SOUKROMÝ INTERIÉR (novostavba)

SOUKROMÝ INTERIÉR (novostavba)


BYT V MARINA BOULEVARD, DOCK, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Přáním rodiny s malým synem byl byt bez černé barvy. Ta je v interiéru skutečně jen výjimečně. Byt je zútulněn textiliemi, tapetami a osobitými prvky s přírodním charakterem. Majitelé mají rádi přírodu, hory a turistiku, což se promítlo i do interiéru. Neutrální barevný základ doplňuje dubová dýha a dřevo, zemité barevné tóny, stěrky a tapety.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com)

RODINNÝ DŮM V ÚDOLÍ DYJE, ZNOJMO

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Na svažitém terénu v proluce mezi rodinnými domy vyrostl dům, který je navržen na půdorysu úzkého obdélníku s orientací na sever. Krásné výhledy do údolí řeky Dyje a na protilehlé skalní svahy jsou největší devízou obytného prostoru. Světlý interiér s moderními designovými doplňky je v kontrastu se zelenými plochami, které dům nejen obtékají, ale také pokrývají v podobě zelené střechy.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař, Norbert Walter, KUBA&PILAŘ ARCHITEKTI s.r.o., www.arch.cz/kuba.pilar)

VILA PRO ŠÉFKUCHAŘE V TRÓJI, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Nový domov pro tříčlennou rodinu bylo třeba upravit podle rozložení funkcí bydlení do jednotlivých podlaží. Přáním majitele bylo přenést do interiéru staré tkané perské koberce, což inspirovalo autory k vytvoření konceptu na bázi tkaných textilií. Převládajícím materiálem v interiéru je dubové dřevo. Harmonii zemitých barev narušuje akcent pestrých koberců, barevných tapet a designových solitérů.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Václav Derner a Silvie Derner, CODEIN, www.codein.cz)

VZDUŠNÉ MĚSTSKÉ BYDLENÍ, BRATISLAVA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dynamická a prakticky založená rodina s malým dítětem si našla nové prostorné bydlení v širším centru metropole. Komfort bydlení v rodinném domě toužili přenést i do prostoru nového bytu a vytvořit v něm pohodlné a funkční zázemí pro tři generace. Technické povrchy se prolínají s přírodními, v interiéru dominují teplé tóny dřeva, které jsou doplněny šedými a bílými odstíny.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Mgr. art. Marianna Markusková, Ing. arch. Vladimír Netík, MgA. Beáta Buchtová, MUUR s.r.o., www.muur.sk)

MEZONETOVÝ BYT V AREÁLU OBECNÍ DVŮR, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Byt je navržen pro manželský pár, sběratele umění, majitele velké knihovny a klavírního křídla. Snahou autora bylo, aby vloženými úpravami interiéru nebyla zničena krásná betonová hrubá stavba. Přízemí je navrženo jako jeden co nejméně členěný prostor. Patro je děleno na pánskou a dámskou část. Galerijní systém osvětlení dává vyniknout uměleckým dílům a designovým solitérům.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Rudolf Netík, RN ARCHITEKTONICKÝ ATELIER, www.rudolfnetik.com)

 

BYT PRO MLADÝ PÁR, BOJNICE

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Majitelka měla jasnou představu o bydlení již od samého počátku, zejména co se týče osobitého stylu a barevnosti. I když se jednalo o novostavbu, bylo třeba udělat v bytě drobné úpravy. Atypické řešení pro design kuchyně, šatny a koupelny bylo navrženo tak, aby tyto prostory působily zajímavě a nekonvenčně. Designová koupelna byla na přání investora spojena s denní zónou.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Erik Pastucha, STUDIO E, s.r.o., www.studioe.sk)

