ŠVÉDSKÝ TINY HOUSE NA JIHU ČECH

ŠVÉDSKÝ TINY HOUSE NA JIHU ČECH

 

Inspirací ke stavbě tohoto malého domku vycházejícího z konceptu “tiny house” byl několikaletý pobyt ve Švédsku. Dřevostavba má obytnou plochu 26 m2. V minimalistickém interiéru ve stylu “hygge” jsou použity pouze přírodní materiály. Cílem bylo vytvořit radostné a bezstarostné bydlení ve shodě s přírodou.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Marcela Staňková a Tomáš Staněk, www.tinyvacation.cz)

Malý domek s obytnou plochou 26 m2 se nachází na kraji malé jihočeské osady, hned pár metrů od hranice lesa. Jedná se o dřevostavbu o rozměrech půdorysu 7,00 x 3,57 m. Fasáda je tvořena kombinací sibiřského modřínu a omítky.

Inspirací ke stavbě tohoto maličkého domku vycházejícího z konceptu „tiny house“ byl můj několikaletý pobyt ve Švédsku. Domek byl dokončen v roce 2019 v minimalistickém skandinávském stylu "hygge" kde jsou použity pouze přírodní materiály. Interiér je obložen smrkovými palubkami natřenými bílou voskovou lazurou. Schodiště zároveň slouží jako skříně a vytváří tak cenné úložné prostory. V horním patře se nachází malá ložnice, kde si můžete kvalitně odpočinout na dvoulůžkové posteli se zdravotní futonovou matrací. Dostatek světla nejen v tmavém zimním období zajišťuje LED osvětlení umístěné mezi krokvemi. Stolek u pohodlné pohovky je vyroben z dvou kusů kmene téměř stoletého dubu.  Cílem bylo vytvořit radostné a bezstarostné bydlení ve shodě s přírodou. Aby byla relaxace v přírodě dokonalá a člověk měl prostor jen pro sebe a své myšlenky, domek úmyslně neposkytuje technologie jako je wi-fi nebo televize. Domek je vytápěný podlahovým topením.

Ubytování nabízí vše, co člověk potřebuje k bydlení a relaxaci. V domku je plně vybavená kuchyně (varná deska s elektickou troubou, myčka a lednice s mrazákem), Přestože je koupelna docela malá, nabízí vše co byste v běžné koupelně očekávali.  U domku je přilehlá slunečná dřevěná terasa nabízející relaxační posezení s krásným výhledem na rybníček.

04.03.2020