VINOTÉKA ROCKWINE, BRNO

VINOTÉKA ROCKWINE, BRNO

 

V novostavbě na rušné Vídeňské ulici v Brně vznikl podnik, kde si daly vášnivé rande dobré víno s rockovou hudbou. Během realizace novostavby zde stavaři objevili pozůstatky ranně středověkého sídliště se základy vzácné rotundy. Právě kruhový půdorys sakrální stavby se stal pro architekty hlavní inspirací při tvorbě interiéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Habina, ATELIER HABINA s.r.o., www.habina.cz)

Vinotéka vrací život rotundě z 11. století v rockovém aranžmá

Příběh vinotéky Rockwine začal, když zde během realizace developerského projektu stavbaři objevili pozůstatky ranně středověkého sídliště i se základy vzácné rotundy. Impuls místa zapůsobil, takže nadšení investora a nápad architektů nyní dovoluje návštěvníkům vinotéky obdivovat fragmenty jejího zdiva skrz prosklené části podlahy.

A nejde jen o zajímavý archeologický klenot. Kruhový půdorys sakrální stavby díky paralele s kulturou vína vtisknul celému interiéru charakter a stal se jeho primární inspirací. Kruhový prostor rotundy znovu ožil - rezonuje ve tvaru prosklených podlahových vitrín, regálů i v elegantním levitujícím podhledu.

Nálada interiéru vychází z harmonie přírodního drásaného dubu podlahy a nábytku vsazených do vínově rudého prostředí stěn a marmolea. Bílý akustický podhled a světelný hranol baru celý prostor harmonicky odlehčují. Stěny sociálního zařízení obložila pikantními keramickými mozaikami Ivetta Fendrichová. Dynamickou, přitom intimní atmosféru vinotéky dokreslují skvělé fotoreportáže z rockových koncertů od Miloše Hlaváčka.

28.02.2017