APARTMÁN TEE HOUSE, ČELADNÁ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

V rámci developerského projektu vznikl interiér, který měl přes minimalistickou linku prvky blízké k místní přírodě Beskyd. Dispozice apartmánu je vzhledem k výhledům ideální, dlouhý obdélníkový půdorys za sebou řadí jednotlivé místnosti. Prostor s elegantní horskou atmosférou kombinuje minimalistické prvky betonu a skla s typickými horskými prvky: ovčí kůží, dřevěnými špalky či latěmi.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Romana Mališ Bílková, RMBA ARCHITEKTI s.r.o., www.rmba.cz)

VILLA PUZZLE, BRNO

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem návrhu bylo vytvořit dům, který bude orientovaný do zahrady a poskytne majitelům co nejvíce soukromí od okolních domů a ulice. Dům, který bude maximálně otevřený a přitom vzájemně propojený, tak vznikl koncept “puzzle”. Interiér kombinuje travertin, dřevo ve výrazném odstínu a jednolitou světlou podlahu. Tento koncept doplňují prvky v šedých a černých tónech.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Lazarov, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu)

BYT PRO MLADOU RODINU, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladá rodina toužila pořídit si velkorysé a důvtipné bydlení se zajímavým řešením interiéru a zajištěným komfortem. K tomu architekt zvolil výtvarný koncept “jedním tahem v jedné barvě”. Většina vybavení interiéru byla navržena na míru za použití čtyř základních materiálů: lakované MDF, umělého kamene, dřevěné podlahy a béžové koženky. Originalitu prostoru doplňují fotografie natištěné na zrcadle.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Filip Hejzlar, DE.FAKTO DESIGN s.r.o., www.defakto.cz)

DŮM UPROSTŘED LESŮ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Milovník přírody s pozemkem uprostřed lesů si přál mít svoji chatu, která by byla v úzkém kontaktu s okolním lesem, byla by ekologická a s fotokomorou, kde tráví dlouhé zimní večery. Na konstrukci byl vybrán konopný beton, se kterým nejsou v České republice velké zkušenosti. Interiér je navržen tak, aby návštěvník mohl proplouvat prostorem a zcela splýval s okolní přírodou.  

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Lina Koníček Bellovičová, www.linabellovicova.cz)

NADČASOVÉ BYDLENÍ V PRŮHONICÍCH

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Prvním krokem návrhu interiéru bylo celkové pročištění dispozice, vytvoření zajímavých průhledů a maximální propojení domu se zahradou. Světlé tóny barev autoři kombinují s detaily starého dřeva a autorskými originálními artovými kresbami. Celým interiérem prostupuje pozitivní emoce a přátelská atmosféra plná odpočinku.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Petr Tesař, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com)

CHALUPA KAMENNÝ PŘÍVOZ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Třípodlažní chalupa zasazená do svahu je klasicky rozdělena na technické podzemní patro s prostorem, kde bude vybudována dílna a hostinský pokoj. Přízemí s hlavní obytnou místností a kuchyní dominuje krb umístěný v prostoru. V posledním patře vznikla kromě ložnic i terasa s krásným výhledem. Hlavní roli v interiéru hraje dubové dřevo na podlaze a obkladech stěn, které je v kontrastu s pohledovým betonem.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Zuzana Ohrablová, GIGA LINE s.r.o., www.gigaline.cz)

ŘADOVÝ DŮM S BAZÉNEM NEDALEKO HRADU, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Návrh interiéru si díky dispozicím domu žádal vestavěná a atypická řešení, aby mohla být vyslyšena přání klienta. Vzhledem k velikosti prostoru bylo třeba sdružovat funkce a vymýšlet nestandardní řešení. I když se jedná o novostavbu, byl proces mnohdy podobný rekonstrukci. Po předání od developera bylo nutné i bourání a některé navrhované změny již nebyly možné.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavla Knelleken a Dipl.-Ing. Mike Knelleken, JESTICO+WHILES, www.jesticowhiles.com)

