V TOVÁRNĚ WALTROVKA, PRAHA

V TOVÁRNĚ WALTROVKA, PRAHA

 

Projekt Rezidence Waltrovka vzniká v revitalizované zóně pražských Jinonic. Je tvořen nejen byty, ale i řadovými rodinnými domy. Vzorový byt je propojen základní barvou odstínu moka s kovovýní prvky, které se opakují v různých podobách a celkově zútulňují byt. Interiér staví zejména na čistém designu a eleganci.

(kategorie: novostavba; autor: Beata Haškovcová, BEADESIGN INTERIERY, s.r.o., www.beadesign.cz; přihlašovatel: PENTA REAL ESTATE s.r.o., www.waltrovka.cz)

Nový vzorový byt Rezidence Waltrovka od společnosti Penta Real Estate navrhla a zrealizovala designérka Beáta Haškovcová s její firmou Beadesign interiéry.

Hlavním požadavkem bylo vytvořit moderní, praktický, tmavší a přitom útulný interiér s použitím standardních materiálů, které má Penta Real Estate ve svém portfoliu. Vzorový byt staví zejména na čistém designu a eleganci, kterých se podařilo dosáhnout použitím příjemných materiálů developera, na zakázku vyráběných atypických interiérových prvků od autorky vzorového bytu Beaty Haškovcové pod značkou Beadesign a částečnou dodávkou produktů od firmy Hanák Ateliery.

Celý vzorový byt je propojen základní moka barvou a kovovými prvky, které se opakují v různých podobách a celkově zútulňují byt. Nábytek v champagne a tmavě šedých wenge barvách ladí tón v tónu s celkovým interiérem. Světla se volila jednoduchá a vychází z minimalistického stylu. Ledkové pásky doplňující nábytek jsou napojená na pohybová čidla pro komfortnější pohyb na propojující chodbě. V koupelně mají ledková světýlka nainstalovaný stmívač, který umožňuje regulaci intenzity světla. Celý interiér podtrhuje krásná rustikální dubová podlaha, která celý prostor zatepluje a zároveň rozjasňuje.

Rezidence Waltrovka je projekt, jehož cílem bylo revitalizovat rozlehlé území pražských Jinonic v místech bývalé továrny Walter Motors. Postupně zde vzniká více než 650 bytových jednotek ve čtyř až devíti podlažních budovách a 54 rodinných řadových domů. Vzorový byt o dispozici 3+kk se nachází v bytovém domě A4, který navrhl slovinský ateliér Arhitektura Krušec. Jeho jedinečná architektura je podtržena moderní fasádou a velkými okny. Vzorový byt byl veřejnosti zpřístupněn od ledna 2019.

01.03.2019