RODINNÝ DŮM, REBEŠOVICE

RODINNÝ DŮM, REBEŠOVICE

 

Požadavkem investorů byl redesign obývacího pokoje, kuchyně, ložnice a chodby. Vzhledem k omezenému rozpočtu se autorka inspirovala ve stylu Provence a dala starému nábytku nový svěží nádech. Soustředila se na výběr doplňků, které podtrhly autenticitu celého projektu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Volfová, VOLFOVADESIGN, www.volfovadesign.cz)

 

Redesign obývacího pokoje, kuchyně,ložnice a chodby s co nejmenší investicí peněz.Proto jsem zvolila rustikání styl, venkovský styl prvků a především celou část kuchyně mohla tak s minimálním budgetem renovovat. Provence styl, venkovský, který svým ,,starým‘‘efektem je možné stará dvířka za použití brusného papíry, patinovací pasty a barvy dát nový nádech .U žádného jiného stylu není možné s minimálním rozpočtem dávát starému nábytku nový nádech

Pro celkový efekt shabby  jsem doplnila doplňky, jako dekorace, úchytky na dvířkách, cedule, závěsy…

Vzhledem k tomu, že rozpočet byl pouze 60 000 včetně práce, jsem byla nucena využít starý nábytek z druhé ruky. Budoucnost a poselství designu obecně je recyklace a udržitelnost zdrojů , jak hovořila paní ředitelka Zielinski na Designbloku 2019  ,,  nelehký úkol designérů bude využívat nynější zdrojeˇ‘proto jsme se opravdu snažila najít co nejvíce vhodné prvky a nábytek,  které by mi seděli do interiéru jak velikostně, barevně i strukturou, které jsem si poté sama repasovala tak ,aby vznikl jak kontrast, tak barevná paleta se zemitými odstíny , kterou jsem si vytvořila v předešlém návrhu  k celkovému interiéru.

Například jídelní stůl za pár stovek, jídelní židle, lustry, lavice v chodbě, věšák,..

Díky inovativnímu řešení, kterým jsou nyní tapety z nových kolekcí se strukturou ,,popraskaných zdíˇ‘jsem se rozhodla zeď v obývacím pokoji a ložnici natřít sama metodou známého  suchého hadru .Opět pro dodržení rozpočtu to byl jeden z ekonomicky řešitelných úkonů. Betonová podlaha se nabízela k tomu, aby se pouze přetřela odstínem šedé a opět jsem měla tak možnost jít směrem udržitelnosti .Celkově se stěnou, která je olištovaná lištami myslím, že se mi povedlo vytvořit opravud originální interiér.

Mám ráda originální věci a celkově se v návrhu a realizaci podepsal kus mě. Ráda dávám starým věcem nový život, vymýšlím nové inovace a mám radost z toho, když za málo pěnez vznikne interiér, který klientovi vezme dech. Veškeré sedačky, nábytek  je bazarový  a proto mám radost že dokáži seskládat z toho co je nakonec reprezentativní interiér. Za hodně peněz, s konkrétním kusem nábytku, který hledáte u dodavatelů se lehce zařizuje interiér..

05.03.2020