ZMĚNY PROSTORU PODLE NÁLADY, PRAHA

ZMĚNY PROSTORU PODLE NÁLADY, PRAHA

 

Moderně smýšlející pár si nechal navrhnout interiér přízemního domu v Čakovičkách ve velmi strohém stylu. Šedo-bílý interiér autoři rozjasnili výrazně žlutými prvky, černými doplňky a rostlinami. Chytré řešení domácnosti pomáhá dotvořit interiér pomocí několika osvětlení. Majitelé tak mohou měnit barevnost interiéru dle jejich momentální nálady.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek, DESIGNPRO.CZ, www.designpro.cz)

 

Přízemní dům v Čakovičkách patří moderně smýšlejícímu páru ve středních letech, který si přál velmi světlý až strohý styl bydlení. Jednoduchý a moderní šedo-bílý interiér se nám podařilo vkusně rozjasnit výrazně žlutými prvky, černými doplňky a rostlinami.

Celý dům protíná čistě bílá chodba s úložnými prostory prosvětlená francouzským oknem, která ústí do obývacího pokoje s kuchyní. Přesunutím jídelní části do přilehlé zimní zahrady nám vznikl prostor pro velkou kuchyňskou linku s vysněným dlouhým ostrůvkem a barovým posezením. Zimní zahrada přístupná z obývacího pokoje simuluje funkci jídelny a je hlavním místem setkávání rodiny.

Ložnice má prostornou šatnu a jejím dominantním prvkem je zářivě žlutá postel s jednoduchou nástěnnou dekorací. Namísto dětského pokoje je zde pokoj pro hosty s vlastní koupelnou.

Celý dům je vybaven tzv. chytrou domácností, která pomáhá dotvořit interiér pomocí několika módů osvětlení. Klienti si díky použití světlých materiálů mohou měnit barevnost interiéru podle jejich momentální nálady.

Venkovní terasa přístupná ze všech pokojů slouží jako prodloužení obývacího pokoje a nabízí možnost posezení. Funguje také jako brána do zahrady s bazénem a prostorem pro grilování.

01.03.2019