních tvarech, který bude podtrhovat historické prvky bytu, a to především dřevěnou podlahu z parket a kazetové dveře. Použití barev a materiálů je velmi střídmé, veškerý nábytek je navržen v bílé barvě v kombinaci s dubovým dřevem a antracitovými prvky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Sladký, DE.FAKTO CZ s.r.o., www.defakto.cz)

OBNOVA INTERIÉRU PRVOREPUBLIKOVÉ VILY, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Klienti zakoupili již zrekonstruovaný dům v klidné části Prahy, který byl původně rozdělen na více bytových jednotek. Zadání pro designérku bylo vytvořit nadčasového interiéru s použitím přírodních materiálů a vyvarovat se jakýchkoli moderních výstřelků. Designéra vybrala do interiéru kvalitní materiály a vybavení, které doplnila exkluzivními světly.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Anna Lacová, www.annalacova.cz)

BYT SE ŽLUTÝMI AKCENTY, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Byt v Nuslích nebyl delší dobu užíván a jeho původní stav byl naprosto neslučitelný s představami majitelky. Dispozice bytu byla lehce upravena tak, aby vznikl požadovaný prostor pro ložnici a obývací pokoj. Klientka má ráda barvy, a pro byly k neutrálnímu základu v interiéru přidány akcenty žluté a tyrkysové.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Andrea Hylmarová, ANDREA HYLMAROVÁ INTERIORS, www.andreahylmarova.com)

REKONSTRUKCE VENKOVSKÉHO OBYDLÍ V JELENSKÉM ÚDOLÍ

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Na začátku 19. století bylo v  Jelenském údolí postaveno 30 domů - usedlostí, které sloužily jako zázemí pro rodiny dřevařů. Po II. světové válce byla většina obyvatel vysídlena. Zadání investora bylo vytvořit prostředí navazující na tradiční venkovská stavení, které majitelům nabídne maximalní kontakt s okolní přírodou, dostatek soukromí a komfortní zázemí.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Olga Frydecká a Šárka Martínková Špačková, STUDIO GENS, www.studiogens.cz)

CHLAPSKÝ BYT S KOLEM, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Architekti měli za úkol vytvořit chlapský byt  bez zbytečných kudrlinek, použít přírodní materiály a barevnost držet v neutrálních tónech s akcentem k šedé. Klient dočasně pobýval za oceánem, a proto s ním komunikovali pouze přes Skype. Společně zvládli na dálku vytvořit dispozičně zajímavý interiér, kde je možné zaparkovat i kolo.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Stach a Ing. arch. Jana Pavelcová, BOQ ARCHITEKTI s.r.o., www.boqarchitekti.cz)

REPREZENTATIVNÍ BYT V CENTRU, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Po návratu z několikaletého pobytu ve Francii si investorka pořídila byt před rekonstrukcí v centru Prahy. Myšlenkou bylo vytvořit jednoduchý, čistý, lehce dekorativní interier, který se do historického centra hodí. Velké nároky byly kladeny na reprezentativnost všech prostor.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Stach a Ing. arch. Jana Pavelcová, BOQ ARCHITEKTI s.r.o., www.boqarchitekti.cz)

BYT S DUCHEM 30. LET NA VINOHRADECH, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Designérka navrhla rekonstrukci bytu 1+1 ke krátkodobému pronájmu v rezidenční zóně Vinohrad. Hlavní obytný prostor rozdělila promyšleným seskupením nábytku a doplňků do tří funkčních a samostatných celků: odpočinkové zóny s pohovkou, jídelní zóny s menším stolem pro čtyři a spací zóny s postelí.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. Denise Courné Glozová)

VZPOMÍNKY NA ASII VE VINOHRADSKÉM BYTĚ, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Mladý pár si přál vytvořit interiér mezonetového bytu, který by jim připomínal cesty za exotikou. K jejich nejoblíbenějším zemím patří Srí Lanka, Bali, Thajsko. Designérka při rekonstrukci kombinovala exotické dřevo, kůži, ratan a kov a vznikl harmonický interiér s originálními doplňky dořešenými do posledního detailu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristina Prokšová, KP INTERORS, www.kp-interiors.cz)

