RODINNÝ DŮM V MALÉ SKÁLE

RODINNÝ DŮM V MALÉ SKÁLE

 

Hlavním motivem pro ztvárnění interiéru byl respekt k okolní přírodě a používání přírodních materiálů. Proto architekt zvolil jako nosné motivy dubové dřevo, lakované povrchy v odstímu bílé a béžové a obklad velkoformátovou keramikou v zemitém šedém dekoru. Citlivým prvkem je rovněž práce s nepřímým osvětlením, které dává velkoryse pojatému prostoru několik možných scén.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Filip Hejzlar, DE.FAKTO CZ, s.r.o. www.defakto.cz)

Investor mě oslovil v úvodu stavby. Stavební program domu byl dán projektem, nicméně i tak jsem investora přiměl k několika drobným dispozičním změnám. Zvětšil jsem WC u vstupu a zjednodušil provázání hlavní ložnice s šatnou a koupelnou. 

Hlavním výtvarným motivem pro ztvárnění interiéru bylo respekt k okolní přírodě a používání přírodních materiálů i v interiéru. Proto jsem zvolil jako nosné motivy dubové dřevo (podlaha, nábytek), lakované povrchy v odstínu bílé a béžové a obklad velkoformátovou keramikou v zemitém šedém dekoru. Maximum úložných prostor je skrytých )za zrcadly, posuvnými dveřmi, které vypadají jako obraz či ve skříních, které tvoří obklad stěn v líci s dveřmi. Citlivým prvkem je rovněž práce s nepřímým osvětlením, které dává velkorysým prostorům několik možných scén, kterými je možné dotvářet atmosféru dle aktuální denní doby a množství přirozeného světla v interiéru. Inovativní jsou jistě bezfalcové dveře v rovině obkladu opatřené velkoformátovou keramikou, které se propisují jen obvodovou sparou a klikou. Tento detail dal vzniknout celistvým plochám, kterými jsou pojednány stěny v centrální chodbě a který výborně spolupůsobí s travertinovou dlažbou kladenou na římský způsob. Interiér je doplňen originálními abstraktními malbami umělkyně Viktorie Zacharové.

07.02.2019