RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

RODINNÝ DŮM NOVÝ VESTEC

 

Přáním mladé rodiny se dvěma malými dětmi bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Prostor je z praktických důvodů rozdělen na denní část a klidovou část. Obytný prostor je propojen s venkovní terasou. V interiéru dominují odstíny antracitové barvy v kontrastu s přírodními dřevěnými stěnami.

(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Pavel Horák a Ing. arch. Hana Bartoňová, PRODESI, v.o.s., www.prodesi.cz; přihlašovatel: DOMESI, s.r.o., www.domesi.cz)

Přáním investorů – mladých manželů s dvěmi malými dětmi – bylo zdravé bydlení v přízemním domě s neokázalou architekturou a použitím přírodních materiálů. Interiér vznikl z velké části již samotnou výstavbou domu z lepených dřevěných panel ů NOVATOP s interiérovou pohledovou kvalitou. Konfigurace dispozice je koncipovaná v skladbě vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který je tvořen kuchyní, jídelnou a odpočinkovou částí, je propojen se zahradou velkým prosklením k pobytové terase a orientován na západ. Od obytného prostoru vede domem chodba, ze které jsou vstupy do všech dalších místností klidného traktu. Charakter interiéru domu utváří zásadním způsobem přírodní dřevěný vzhled stěn z panelů Novatop. Koncept řešení interiéru je založen na integraci všech úložných prostor do vstavěných skříní a nik, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast skýtají hlavné funkční prvky v obývacím prostoru z lakované MDF v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností orámování prosklení.

01.03.2019