STAROMĚSTSKÝ PENTHOUSE, PRAHA

STAROMĚSTSKÝ PENTHOUSE, PRAHA

 

Moderní neokázale luxusní a elegantní byt s velkorysým společenským prostorem vznikl ve dvou patrech v podkroví činžovního domu na Starém Městě. Obývací pokoj je vertikálně otevřen přes horní podlaží do krovu, aby se umocnila velkorysost a vzdušnost prostoru. Interiér byl navržen v utlumené černo-bílé barevnosti.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com)

  • Byt o velikosti 217m2 ve dvou patrech v podkroví činžovního domu na Starém Městě dokončený v listopadu 2019
  • Zadání investora bylo vytvořit moderní neokázale luxusní a elegantní byt s 2-3 ložnicemi a velkorysým společenským prostorem
  • Při vytváření dispozic byl kladen důraz na otevření obývacího pokoje vertikálně přes horní podlaží do krovu, aby se umocnila velkorysost a vzdušnost a zlepšily se celkové proporce prostoru.

Dále byl kladen důraz na vytvoření adekvátních úložných prostor, toto je často v interiérech podceňováno. V hlavní ložnici je prostorná šatna, ve vstupní hale je samostatná šatna na kabáty a pod schodištěm jsou ukryté výsuvné regály na obuv. V kuchyni a na ní navazující jídelně je dostatek skříní a v obývacím pokoji a na galerii jsou velké knihovny

  • Interiér je v utlumené černo-bílé barevnosti, založený na kontrastu teplejších odstínů tmavé šedo-hnědé a teplé světle-šedo-béžové. V celém interiéru se prolínají tyto základní materiály: bělený dub, mramor Calacatta, bílá stěrka, mořený šedo-hnědý dub a černý plech
  • Inovativní je využití galerie v hornim patře nejen jako komunikačního prostoru ale zároveň jako pracovny.
  • Původním záměrem bylo do skosené střechy nad obývacím pokojem umístit velká atelierová okna, ale to bohužel neprošlo schvalovacím procesem u památkářů. Museli jsme si vystačit pouze s menšími okny. Výsledkem je šachovnicová kompozice menších oken, která působí téměř jako sochařské dílo.
  • Koupelny jsou jako zbytek bytu vybaveny kombinací mramoru, bílé stěrky a tmavě mořeného dubu. Navíc jsou doplněny tapetami s motivem rostlin za prosklenou stěnou. Společně se zrcadly v koupelnách tapety vytvařují iluzi většího prostoru.

05.03.2020