BYT V KOLBENCE, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investor je individualita, má rád netradiční řešení, a proto se nespokojil se standardem developerských projektů a požadoval originální a funkční interiér. Industriální duch lokality se podařilo vtělit i do interiéru. Použité materiály jsou odolné a nadčasové. Nic není použito samoúčelně jako dekorace, vše plní svou funkci.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Kocich, ARCHIGRAF, www.archigraf.cz)

DŮM PRO DOROTKU

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Nové bydlení pro mladou rodinu má dva určující výrazové prvky – betonový strop a dřevěnou olejovanou podlahu. Autoři kladli důraz na neutrální barevnou paletu nábytku s hravými detaily. Malá slečna má ve svém království sestavu se dvěmi nikami, z nichž jedna je ve tvaru archetypu domu i s komínem a vnitřním oknem. Čelo postele s magnetickou popisovatelnou fólií dotváří nekonečný dětský kreativní prostor.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Miroslav Stach a Jana Stachová, BOQ ARCHITEKTI, s.r.o., www.boqarchitekti.cz)

BYT JASAN A MRAMOR

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Novostavba na okraji města se zahrádkou se stala pro majitele ideálním místem k odpočinku od každodenního pracovního shonu, ruchu velkoměsta i společenského života. Autoři navrhli nadčasový interiér, který bude možné v budoucnu lehce obměňovat podle situací, které s sebou život přináší. Světlý, lehký a elegatní interiér je tvořen kvalitními materiály v minimalistickém provedení.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor: Ing. arch. Anežka Papoušková a Ing. arch. Petr Klaška, AAYE, www.aaye.cz; přihlašovatel: LE BON, spol. s r.o. www.lebon.cz a AAYE, www.aaye.cz)

BYT PRO MOŘEPLAVCE, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Interiér bytu zcela odráží životní styl rodiny se dvěma malými dětmi, která absolvovala dvojí přeplutí Atlantiku na plachetnici. Dominantní pro investory byl pocit vzdušnosti, světlé barvy a vůně dálek a nekonečného obzoru. To vše se autoři návrhu snažili otisknout do interiéru bytu. Bílý základ interiéru je doplněn v dětském pokoji dekorem břízy, odstín navy blue se v drobných detailech line celým prostorem.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: MgA. Lenka Juklíčková a BcA. David Navrátil, OBLIQO DESIGN s.r.o., www.obliqo.cz)

REKREAČNÍ CHATA U PRAHY

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Jednotícím prvkem projektu je využití pečlivě vybraných a sladěných materiálů – dekorativní dlažby a nástěnných obkladů nejen v interiéru, ale i ve venkovní kuchyni. Moderní novostavba v současném stylu odkazuje na původní chatu majitelů, kterou využívali pro letní pobyty v přírodě. Dispozice obytného prostoru je otevřená, obývací část je propojena s kuchyní, jídelnou a venkovní terasou.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Kristýna Bělohradská, BĚLOHRADSKÁ TOMSOVÁ ARCHITECTS)

BYT S VÝHLEDEM NA METROPOLI NA DUNAJI, BRATISLAVA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři interiéru, kteří jsou současně i investory, navrhli funkční vzdušný interiér za použití kvalitních materiálů a dostatku denního světla. Kombinace pohledového betonu, dřeva a přírodního kamene se prolíná celým bytem. Je nevtíravá a dává možnost se soustředit na umělecká díla a krásný výhled na město. Barevnost jednotlivých prvků a doplňků v bytě je sjednocena do neutrální černé barvy.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Katarína Moneva a Metodiy Monev, spolupráce Kalin Cakov, Ján Obušek, CAKOV & PARTNERS, s.r.o., www.cakovandpartners.sk, www.instagram.com/monevaarchitekt)

