V PROJEKTU PORT KAROLÍNA, PRAHA

V PROJEKTU PORT KAROLÍNA, PRAHA

 

Zadáním developera bylo vytvořit vzorový byt první etapy nadstandardního projektu Port Karolína. Byt byl navržen pro mladý bezdětný pár. Celkové ladění interiéru pracuje s kombinací přírodních barev a materiálů. Interiérem se prolínají detaily v měděné barvě. Originálními prvky interiéru jsou designová světla, dominantní hlavně v obývacím pokoji.

(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Anna Lacová, www.annalacova.cz; přihlašovatel: SKANSKA REALITY a.s., www.reality.skanska.cz)

Zadání ze strany investora

Zadáním pro návrh architekta bylo vytvořit vzorový být nadstandartního projektu v Praze 8 - Karlíně. Jednalo se o byt velikosti 3+kk. Byt byl jako vzorový určen pro mladý bezdětný pár. Úrovní vybavení měl reagovat na kategorii daného developerského projektu.

Velikost interiéru

Byt velikosti 3+kk s vlastní terasou. Výměra 82,6 m2

Celkové ladění interiéru pracuje s kombinací přírodních barev a materiálů. Kombinuje plochy v matném laku barvy taupe se světlým dřevodekorem, interiér doplňuje velkoformátový keramický obklad v jemné struktuře. Celek doplňují tapety, výrazná v obývacím pokoji s navazujícími jemnými v dalších místnostech, opět v přírodních odstínech. Pracovnu doplňuje velkoformátová černobílá fotografie. Jemnými akcenty se pak uplatňuje černá barva. Sedací nábytek je ve světlých odstínech. Interiérem se prolínají detaily v měděné barvě. Originálním prvky interiéru jsou designová světla, dominantní hlavně v obývacím pokoji.

Lenoška a jídelní židle v obývacím pokoji jsou netradiční a dodávají interiéru osobitý ráz. Barevně reagují na design dekorativních světel.

Mimo sedacího nábytku byl nábytek vyroben jako atyp dle návrhu architekta. Použité materiály se v rámci jednotlivých místností opakují, jen v pracovně je pak více použita černá barva.

Okna jsou doplněna textilními závěsy v přírodním odstínu doplněné římskými roletami v témže materiálu.

28.02.2019