Rodina se třemi dětmi rekonstruovala dům, aby vytvořila samostatný pokoj pro nejmladšího syna. Celý interiér je sjednocen leitmotivem výrazné oranžové, kterou všichni v rodině milují. Ttato barva dává také vyniknout uměleckým dílům, které manželé s láskou vyhledávají a v interiéru je rádi obdivují.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI s.r.o., www.design-zuzi.cz, www.atelier-zuzi.cz)

Oranžová je bezesporu nepříliš často viděnou barvou v interiéru. Když se autorka interiéru poprvé setkala s klienty, jejich touha mít tuto barvu v jejich budoucím nově řešeném přízemí rodinného domku ji překvapila. Postupně společně vycizelovali barevnou kombinaci do detailu, světlé odstíny jasanu a matná bílá spolu s výraznou oranžovou dávají vyniknout uměleckým dílům, která manželé s láskou vyhledávají a v interiéru si je užívají.

Majitelé mají rádi umění, sochy Olbrama Zoubka i kvalitní obrazy, jejich vášní je četba a poslech hudby. Televize neměla být centrem dění, bylo třeba vymyslet chytrou schovávačku. Pohled do plamenů v krbu byl požadavkem nekompromisním a oblíbená oranžová pak přáním směřovaným k autorce návrhu rekonstrukce přízemí domku.

Samostatná ložnice vznikla vyčleněním z obývacího pokoje, zbylo místo i na malou šatnu. Tímto kouzlem je ložnice odlehčená, vynikne v ní kvalitní manželské dvoulůžko z masivního dřeva i rafinované stínění roletou den – noc. Starý téměř nefunkční krb byl zbourán, nový s kvalitní krbovou vložkou zaujal místo na rozhraní relaxačního sezení a ložnice. Krb slouží k vytápění celého rodinného domku, teplý vzduch je rozveden i do podkrovních pokojů. Vychytávkou v ložnici je „okno“ s kamenným obkladem, které vyzařuje naakumulované teplo z krbu. Archetypálním prvkem v obývacím pokoji je lavice s kožešinou, jakési zápecí oblíbené především dětmi jako „zašívárna“ skrytá před pohledem příchozího. Pohovka ve tvaru velkého L je orientována především ke krbu, ale i televizi z ní lze sledovat pohodlně. Samotná televize si zaslouží pozornost, byť ji při zběžném pohledu do interiéru nenajdeme. Její místo je v sestavě knihovny, kde jako „chytrá horákyně“ umí být skrytá a přitom nachystaná k okamžitému použití za vertikálně posuvnými dvířky. Záda pohovky vymezují jídelní část prostoru. Rodina je zvyklá stolovat společně, rádi si užívají dobré jídlo v kruhu rodiny i s přáteli. Velký jídelní stůl na středové podnoži vévodí jídelně, rohová lavice umožní sezení více lidem, a děti milují místo v rohu lavice, o něž pořádají pravidelné bitvy. Pohodlné židle čalouněné kůží doplňují příjemné posezení v jídelně.

Velká kuchyně je od obývacího prostoru nenásilně oddělena barovým pultem, který slouží především jako centrální důstojné místo pro oblíbenou sošku zdůrazněnou nasvícením shora. V novém návrhu kuchyně je lednice maximálně zdůrazněna orámováním žulovou kamennou deskou, jejíž rám ve svém opakování zvýraznil i blok s vestavnou troubou. Ozdobou kuchyně je kamenná pracovní deska, jejíž barevnost navazuje na obklad krbu. Výrazná kresba žuly vyniká na pozadí jemně matně křídově bílé (dvířka skříněk) a v kontaktu se světlou dřevinou jasanové dýhy na obkladu i nábytku.

Hala se stávajícím schodištěm se stala středobodem rodinné galerie s oblíbenými obrazy, které svou jemností lákají k prohlídce i do patra domku. Protože v rodině se třemi dětmi, která navíc ráda cestuje a sportuje, není úložných prostor nikdy dostatek, našla v hale místo lavice s velkými výsuvy a knihovna s cestopisy již navštívených či plánovaných destinací.

Celý interiér je sjednocen leitmotivem výrazné oranžové, kterou všichni v rodině milují. Jemná barevnost stávající keramické podlahy, smetanové odstíny bílé na stěnách, lehoučká kresba světlé jasanové dýhy a čistě bílá svítidla i nábytek kuchyně dávají vyniknout nejen již zmíněné oranžové, ale i kamenným prvkům. Páskový obklad krbu, jenž je citován i v ložnici, i překrásná žula jsou důstojným protihráčem uměleckým dílům. Rodina si užívá nejen interiér, ale celoročně „žije“ i na terase přístupné z přízemí, kde je velká tradiční sauna.

Celá rekonstrukce včetně stavebních úprav a dodávky interiéru proběhla pod taktovkou autorky návrhu, ing. Zuzany Staňkové. Dodávky jsou realizovány za spolupráce spřátelených a lety prověřených firem, veškerý nábytek i krb je realizován na míru.

03.03.2017

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše