VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VÍTĚZ KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

 

OBCHOD KRATOCHVÍLOVCI V PRAŽSKÉM OC QUADRIO

Obchod Kratochvílovci v OC Quadrio v Praze nabízí ušlechtilé destiláty a vína z celého světa. Láhev se proto stala základním modulem. Návrh měl navodit atmosféru sklepů, kde destiláty a vína zrají.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Štěpán Braťka a Radek Šíma, Atelier 6, s. r. o., www.a6.cz)

Autoři navrhli žebra z březové překližky, kterými zaklenuli prostor obchodní jednotky. Žebra tvoří jednu multifunkční strukturu, jejíž základní funkcí je vystavení nabízeného zboží a zároveň jeho uskladnění. V přední části obchodu o ploše 67 metrů čtverečních se struktura zahýbá a vytváří barový pult pro degustaci nabízených nápojů, který je zavěšen na dvou táhlech z betonářské výztuže. V zadní části se žebra proměňují ve stůl s vystaveným zbožím. Nohy stolu jsou vyrobeny z černě natřené žebírkové oceli.

 

Interiér je zakončen černou nábytkovou stěnou s proskleným humidorem z cedrového dřeva pro prezentaci doutníků, dvěma nikami a integrovanými dveřmi do zázemí obchodu. U vstupu je umístěno v prostoru stojící pracoviště obsluhy prodejny s pokladnou. Přemístitelný horizontální regál na kolečkách stojí volně v prostoru.

 

Rozvody klimatizace, vzduchotechniky a požární vody ponechali autoři přiznané nad podhledem z dřevěných žeber. Zázemí obchodu tvoří čajová kuchyňka, menší sklad a WC pro zaměstnance. Podlaha prodejny je z cementové stěrky.

 

Obchod Kratochvílovci byl v říjnu roku 2015 uzavřen, jeho menší verzi je možné navštívit v Centru Černý Most v Praze.

13.04.2016