VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE

 

REKONSTRUKCE BYTU KAFKOVA, PRAHA

V intimním bytě společnosti Holečkova Apartments, určeném pro krátkodobé pronájmy, docílili autoři dynamicky proměnlivého interiéru. Hlavní součástí historického nárožního bytu je velký obytný prostor s kuchyní i ložnicí v jednom, kterému dominuje otočná postel.
(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA.  Adam Jirkal, atelier SAD s. r. o., www.ateliersad.cz)

Tvůrci využili prostor do posledního centimetru a navrhli rafinované řešení s hotelovým komfortem. Dominantním prvkem celého projektu je otočná postel – kruhové lůžko jako kinetický objekt, jako sochařská instalace, která dovoluje bezprostřední změnu podoby obývacího pokoje a ložnice ve vzdušný salón. Postel tvoří dřevěná kruhová základna s vysokou zaoblenou apsidou. Pouhým pootočením o 180 stupňů nechá tato zvýšená pelest vzniknout elegantní zaoblené prostorové příčce, která v okamžiku skryje rozestlané lůžko a zcela změní interiérový dojem.

 

Podobným způsobem přemýšleli architekti i o šatně, kterou pojali jako obrovský výsuvný šuplík. Kuchyně je vybavena na míru vytvořenou dvouúrovňovou linkou přecházející v jídelní stůl. To vše na šesti hliníkových nohách připomínajících přistávací konstrukci vesmírného modulu.

 

Na rekonstrukci spolupracoval Ing. arch. Vítek Markvart.

13.04.2016