MRAMOROVÝ BYT, BRATISLAVA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Luxusní byt s mramorovou podlahou není určený pro každodenní rodinný život. Je okázalý, je chladný a je maximálně přirozený. Hlavními použitými materiály v interiéru jsou kámen a dřevo. Výrazné barevné detaily dokonale podtrhují jedinečnost tohoto otevřeného prostoru v bratislavské rezidenci River Park.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Rudolf Lesňák, Ing. arch. Kvetoslava Miľáková a Ing. arch. Róbert Božek, RULES, s.r.o., www.rules.sk)

BYT LINIOVÝCH TVARŮ, PRAHA

04.03.2017
ilustrační obrázek

 

Nový interiér byl navržen pro rodinu, které se líbí hlavně jednoduchý liniový a zároveň funkční design. Manželský pár oceňuje kvalitní materiály ve své přirozené podobě. Dispozice bytu v Jinonicích zůstala po rekonstrukci téměř zachována. Základní barvou v bytě je bílá, ke které architek dává do kontrastu přírodní tóny hnědé a šedé.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Tomáš Podrázský, přihlašovatel: LINEA spol. s r.o., www.linea-nabytek.cz)

„SVĚTOVÝ“ PANELÁK, ČELÁKOVICE

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Mladí manželé se nad svými 3+1 v příměstském sídlišti Prahy zamýšleli hodně dlouho. Zcestovali řadu zemí a v každé je oslovilo něco typického: nezvyklé uspořádání interiérů, zajímavé doplňky či nevšední užití barev. Vytvořili si tak v nudném českém paneláku interiér s příchutí světovosti a splnili si svůj sen.

(kategorie: rekonstrukce; autor: manželé Vřeštiakovi a Daniel Fleissig, LA LAGARTIJA; přihlašovatel: LA LAGATIJA, www.lagartija.cz)

REKONSTRUKCE BYTU 2+1, ČELÁKOVICE

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Dispoziční řešení bytu nedaleko Prahy majitelce vyhovovalo, a tak byla celá rekonstrukce zaměřena především na zvětšení komfortu užívání. To se týkalo především prosvětlení bytu v prostorách chodby, koupelny a kuchyně. Aby koncept interiéru nebyl příliš konzervativní a nenudil, vybrala desigmérka doplňky v měděném akcentu, který bytu dodává mladistvost.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jana Vrkotová, INFINITY INTERIER, www.infinity-interier.cz)

REDESIGN ČINŽOVNÍHO BYTU NA LETNÉ, PRAHA

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Přáním majitele bylo zrekonstruovat stávající garsoniéru tak, aby z ní vznikl elegantní, plnohodnotný apartmán pro dvě osoby. Rozvržení jednotlivých zón v bytě bylo jasné od samého začátku. Designérka v poměrně malém interiéru nejprve sjednotila podlahu a pomocí dřeva, skla a chromu vytvořila pocitově příjemný interiér.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Vladimíra Kadeřábková, www.dumdesign.cz)

BAREVNÉ PŘEKVAPENÍ V DOMKU V OLOMOUCI

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Rodina se třemi dětmi rekonstruovala dům, aby vytvořila samostatný pokoj pro nejmladšího syna. Celý interiér je sjednocen leitmotivem výrazné oranžové, kterou všichni v rodině milují. Ttato barva dává také vyniknout uměleckým dílům, které manželé s láskou vyhledávají a v interiéru je rádi obdivují.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI s.r.o., www.design-zuzi.cz, www.atelier-zuzi.cz)

DŮM, DO NĚHOŽ SMÍ VSTOUPIT JEN ČESKÝ DUB

03.03.2017
ilustrační obrázek

 

Dveře, které neladí se zbytkem dřevěných povrchů v interiéru, jsou častým nešvarem českých domácností. Majitelé staršího domu se vydali jinou cestou a rozhodli se omezit výběr na jedno dřevo. Zamilovali si poctivý český dub.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Miroslav Havránek, HANÁK NÁBYTEK a.s., www.hanak-nabytek.cz)