RESTAURACE YUNIKU CHARCOAL BBQ, PRAHA

RESTAURACE YUNIKU CHARCOAL BBQ, PRAHA

 

Korejské barbecue bylo hlavní inspirací designérky při návrhu interiéru restaurace Yuniku. Díky speciálním stolům s odtahem nad každým z nich a červeným stěnám se hned u vchodu hosté pomyslně přenesou do pravé asijské restaurace, a to jen pár kroků od náměstí Míru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz;)

Materiály v restauraci mají vyjadřovat zaměření na podávaná jídla, která se připravují na rozžhaveném uhlí nebo se servíruje syrové maso s přílohou. Na základě těchto podkladů byly zvoleny následující materiály: obklady na stěnách jsou z pálených smrkových prken, podlaha je v imitaci tmavého dubového dřeva, dekorační prvky na obkladech stěn, baru, krytu topení a zábradlí jsou z měděných profilů.

Jako barevný akcent byl použitý morušový papír, který vyplňuje niky na stěnách. Jeho prosvícením vznikl efekt, který má připomínat barevnost syrového masa. Výdajový pult doplňuje masivní kamenná deska. Ruční výmalba v odstínu antracit sjednocuje celý prostor. Dekorace jsou řešené prosvíceným uhlím na výdajovém baru. Osvětlení je doplněné měděnými prvky a starou patinou.

Každý jídelní stůl má v sobě zabudovanou nádobu na žhavé uhlí, na kterém se BBQ připravuje. Nad ním je vyvedený odtah s osvětlením. Tento odtah se speciálně používá na korejské BBQ.

Dispoziční změny byly menšího rozsahu, a to přesunutí baru do přední části restaurace a zvýšení počtu míst v restauraci, kapacita restaurace je 52 míst.

Truhlářské práce: Devoto

VZT: Kliamont

Výmalba: Luxusní malby – p.Nádvorník

Osvětlení: BULB

28.02.2017