RESTAURACE PIZZA COLOSEUM, OSTRAVA

RESTAURACE PIZZA COLOSEUM, OSTRAVA

 

Úprava interiéru restaurace v obchodním centru v Ostravě proběhla proto, aby byl prostor modernější a reflektoval rozmanitější potřeby zákazníků, kteří chodí do OC Avion Ostrava již od ranních hodin. Vnikla nová kavárna, dětský koutek a malý obchod s italskými lahůdkami, polotovary a vínem.

 (kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

Zadáním investora bylo upravit stávající design interiéru konceptu Pizza Coloseum tak, aby byl akceptovatelný do obchodních center, a aby reflektoval rozmanitější potřeby zákazníků, kteří nehledají pouze místo na oběd, či večeři, ale přicházejí od rána, kdy se obchodní centrum otevírá… To znamená kromě klasické dispozice interiéru restaurace, též místo vyhrazené pro kavárnu – je situována ke skleněné stěně, která tvoří předěl mezi food courtem a restaurací, dětský koutek a malý obchod s italskými lahůdkami, polotovary a vínem.

Ze strany investora dále vzešel požadavek na kombinované čalounění lavic koženkou a textilní tkaninou a požadavek na použití italských židliček a světel...

Restaurace – odbytová plocha,  je tedy rozdělená do zón jednotlivými paravány. Je též oddělen pult pro přípravu a pečení pizzy a pult na přípravu a výdej nápojů, zároveň je mezi odbytovou částí restaurace a kuchyní veliké výdejové okno, kam si obsluha restaurace chodí pro hotové pokrmy.

Dělící paravány jsou dvou výšek – tam, kde je těžiště pohybu personálu, jsou paravány vyšší tzn. příčné paravány, tam kde jsou lavice v podélných řadách jsou paravány nižší, nastavené sklem, které je opatřené grafikou.

Stoly jsou navrženy jednoduché s tenkou stolovou dýhovanou deskou a typovým podnožím Pedrali, od výrobce Pedrali jsou též jídelní židle, které kombinují dřevěný masiv a plastovou skořepinu.

Lavice mají sedák čalouněný koženkou a opěrák je pak v látce.

Paravány kombinují interiérovou a stavební podobu – spodní díly jsou vyzdívané polopříčky s keramickým obkladem, horní jsou potom rámy z antracitového lamina a skla.

Laminátové desky jsou též použity na obkladech stěn, kde se kombinují dekory dřeva s popisovacími tabulemi a plochami, které jsou čalouněné. Kromě funkce výtvarné, má toto řešení též akustickou funkci.

Na podlaze je použita velkoformátová dlažba, podhledy nad hlavní zónou sezení jsou akustické...v restauraci je příliš mnoho skleněných ploch, proto je toto řešení žádoucí. Pod stropem pak jsou viditelné veškeré technologie...

Za inovativní považujeme použití textilního čalounění na obkladech stěn. Bylo nutné nejen sladit látkové čalounění barevně, ale též vyhovět požárním předpisům, které platí na veškeré používané materiály na volném i vestavěném interiéru.

03.03.2019