RODINNÝ DŮM BABICE U ŘÍČAN

RODINNÝ DŮM BABICE U ŘÍČAN

 

Interiér domu byl zrekonstruován tak, aby odpovídal současnému trendu způsobu bydlení. Došlo i ke změně dispozičního řešení původního domu z 90. let. Přízemí bylo sjednoceno a propojeno, vznikl velkorysý obytný prostor s krbem ve světlých odstínech. Horní patro zůstalo vyhrazeno pro noční zónu domu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Dita Héderváry, JD HOME DESIGN, www.bytovyarchitekt.cz)

Zadání investora bylo kompletně zrekonstruovat celý interiér tak, aby odpovídal současnému trendu způsobu bydlení. RD je z devadesátých let a byl i ve velmi špatném stavebně technickém stavu, takže se opravovalo od základů.

Podlahová plocha celkem 700m2.

Nový způsob vytápění – z elektrického se přešlo na tepelné čerpadlo.

Dispozičně se interiér změnil zrušením několika příček vytvářejících zbytečně komplikované a malé prostory. Nejvýraznějším byla malá a uzavřená kuchyň v rohu domu. Celé

NP je podkrovní, tak i zkosenými stěnami členitý prostor působil chaoticky a komplikovaně.  Různými posuny a rušením příček se interiér více provzdušnil a zjednodušil, dostalo se mu větší funkčnosti.

Hlavní vstup do domu se propojil s dříve uzavřenou šatnou a vstup do haly co nejvíc otevřela a oddělila celoskleněnými dveřmi bez zárubní. Prostor jsme propojili použitím travertinové podlahy, která byla už původní v hale. Šatna je vybavená skříňovou a věšákovou sestavou.

V hale se zrenovovalo schodiště a zábradlí, kolem schodů je na stěnách šedá stěrka. V této hale, která je přes obě patra, se nachází i velké svítidlo (2x1m a výška cca 3,5m) ze skleněných hranolů.

Na halu navazuje jídelna s nyní propojenou kuchyní, která je i nyní trochu oddělená od jídelny pultem usazeným na kovové tenké noze.

V obývacím pokoji byl původní plán na velký otevřený krb, bohužel nosná konstrukce domu nám toto nedovolila, dal se udělat jen rohový. Krb je také vybaven teplovodním výměníkem. Zde jsme také více propojili obě části pokoje. Ve větší části je velké kruhové zavěšené svítidlo a v menší části to samé, jen menší.V obou těchto prostorech je napínaný podhled Barrisol.

Celé toto přízemí bylo nově sjednoceno travertinovou podlahou s podlahovým topením. Na všech oknech mimo jídelny a kuchyně jsou lehké mušelínové záclony, v jídelně a kuchyni je plisé se stejně vypadajícím materiálem. Zatemnění řeší venkovní rolety, které jsme schovali pod novou fasádu domu.

Ve 2NP se po dispozičních úpravách udělali 3 ložnice pro děti, jedna pro rodiče. Děti mají společnou jednu koupelnu, rodiče mají vlastní a ještě zbylo místo na prádelnu. Rodiče mají velkou šatnu a děti velkou společnou studovnu se šatnou.

Zde jsou všude dubové kartáčované olejované podlahy, na nichž jsou v pokojích převážně orientální koberce. V pokojích na oknech plisé ze zatemňujícím efektem, v koupelnách je stejné jako v kuchyni a jídelně. Zde se kvůli nulové mezeře mezi okny a stropy nedalo použít stínění mimo okno.

Osvětlení dětské pokoje Panzeri, Molto Luce, ložnice rodiče Artemide, chodby Artemide , hala Axo, koupelny Lightnet, jídelna s kuchyní Artemide, OP Molto Luce.

Součástí domu je i krytý bazén a suterén, které ale zatím rekonstrukcí neprošli, na ty se ještě čeká – posílám vizualizace

Nábytek je kombinací výroby na zakázku a hotového nábytku.

Šatny, koupelnový nábytek, nábytek v dětských pokojích – Alero truhlářství

TV sestava, kuchyňská linka, skleník kuchyně, komoda jídelna – Inprocz

Jídelní stůl a židle – Rolf Benz

Postele a křesla dětské pokoje – Brik

Nábytek ložnice – Hulsta  

Pohovka – Rolf Benz

Stínění a bytový textil – JD Home Design

skleněné dveře a zábradlí – Glass Vision

dveře – Čuda truhlářství

Osvětlení – Inprocz

Koupelny – obklady Vinciprojekt, sprchové zástěny Huppe, sanita Laufen

05.03.2020