VINTAGE FLAT, PRAHA

VINTAGE FLAT, PRAHA

 

Byt byl navržen jako útočiště před okolním světem, jako místo pro občasné přespání. Jedná se o městské bydlení s krásným výhledem na řeku a s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále. Interiér bytu představuje mozaiku zážitků a vzpomínek z cest, trochu etno, trochu Japonsko a wasabi a také trochu laid back z Nového Zélandu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Jana Šandallová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com)

Náš první společný projekt bylo bydlení v Modřanech, moderní rodinný dům, kde hlavní motto znělo propojit bydlení se zahradou, "bydlení venku", de facto byt na zahradě, a tomu jsme podřídili všechno. Velmi se to povedlo, cítili jsme proto chuť pokračovat spolu dále. Nakonec, důkazem je mnoho článků v mediích s ohlasy čtenářů.
Byt v Barrandovských zahradách. Tentokrát šlo o to získat bydlení ve městě, co nejlepší možné místo. Takový byt, útočiště když chcete být chvilku sami nebo máte bohatý večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Barrandov je proto trochu jiný příklad pohodového bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady. Je to městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále, byt s velkými okny otevřený přes den slunci a v noci vybízející k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční Prahy. Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a velkým proskleným obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světě, cítili jsme velkou potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin, kultur kde jsme byli a které nás baví a naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je naše životní inspirace.

Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z našich cest, trochu etno, trochu Japonsko a wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu. Krásně se tak podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy do jediné originální atmosféry pohodového bydlení. Nicméně, je to pořád bydlení v moderním městském bytě, v současném nadčasovém designu by www.atelierkunc.com, což znamená hlavně příběh plný emocí.
Mimo jiné: tónované stěrky na stěnách, bělené dřeva na podlaze, oblíbené design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s týkovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu, to vše jemně a postupně doplňované menšími dekorativními kousky svícnů, váz, dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech návrzích a realizacích Atelieru Kunc Architects i tady byla použita linka autorského designu, na které se podílí celý tým, tady pod vedením Michala Kunce a Jany Šandallové. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako atypy, originály pouze pro tento prostor. Hlavní artový prvek je "Vintage", kuchyňský box, vytvořený z několika materiálů travertinu, mramoru, lakovaných povrchů, světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.

03.03.2020