RESTAURACE SPECIÁL, PRAHA

RESTAURACE SPECIÁL, PRAHA

 

Zastaralý prostor původní restaurace změnila majitelka ve spolupráci s architektem tak, aby vzniklo zázemí pro moderní restauraci. Zachovali původní dispozici a prvky barokního domu na Starém Městě. Dominantou vstupního prostoru je osm metrů dlouhý oplechovaný dřevěný bar. Původní židle byly nově nalakovány a našly své uplatnění v historickém prostoru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Mgr. Denise Courné Glozová, RESTAURACE SPECIÁL, www.restauracespecial.cz, spolupráce Ing. arch. Adam Slabý)  

Zastaralý prostor původní restaurace změnila majitelka Denise Courné Glozová ve spolupráci s architektem Ing. Arch Adam Slabý.

Limity přízemí barokního domu na pražském Starém Městě autoři akceptovali včetně zachování dispozice a citlivě je při zachování původních prvků proměnili v prvotřídní základnu pro moderní restauraci.

Dominantou vstupního prostoru je 8 metrů dlouhý bar. Výrazné měděné oplechování dává původnímu dřevěnému baru dokonalou ochranu, vytváří vizuální připomínku pivovarských technologií a komunikuje tak zaměření restaurace na kvalitní pivo.

Jednoduché obložení prostoru za barem světlým keramickým obkladem dává vyniknout pestré nabídce alkoholu. Barevné lahve jsou v tomto prostoru rafinovanou ale přirozenou dekorací.

Zemité barvy se dál z přední části promítají i do zbytku interiéru. Kombinace bílých zdí a cementové šedé stěrky vytváří pocit čistoty a dodává klasickému interiéru moderní look.  Výrazné nápisy SPECIÁL rafinované stojany na pivní sklo, a velká zrcadla jsou pak pouze jemným dopňkem prostoru.

Původní kavárenské stolečky nechala majitelka obrousit a namořit stejnou barvou jako nový dubový stůl, který vévodí druhé části restaurace.

Majitelka spolu s architektem vás zvou kromě piva SPECIÁL i na skvělé pokrmy šéfkuchaře Petra Lísky!

27.02.2019