BYT OBKLOPENÝ TERASOU, HOROMĚŘICE

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Byt v posledním podlaží developerského projektu je obklopen ze všech stran terasou. Po drobných úpravách se majitelé rozhodli pro elegantní, útulný a osobitý interiér v teplých tónech. Výrazným prvkem interiéru je použití dekorativních cementových stěrek a netradiční detaily a doplňky. Tmavší hnědý dekor autorka kombinuje s béžovou, šedou a bílou barvou a osvěžuje černými a mosaznými kovovými prvky.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com)

LUXUSNÍ DŮM VE SVAHU, JAROMĚŘ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investoři toužili po vzdušném, prosluněném a praktickém interiéru s přírodními materiály, který poskytne zázemí a klid rodině s malými dětmi. Interiér byl maximálně propojen s exteriérem, již od vchodových dveří je přímý pohled do otevřené krajiny. Z materiálového hlediska je dům řešen nadstadardně, truhlářské prvky byly vyrobeny na míru. Barevnost dodávají interiéru zvolené tapety a textilie.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Martin Náhlovský a Ivana Šustrová, MASTER DESIGN s.r.o., www.master-design.cz)

PINK DREAM V PRAŽSKÉM BYTĚ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

I když nebylo možné měnit nové dveře a podlahy od developera, úkol pro autora byl jasný – vytvořit nápadný interiér, který nejde nikde najít. Hra barev v interiéru je intenzivní. Růžová symbolizuje něhu, volnou mysl a energii. Na přání klienta bylo použito velké množství chromových detailů jako funkčních částí nábytku i jako dekorace. Dispozičně byla ložnice přeměněna v šatku a v obývacím pokoji vzniklo pracovní místo.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Alex Brut, www.de-brut.com)

DŮM S KRBEM, KRASOVÁ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dvoupodlažní dům se sedlovou střechou se nachází v krásné krajině nedaleko Moravského krasu. Hlavní dominantu tvoří krb a obložení v čele obývacího pokoje. Prostor je čistý a navazuje na venkovní terasy se zahradou. V interiéru jsou použity jednoduché materiály. Dezén kouřového dubu je doplněn bílými lakovanými plochami. Celý interiér působí moderně a vzdušně.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Michal Kristen)

BYT WALTROVKA, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladý pár s pejskem si nechal navrhnout interiér tak, aby se v něm v budoucnu komfortně cítila i čtyřčlenná rodina. Autoři striktně rozdělili denní a noční část bytu. Ložnicová část byla více uzavřena a dětské pokoje dostaly novou proporci. Denní část byla v co největší míře otevřena. Barevné a materiálové vyznění je spíše chladné, s důrazem na materiály jako je pohledový beton, kov a tmavé dřevo.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Dostál, spolupráce Lukáš Juřina, DMAE ARCHITECTS, www.dmaearchitects.com)

INTERIÉR RODINNÉHO DOMU, HOROMĚŘICE

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Největší výzvou pro návrh interiéru byl hlavní obytný prostor, který je hodně vzdušný a prosklený, a proto byla vytvořena částečná centrální stěna, která místnost opticky rozděluje. Celkový styl se nese ve jménu jednoduchosti, charakteristické jsou čisté linie, kombinace bílé, dubového dřeva a černých detailů. Interiér ostatních prostor a pokojů se drží jednoduché linky a materiálově respektuje tutéž kombinaci.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zuzana Strouhalová, PLATFORMXXXY, www.platformxxxy.cz)

RODINNÝ DŮM S VÝHLEDY, HEROLTICE

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Všudypřítomné výhledy do krajiny tvoří hlavní dekoraci domu a určují jeho atmosféru. Dynamická proměna přírody bez přestání naplňuje dům, každá místnost je komponována jako jedinečný výhled, který architektura pouze rámuje. V ideální souhře architekta a investora vzniklo kvalitní rodinné bydlení, jehož interiér byl pečlivě rozdělen na společenskou zónu a ložnicový trakt.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor: Ing. arch. Martin Klimecký, www.architekt-klimecky.cz; přihlašovatel: DORSIS s.r.o., www.dorsis.cz)

