VÍKENDOVÝ DŮM V RAKOUSKÝCH ALPÁCH

VÍKENDOVÝ DŮM V RAKOUSKÝCH ALPÁCH

 

Dům sloužící převážně k víkendovým návštěvám rodiny a přátel, a to zejména v lyžařské sezóně, zabydlely hlavně přírodní materiály a na míru vyrobený nábytek. Jedinečná atmosféra se majitelům neomrzí ani po letech užívání.
(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Martin Sladký, DE.FAKTO CZ, s. r. o., www.defakto.cz; přihlašovatel: DE.FAKTO CZ, s. r. o., www.defakto.cz)

Ve vstupním podlaží se nachází garáž, vstupní hala se zázemím a společenská místnost – vinárna. Ve vyšším podlaží je prostorný obytný prostor s kuchyní a jídelním koutem a v nejvyšším podlaží čtyři ložnice s koupelnami. Vzhledem k dřívější spolupráci investora se studiem de.fakto a Martinem Sladkým měl architekt pro návrh interiéru volnou ruku.

 

Interiér s užitnou plochou přibližně 340 m2 se nese v duchu přírodních materiálů. Stěny obytných prostor jsou obloženy kamenným obkladem, který je v kombinaci s velkoformátovou dubovou podlahou, jež se objevuje i na stěnách a na stropech. Tuto symbiózu dominujících materiálů doplňuje betonová stěrka, dubová drásaná dýha, surové železo a lakovaný nábytek v barvách bílá, antracitová a champagne.

 

Nábytek, volně navazující na truhlářské obklady stěn, je vyjma židlí a sedacích souprav v obytném prostoru autorský, vyrobený v dílnách de.fakto pod taktovkou architekta. Díky tomuto principu a vysokému důrazu na detail a návaznost jednotlivých řemesel pod koordinací autora návrhu se podařilo dosáhnout nekompromisních a velkorysých řešení. Citlivou složkou vytvářející jedinečnou atmosféru v kteroukoliv denní dobu je nepřímé osvětlení, ať již v rámci podhledů, nebo samotného nábytku.

 

Architekt při návrhu respektoval stávající charakter budovy, její přiznané konstrukce, výhledy a svým materiálovým pojetím a definováním jednotlivých prostor vytvořil uživatelům domu jedinečnou atmosféru, která je ani po letech nijak neomrzí.

09.03.2016