SHOWROOM ARTISTIQUE, BRNO

SHOWROOM ARTISTIQUE, BRNO

 

Projekt Artistique přesahuje základní pojetí designových showroomů. Klienti tu na jednom místě získávají přehled o nejlepších vybraných produktech a designových solitérech k vytvoření nadčasového interiéru. Odpadá tak nutnost navštívit velké množství showroomů, vše je představeno pod jednou střechou, kde si klienti ověří nejen kvalitu provedení, ale i to, jak k sobě jednotlivé kusy ladí.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Libor Procházka a Ing. arch. Jakub Křička, SOCORRO s.r.o., www.artistique.cz)

Poznejte ARTISTIQUE, projekt, který přesahuje základní pojetí designových showroomů. Jeho filozofie vychází z deprivace současnými minimalistickými trendy, odkazuje na znovuzrození plné harmonické dekorativní kompozice z designových soliterů a prémiových materiálů.

Návštěvou rezidenčního showroomu Artistique, klient na jednom místě získává celkový přehled o nejlepších bytových produktech partnerů, kteří benefitují na společném úsilí vytvořit souhru nadčasových prvků dekoru pro vytvoření interierového orchestru. 

Odpadá tak nutnost jednotlivě navštěvovat velké množství showroomů, zaměřených vždy na jeden daný segment, kde není možné ověřit, zda vybrané interiérové produkty budou vzájemně harmonizovat v zařízené bytové rezidenci.

Návštěvník si může v showroomu Artistique potvrdit kvalitu jejich provedení v navržené plné kompozici a vybrané produkty zakoupit.

Artistique vznikl v neorenesančním paláci, na náměstí Svobody v Brně. Byl postaven z nadace Valentina Gerstbauera, židovského obchodníka s luxusními látkami. Neorenesanční palác z roku 1902, jehož architektura oslavuje klasické řádové slohy, je významnou dominantou historického centra a poskytuje inspirativní prostředí pro dekorativní tvorbu Artistique, jako na počátku 20. století poskytla neorenesance pro secesní tvorbu a Art nouveau.

Designový bytový showroom vznikl propojením dvou bytových celků o rozloze 310m2. Při plánování dispozičního uspořádání bylo nutné konfrontovat soudobé pojetí vnitřního dělení s historickou hodnotou domu a jeho prostor, které zažily do značné míry v minulosti velmi necitlivé zásahy tvořící prostorové komplikace.

Vchodem do showroomu přes dvoukřídlé dveře s bezpečnostními prvky se ocitnete ve vstupní hale, kde Vaši pozornost upoutá honosný křišťálový lustr a třívrstvé látkové tapety. Vstupní halu podtrhuje travertinová podlaha z velkoformátových kamenných desek a pohodlné sofa s exkluzivním otomanem, čalouněnými látkou od Jean-Paul Gaultiera, ze kterých můžete zkoumat hloubku kresby unikátních podsvícených onyxových obrazů.

Jednací místnosti dominuje skleněný stůl, obklopený otočnými křesly se zakázkovým čalouněním, komodou se zrcadlovým medailonem a podsvíceným pásem přírodního onyxu, doplněný segmentovým křišťálovým lustrem. Společně s administrativní částí je orientována do centrálního náměstí moravské metropole.

Prostředí koupelny vytváří velkoformátové desky s kresbou smaragdových onyxových obkladů, exotická floristika, lustr s ornamentální kompozicí stínů, hedvábné závěsy.

Toaleta s elegantními černými doplňky je zdobena paprsky z romanticko funkcionalistického lustru. Celkovou kompozici dotváří zdobná mozaika s bronzovými motivy a floristikou.

Master ložnici kraluje ikonická postel čalouněná originální látkou od proslulého návrháře Kenzó Takady. Protipólem avantgardní postele je designový bar ve spojení s živým obrazem, doplněný čalouněnými křesly, reflektující dekor postele. Atmosféru dokresluje kompozice siluetních svítidel.

Průhled přes skleněné rameno odhaluje pojetí master koupelny v harmonické symbióze s ložnicí. Koupelna je umocněna ocelovou šatní skříní, jenž vyniká v tajemném prostředí velkoformátové dlažby. Prostoru dominuje koupelnový bar s křišťálovým topem a tapetou s motivem volavky podtrhující umělecký dojem koupelny.

Neotřelé pojetí kuchyně přejímá funkční formu designu. Ve středu prostoru vyniká dynamická kompozice jídelního stolu doplněná motivem tapety, na který navazuje zakázkové čalounění křesílek se stejným motivem. Celkový obraz utváří nadčasová závěsná svítidla z borosilikátového skla a masivní kamenný bar, jehož součástí je trojice vinoték.

Relaxační místnost poskytuje únik z městské džungle do přírody. Součástí propojení emocí je pohodlné sofa, tapety se zvířecími motivy a komodou, která ztvárňuje motiv kapky vody a nabízí v symbióze s pohovkou a spirálními reproduktory příjemný doprovod pro odpočinek.

Přes relaxační místnost vstoupíte do druhé ložnice & spa. Ložnice je umocněna soukromým spa se soliterní vanou a relaxační vyhřívanou lavicí, kde Vám sprchové hlavice dopřejí vodopád, mlhu i déšť v doprovodu relaxační hudby. Onyxové obklady v odstínu slonoviny kompozičně doplňuje umělecká floristika. Prostorné ložnici dominuje královská postel s prémiovým čalouněním s dvojící celokřišťálových lamp, jejichž prismy dokonale rozloží paprsky světla na jednotlivá spektra, která si pohrávají s temnými dubovými parketami.

Na ložnici navazuje obývací pokoj s neopakovatelnou atmosférou. Jeho součástí je soliterní kuchyně s kamenným barem ze zimbabwské strukturované žuly se skrytým ovládáním inteligentní domácnosti, jenž je osazená designovou řadou francouzských spotřebičů s čalouněnými barovými stolicemi.

Společenskou zónu dotváří sofa set s molekulární strukturou, která zrcadlí v individuálním návrhu svítidel v podobě monumentálního lustru s křišťálovými odlesky světel, nabízející náhled do různých alternativních realit. Sofa je doprovázena harmonií obrazu a hudby nejvyšší kvality v estetickém a technologicky dokonalém provedení. Soliterní otoman s motivy Paříže tématicky navazuje na zakázkový koberec a sametové závěsy. Samozřejmostí je toaleta pro hosty, kde si dvojice zrcadel pohrává s dimenzí prostoru. Tapety s elektromagnetickými vlnami ukrývají vchod do šatny se skrytou zárubní a designovým kováním.

V designovém bytovém showroomu Artistique jsou použité tradiční materiály - přírodní kámen, dřevo, český křišťál. Dekorativní prvky umocňují exkluzivní textilní tapety a hedvábné látky, použité v čalounění a závěsech. Do bytového interiéru byly individuálně navrženy solitéry kamenného a ocelového nábytku, onyxových obrazů a zakázkových křišťálových svítidel.

05.04.2021