SPLNĚNÍ SNU V DOMĚ VE VELKÉ BYSTŘICI

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investorka si přála žít ve vysněném domě s praktickým designem a vysokou kvalitou použitých materiálů. Dominantou interiéru je přírodní italský kámen, osm set milionů let starý pegmatit. Osobitý styl se odráží jak v použitých materiálech, tak v detailech, které podtrhují harmonii celého interiéru. Celý dům je zahalen do šedé barvy, nechybí dekorativní stěrky, tapety s minimalistickým vzorem a dezén dřeva.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Mgr. Eva Heinzová a Ing. Jakub Komárek, PEARL-DESIGN s.r.o., www.pearl-design.cz)

VILA NA KOPCI

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dům je koncipován jako bungalov a je rozdělen na čtyři části: obytnou část, klidovou část, wellness a garáž. Přáním investora byl praktický interiér, ve kterém budou využity nejmodernější technologie a který nabídne různorodý prostor se zajímavými designovými doplňky. Velký důraz byl kladen na detaily a preciznost provedení řemeslných prací.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Martin Bodlák, DARA INTERIÉR s.r.o., www.dara-design.cz)

BYT S PROSKLENOU PŘÍSTAVBOU NA TERASE

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Po odchodu dospělých dětí si manželé přáli byt s větším společenským prostorem, s velkou kuchyní a jídelnou, kde by mohli trávit čas s přáteli a rodinou. Základní změnou bylo vybudování prosklené přístavby na polovině příliš velké terasy. Nově vzniklý obývací pokoj zvětšil obytnou plochu a současně celý byt propojil s exteriérem a dodal mu atmosféru “stálého pobytu na terase”.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ivana Dombková, I. D. ARCH s.r.o., www.id-arch.cz)

VZOROVÝ BYT REZIDENČNÍHO PROJEKTU PARVI CIBULKA, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Víceúrovňové řešení vzorového bytu a jeho konstrukčních principů bylo navrženo a vyzkoušeno ještě před spuštěním celkové adaptace objektu bývalé továrny Meopta na bytový dům. Prostor je pomyslně rozdělen na tři části. Do interiéru se promítá industriální stopa místa, a to volbou materiálů, detailů, barevnosti povrchů i nábytku.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor: Doc. ing. arch. Jakub Cigler, Ing. arch. Tereza Ciglerová, Ing. arch. Bohuslav Šenkýř, Ing. arch Lukáš Vacovský, Ing. Tomáš Bíma, Ing. Ondřej Hec, Ing. Martin Vítek, Ing. Anna Salingerová, Ing. Štěpán Holas, Ing. Petra Huňková, Ing. arch. Ján Ferenčík, JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, a.s., www.jakubcigler.archi; přihlašovatel: YIT STAVO s.r.o., www.yit.cz)

VILA HORSKÝ PARK, BRATISLAVA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Stavba navazuje na funkcionalistickou tradici bratislavských vil a má za cíl reprezentovat luxusní bydlení v kontaktu s přírodou. Požadavkem investora bylo maximální propojení exteriéru a interiéru, které se odehrává v několika rovinách. Minimalistický vnější výraz vily mění směrem dovnitř svůj charakter a stává se útulnějším. V interiéru dominují kvalitní přírodní materiály.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ján Kukuľa a Romana Kukuľová, spolupráce Pavel Kosnáč a Martin Križan, ATELIER 008 s.r.o., www.atelier008.sk)

ROUBENKA U TŘÍ SKŘÍTKŮ, ČERVENÁ VODA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Roubená stavba ze smrkového dřeva byla navržena ve stylu moderního venkova jako rekreační chalupa pro majitele, jejich rodiny a kamarády. Z tohoto krásného místa na pomezí Orlických hor a Jeseníků se chystají objevovat blízké i daleké okolí na kole, pěšky či na běžkách. Kouzelná příroda okolo roubenky inpirovala autorku interiéru k motivu skřítků a jejich propojení s domem.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Šárka Horáková, MONTESARA INTERIORS, www.montesara.cz)

