RESTAURANT TERRESA, HOTEL AQUAPALACE PRAHA

RESTAURANT TERRESA, HOTEL AQUAPALACE PRAHA

 

Do nového pavilonu restaurace hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích navrhli autoři interiér pro potřeby rozšíření spektra gastronomické nabídky hotelu: restauraci Terresa s provozem à la carte. Nový prostor, který zároveň nabízí víceúčelový pronajímatelný salonek, měl být proveden ve vyšším standardu.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Mackovič, mackovič architecture s. r. o., www.mackovic.cz)

Návrh interiéru vychází zejména z daného specifického tvaru pavilonu (zastřešení původní terasy do tvaru jakési hokejky). Koncept řešení vymezuje plochy klidové a plochy pohybu. Pohyb je na podlaze zvýrazněn pomocí textury z pruhů. Na stropě se princip otáčí, pruhy vymezují prostory klidu – jsou vytvořeny z jasanových lamel. Lamely zároveň slouží pro rozptyl světla a pro vedení průsvitných závěsů, které mohou jemným způsobem rozdělit prostor na soukromé kóje. Uprostřed centrální plochy je umístěn velkorysý lustr z kruhových svítidel, místo pod ním bude využíváno jako café, místo kuchařských show, módních přehlídek či jiných prezentací. Celek má působit světle, lehce, má se pocitově a materiálově přiblížit restauraci na venkovní terase.

Materiálový koncept obnáší pouze jasanové dřevo, antracitové a bílé povrchy v různých materiálových provedeních. Podlaha je ze světle šedé lité polyuretanové stěrky s provedením atypických tmavších pruhů. Stěny jsou z originální bílé stěrkované omítky ze svislých proužků v kombinaci s velkoplošným obkladem z imitace bílého mramoru. Strop je od úrovně svěšeného dřevěného lamelového podhledu opatřen antracitovou malbou včetně akustického podhledu a všech technických vedení. Hlavní pohledový prvek interiéru, lamelový dřevěný podhled, je proveden z jasanových masivních lamel.

Mobilní nábytek je z bíle lakovaných masivních desek (stoly), resp. z bílé či antracitové imitace kůže. Toalety pokračují v materiálovém a barevné konceptu. Jsou kombinací bílých a světle šedých ploch (podlahová stěrka, bílý keramický obklad, pult z corianu), antracitových ploch (leštěná voskovaná stěnová stěrka) a jasanového masivu (dvířka umyvadlového pultu).

V projektu byla použita řada atypických a autorsky vyvíjených řešení. Jednalo se o lamelový podhled, podlahu, stěnové stěrky. Zcela originálně je řešen umyvadlový pult, kdy z corianové desky lze přímo vytahovat papírové ručníky, ve dvířkách jsou kruhové otvory pro vyhození použitých ručníků. Vždy bylo dbáno v první řadě na perfektní funkčnost a zároveň na zajímavý a netradiční dojem z návštěvy této restaurace.

Spoluautory interiéru velkého 275 m2 byli Martin Mihaly, Magdalena Nováková a Zuzana Kučerová. 

12.03.2016