SMÍCHOVSKÁ DŽUNGLE, PRAHA

SMÍCHOVSKÁ DŽUNGLE, PRAHA

 

Ve vnitrobloku staré smíchovské zástavby byla postavena novostavba, což bylo určující pro to, jak bude interiér vypadat. Moderní pánský byt kombinuje nové trendy se starými prvky a materiály, které odkazují k historizující zástavbě. Ústředním motivem a dekorujícím prvkem jsou rostlinné dekorace a jejich motivy.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN, www.brunetti.cz)

Byt na pražském Smíchově se nachází ve vnitrobloku staré zástavby, přesto že se jedná o moderní novostavbu. Toto bylo určující i pro myšlenky o tom, jak bude návrh vypadat. Celkově jsem volila moderní panský styl (zadavatelem je muž), v kombinaci s několika prvky a materiály jako např. kovometal gold, které nesou odkaz k historizující zástavbě. Pro zachování optické velikosti a vzdušnosti prostoru, jsem volila zavěšený kuchyňský ostrůvek a nábytek, který je buď opět zavěšený nebo na navržených kovových podnožích, které se propojují s konstrukcí kolem digestoře. Jako ústřední motiv a dekorující prvek jsou rostlinné dekorace nebo jejich motivy. Ložnici se společným prostorem sjednocuje motiv tapety rostlinným dekorem tropických rostlin. Za kuchyňskou linkou bylo použito provedení WET systému, který je zalakovaný a vhodný pro udržovatelnou stěnu za pracovní deskou, neboť jsme se chtěli vyhnout použití obkladů či standardních kuchyňských panelů. Materiály ve formě stěrek a tapet nám propojují prostor kuchyně, která se stává navazující součástí celé místnosti a jen zastrčeným koutem.

Jako hlavní vizuální prvek je předstěna z plexi skla v obývací části pokoje. Je podsvícená LED pásky, které je možné stmívat a měnit barevnost, pro dokreslení nálady a atmosféry. Za plexisklem je instalace z umělých rostlin, ze kterých díky polopropustnosti plexi v kombinaci s prosvětlením, vystupují jejich obrysy. Stěna má mít efekt pokračujícího prostoru a navozovat pocit propojení obývacího pokoje např. se „zimní zahradou“. Dále pak navazuje na francouzské okno, kterým se vystupuje z bytu na balkon, orientovaný do vnitrobloku, osázeného zelení. Ústřední barvou prolínající se celým interiérem je odstín tmavě modré, použitý na různých materiálech. Zjemňujícím prvkem v interiéru jsou pak čalounění v sametovém provedení.

06.03.2020