VÍTĚZ KATEGORIE - CENA GENERÁLNÍHO PARTNERA VELUX

VÍTĚZ KATEGORIE - CENA GENERÁLNÍHO PARTNERA VELUX

 

CHATA S BAZÉNEM V ORLICKÝCH HORÁCH, ČENKOVICE

Novostavba horské chaty s bazénem, finskou saunou, posilovnou, domácím kinem a vinárnou slouží k rekreaci rodiny majitelů a nachází se v ní i pět pokojů pro hosty. Interiér chaty je jednoduchý, nadčasový a účelně přizpůsobený místu. Převažující dřevo je doplněno neutrální šedou, černou a bílou s barevnými akcenty žluté v apartmánech pro hosty, červené v dívčím pokoji a modré v chlapeckém pokoji.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Magda Stolková, MAG DESIGN, www.magdesign.xyz)

Novostavba horské chaty se nachází v Čenkovicích v Orlických horách. Chata s bazénem, finskou saunou, posilovnou, domácím kinem a vinárnou slouží k rekreaci rodiny majitelů a nachází se v ní i pět pokojů apartmánového typu, které je možno si pronajmout.

Zadáním investora bylo vytvořit jednoduchý, nadčasový a účelný interiér.

Masivní dřevostavba na zděném 1.PP je postavena ze smrkových CLT panelů. Nosný systém stěny je tvořen v celé ploše dřevěným materiálem, který je vždy z jedné strany pohledový. Stropní trámy a podhledy jsou také z masivního smrkového dřeva. Z toho vychází celkový koncept interiéru. Nepohledové stěny jsou obloženy smrkovou biodeskou a z biodesky je vyrobena také většina nábytku, který je z 95% atypický, a dveře v obou nadzemních podlažích. Při řezání panelů vzniklo množství velkých zbytků, které byly využity pro výrobu lavic, barové desky, jídelního stolu a zábradlí.

Na podlaze v 1.PP, bazénu a koupelnách je položena velkoformátová keramická dlažba, ve vstupních prostorách celoplošný čistící koberec a ve většině ostatních místností je masivní dubová podlaha. V ložnici majitelů, dětských pokojích a domácím kině je celoplošný koberec.

Stěny v 1.PP jsou omítnuty a opatřeny bílým nátěrem, stropy byly ponechány v surovém betonu. Pouze stěny vinárny byly z důvodu zútulnění prostoru obloženy biodeskou.

Převažující dřevo je doplněno neutrální šedou (dlažby a obklady, dveře v 1.PP, kuchyně, sedací souprava, koberce), černou (konstrukce schodů, kovové podnože stolů a lavic, svítidla, vypínače a zásuvky) a bílou barvou (kuchyně v hlavním obytném prostoru, zařizovací předměty) s barevnými akcenty žluté v apartmánech, červené v dívčím a modré v chlapeckém pokoji.

Kuchyně v hlavním obytném prostoru je bíle lakovaná s antracitovou pracovní deskou z vysokotlakého laminátu v tloušťce 10 mm. Ze stejného materiálu je i nika v nábytku ve vinárně vyrobeném opět ze smrkové biodesky.

Kuchyně v apartmánech mají dvířka z vysokotlakého laminátu v matném provedení s nano úpravou proti ušpinění, který je ve světlejším odstínu použit také na dveřích v 1.PP.

Pod masivní dubovou deskou jídelního stolu v obytném prostoru je ukryt kulečník.

Těleso krbu bylo vestavěno do dřevěné stěny s úložným prostorem a obloženo černým ocelovým plechem, z něhož je i vyložení niky na dřevo.

Svítidla byla zvolena v jednoduchém designu převažujících černých válečků. Některá byla vyrobena atypicky ve spolupráci s firmou Ateh.

Spolupráce s klienty byla velmi příjemná a díky jejich neobvykle vstřícnému a aktivnímu přístupu nedošlo k téměř žádným kompromisům.

16.04.2018