DŮM S VÝHLEDEM NA PÁLAVU

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Na okraji malé moravské obce v sousedství převážně katalogových domů byl ve svažitém terénu postaven moderní dům s polozapuštěným atriem. Pohodlný výstup do zahradní části je nejen z přízemí, ale i z podkroví. Jednotný funkční celek interiéru a exteriéru poskytne majitelům příjemné bydlení s velkým technickým zázemím a úložnými prostory. Ústředním motivem domu je sochařsky pojaté schodiště.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Václav Navrátil, Jan Sedláček, David Korsa, Jan Gadziala, SENAA ARCHITEKTI, s.r.o., www.senaa.cz)

RODINNÝ DŮM V BRNĚ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Interiér novostavby pro rodinu s malými dětmi je koncipován tak, aby jej bylo možné snadno obměnit, zejména co se osobních detailů týče. Je bezpečný, snadno udržovatelný a působí klidným dojmem. Barevně a materiálově nenabízí žádná extravagantní řešení, ale neutrální prostředí. Dezén dubového dřeva je kombinován s bílou barvou, černými detaily a výraznější tapetou.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Eliška Šafránková, ARCHITEKTKA ELIŠKA ŠAFRÁNKOVÁ, www.eliskasafrankova.cz)

BYT FARÁŘSTVÍ, HRADEC KRÁLOVÉ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Ke konceptu interiéru měla investorka tři vstupní požadavky: zachovat tmavou podlahu, zakomponovat do ložnice obraz investorky a najít v interiéru místo pro její oblíbenou sochu. Materiálově je ořechová podlaha doplněna speciálním hnědým plechem, bílými lakovými plochami, cementovou stěrkou, béžovou kůží čalounění a bílými omítkami.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Mackovič a Ing. arch. Ivona Náterová, MACKOVIČ ARCHITECTURE s.r.o., www.mackovic.cz)

AFRICKÉ VZPOMÍNKY V DOMĚ NA ČELADNÉ

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Na svažitém beskydském pozemku s krásným výhledem na masiv Ondřejníku byl postaven jednopodlažní dům s nadstadardní výškou obývacího prostoru. Opticky je rozdělen na tři celky: obytnou, klidovou a technickou část. V interiéru jsou použity zejména přírodní materiály s minimálními povrchovými úpravami. Dlouhodobý život investora v Africe a cestování po světě ovlivnily vybavení interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Adam Weczerek a Ing. arch. Martin Materna, WMA ARCHITECTS – SDRUŽENÍ, www.wmarch.cz)

RODINNÝ DŮM PRO MLADOU RODINU, VYŠKOV

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Prostorný rodinný dům navrhli autoři tak, aby se v něm klienti cítili dobře, aby místnosti byly vzdušné, ale ne příliš prázdné. Řízení domu chytrou domácností a použití moderních technologií bylo samozřejmostí. Velké množství dřeva doplňují světlé barvy. V interiéru je také zakomponovaná stěna, ne kterou je možné psát. Pro navození útulné atmosféry budou na zbylých stěnách umístěny rodinné fotografie.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. Barbora Burešová, MOODEN s.r.o., www.mooden.design)

BYT V PÁNSKÉM STYLU V AREÁLU WALTROVKA, PRAHA

27.03.2021
ilustrační obrázek

 

Čistý, jednoduchý a originální interiér je téměř celý obklopen prostornou terasou s výhledem. Návrh vychází z industriální minulosti lokality. Použité autentické materiály jsou prezentovány v jejich surové podobě – betonová a epoxidová stěrka, černé prvky, kovová svítidla, kravská kožešina. Velké množství živých rostlin celý prostor zútulňuje.

(kategorie: Soukromý interiér - novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE&INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com)