SCHODY HOME BAR, PRAHA

SCHODY HOME BAR, PRAHA

 

V přízemí barokního domu na Zámeckých schodech pod Pražským hradem byl otevřen nový rodinný bar. Autoři při návrhu interiéru kladli důraz na původní historické prvky a dobové detaily. V domě objevili původní šestiúhelníkovou dlažbu, která se stala dominantou celého prostoru. Dominantou prostor je bar orientovaný směrem k hostům jako domácí kuchyně.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Roman Vrtiška a Vladimír Žák, VRTIŠKA·ŽÁK, www.vrtiskazak.com; přihlašovatel: SCHODYDY s.r.o.)

Tento rodinný bar se nachází na Zámeckých schodech pod pražským hradem. Je situován v přízemí barokního domu v soukromém vlastnictví rodiny majitele baru.
V době, kdy jsme byli klientem osloveni byl prostor v nutnosti rekonstrukce.
Design interiéru rodinného podniku Schody Home Bar byl vytvářen s akcentem na původní historické prvky, zachování dobových detailů a kvality místa. V domě jsme objevili původní šestiúhelníkovou dlažbu, která se následně stala dominantou celého prostoru. Vytvořili jsme z ní abstraktní mozaiku vycházející z motivu barokního zátiší s jídlem a pitím.
Tento motiv pak prochází celým prostorem v podobě podlahy a v místech hlavní místnosti tvoří zároveň dekoraci v lunetě. Ostatní stěny jsou, z důvodu respektu k místu a také k nutnosti mohutné opravy kleneb, nataženy, metodou stěrkování, hrubozrnným štukem.
Dominantou prostor je bar orientovaný směrem k hostům jako domácí kuchyně. Nevzniká tak přirozená bariéra, ale host i personál zůstávají na jedné straně. Podporuje se tím i domácí atmosféra baru. Jeho součástí je také mobilní element pro snažší obsluhu prostor při míchání drinků a okénkový prodej.
Vše je doplněno kvalitním dubovým nábytkem od české firmy TON, atypickou lavicí a skleněnými závesnými svítidly, svěšenými z jednoho místa uprostřed klenby, kde se nacházel původní přívod elektřiny.

03.03.2019