SHOWROOM JOSKO S DYNAMICKÝM SCHODIŠTĚM, PRAHA

SHOWROOM JOSKO S DYNAMICKÝM SCHODIŠTĚM, PRAHA

 

Dominantou showroomu společnosti Josko je schodiště, které zaujme čistou linií a dynamickou šroubovicí. Představuje jakousi metaforu základní DNA celé firmy. Architekt Petr Kolář ze studia ADR přistoupil k interiéru s kreativitou sobě vlastní a rozčlenil prostor na několik funkčních i tematických částí.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor: MgA. Petr Kolář, ADR s.r.o., www.adr.cz, přihlašovatel: FIALA JOSKO PARTNER, s.r.o., www.inspiration-by-fiala.cz)

Díky velkorysému prostoru přes dvě podlaží (cca 950 m2) a světlé výšce pět metrů (v 1.NP) jsme zde dostali možnost realizovat showroom, ve kterém se kloubí high-endové produkty naší společnosti a partnerů s výjimečnou interiérovou architekturou z pera architekta Petra Koláře, který poznamenává; „Jako největší výzvu jsem vnímal vypořádání se s netradičním půdorysným tvarem budovy, který připomíná napnutou plachtu lodi a, i přes velké množství vystavených prvků, dodržet průhledy přes celý showroom, které dávají místu lehkost a světlost.“

Majitel společnosti Fiala Josko Partner pan Richard Fiala doplňuje; „Chtěli jsme vytvořit místo, které má atmosféru domova, místo do kterého se chcete vracet pro inspiraci, a až v druhém řádu je vnímán výstavní prostor. Naleznete zde různá tematická místa, jako například horský chalet, či vinný bar, a jiné, kde všechny vystavované produkty a materiály jsou zpracované tak, že tvoří celkovou součást interiéru a cítíte se zde jako doma.“

Jednou z dominant prostoru je schodiště ve vstupní hale. Můžete jej vnímat jako sochu, která svou ideou, tvarem a kvalitou zpracování reprezentuje DNA společnosti Josko a všech firem, které se podílely na vzniku showroomu.  Společnost Fiala Josko Partner již léta spolupracuje s těmi nejvýraznějšími odborníky kterými jsou společnosti BOOBA – distributor PROLICHT, INTERIA, LENA, WALLFACE, ELPRAMO, AVS INTEGRATION, M21M, GARADEL, jejich zkušenosti jsou prověřeny mnohými realizacemi výjimečných staveb a interiérů.  

FOTO: Filip Šlapal

08.04.2021